Lazdijų rajonas

Lazdijų rajone – kanapių auginimo laboratorija

, Alius Mikelionis
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo (ONT) skyriaus pareigūnai Lazdijų rajono Noragėlių seniūnijos Vosbučių kaimo sodyboje kovo 5 d. apie 16 val. aptiko kanapių auginimo laboratoriją.
Policininkai į vyriškio namus atvyko turėdami informacijos, kad viduje dideliais kiekiais auginamos narkotinės medžiagos. Informacija pasitvirtino, gyvenamo namo rūsyje rastos kruopščiai įrengtos patalpos kanapių daiginimui ir auginimui.

Lazdijų rajoną šiurpinusią gaują pamokė medžiotojas: vienam peršauta koja, kitą sulaikė policija

, Alius Mikelionis
Dzūkijoje, netoli Leipalingio esančiame Vilkininkų kaime, gyvenantis vyras sulaukė nekviestų svečių. Liepos 30-osios naktį į langą pabeldė jaunuolis. Kai tik 65 metų šeimininkas pravėrė langą – vaikinas smogė jam į veidą ir pasišalino. Netrukus atvyko jau dviese.
Vyras legaliai laiko ginklą. Kai vyriškiai bandė vėl brautis į namo vidų, paleido šūvį. Kulka pataikė nepilnamečiui į koją. Bendrininkas jį nusitempė už ūkinio pastato, kur juos ir sulaikė policija.

Rajono seniūnijų seniūnaičiams įteikti pažymėjimai

, Lazdijų r. sav. inf.
Lazdijų kultūros centre iškilmingai įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanos 55 naujai išrinktiems rajono savivaldybės seniūnijų seniūnaičiams. Rajono savivaldybėje yra 61 seniūnaitiją, 6 seniūnaičių įgaliojimai šiuo metu dar nepasibaigę.
Sveikindamas kartu su seniūnais į šventę atvykusius seniūnaičius, rajono savivaldybės meras Artūras Margelis linkėjo jiems sėkmingos darbo, užsitarnauti žmonių pasitikėjimą, girdėti jų balsą bei būti nuolatiniais tarpininkais tarp rajono valdžios ir savo seniūnaitijos žmonių.

SVARBI INFORMACIJA GYVENTOJAMS Nesuregistravus kiaulių – grėsmė netekti kompensacijos

, Neringa Milašiūtė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams
Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka sukvietė Ekstremalių situacijų komisiją. Komisija rinkosi dėl Lietuvos pasienyje, Baltarusijos teritorijoje,  siaučiančio afrikinio kiaulių maro. Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus susirinkusius supažindino su esama situacija ir kylančiomis grėsmėmis mums, kaip pasienio rajonui.

Lazdijų rajone esančioms parapijoms – nauji klebonai

Vilkaviškio vyskupijos kurija informuoja apie naujus kunigų paskyrimus į kai kurias Vilkaviškio vyskupijos parapijas. Lazdijų rajone taip pat bus perkelti keletas kunigų.
Kun. Jonas Cikana atleistas iš Šventežerio parapijos (Lazdijų r.) klebono pareigų ir paskirtas Liškiavos bei Gerdašių parapijų (Varėnos r.) klebonu.
G. kan. Egidijus Juravičius atleistas iš Veisiejų bei Paveisininkų parapijų (Lazdijų r.) klebono pareigų ir paskirtas Šventežerio parapijos (Lazdijų r.) klebonu.
Kun.

Gintaras Bleizgys: „Geriau mirt kovojant, negu nekovot. Tai jotvingiško kraujo ypatybė“

, Kęstas Sukackas

Šie metai buvusiam mūsų kraštiečiui, poetui, verslininkui Gintarui Bleizgiui itin kūrybingi ir dosnūs. 37-erių buvęs veisiejietis per gyvenimą bėga pasiutusiu greičiu sugebėdamas suderinti literatūrą su verslu. Vieną po kitos leidžia savo eilėraščių knygas, tarsi obuolius skina įvairias literatūrines premijas. Jis vadovauja Struktūrinių investicijų konsultavimo centrui (SIKC) bei neseniai įsigijo bendrovę, turinčią 13 knygynų.

Rajone pasirodė stumbrai

, Vaidotas Morkūnas

 

Dzūkijos vienkiemyje gyvenanti senolė džiaugiasi galėdama naudotis elektra

, Pranešimą paruošė:Edita Sirutienė

Aštuoniasdešimtmetė Angelė Janulevičiūtė iš Varnėnų kaimo, Veisiejų seniūnijoje Lazdijų rajone patenkinta galėdama žiūrėti televizorių, bet elektrifikuotoje sodyboje neturi šaldytuvo.

Lazdijų rajone atkuriamos buveinės europinėms medvarlėms

Lietuvos gamtos fondas, siekdamas užtikrinti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų europinių medvarlių apsaugą, pradeda šiai rūšiai tinkamų buveinių atkūrimo darbus. Pietų Lietuvoje, Lazdijų rajone kertamai krūmai, kasamos balos leis sukurti šiems varliagyviams naujų buveinių, sumažinti atstumus tarp jų jau apgyvendintų teritorijų.

Surinkti turinį