lenkai

Lazdijų ligoninėje savo veiklą plečia lenkų medikai

, Sigita Vaitkevičė
Vos keturi mėnesiai praėjo nuo to laiko, kai „Dzūkų žinios“ rašė apie pirmuosius Lenkijoje registruotos įmonės – UAB „Katarakta“ – žingsnius Lazdijų ligoninėje, apie pirmąsias regos korekcijos operacijas.

Miškovežio vairuotojui išsipirkti nepavyko

, Vaidotas Morkūnas
Rajono policijos komisariato pareigūnai itin daug dėmesio skiria pasienio kelių kontrolei, kadangi buvo gauta skundų, kad šiuose keliuose yra intensyvus eismas. Šiais keliais į Lenkiją pravažiuoja daug krovininių automobilių – miškovežių, kurie veža medieną. Vairuotojai ne visada laikosi įstatymų, krautomis mediena automašinomis važiuoja keliais, kuriais neleidžia įstatymai. Toks pareigūnų patruliavimas jau duoda rezultatų. 
Štai neseniai rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje policijos pareigūno papirkimu buvo kaltinamas T.

Agresyvių futbolo sirgalių kelionė baigėsi ties Lazdijais

, Vytautas Šeštokas
Penkiems agresyviai nusiteikusiems lenkų futbolo sirgaliams kelionė į Lietuvą baigėsi ties Lazdijais, dar keturi sulaikyti magistralėje Vilnius–Kaunas ir uždaryti į areštinę Kaišiadoryse.
Visa Lietuvos policija, o ypatingai kaimyninės Lenkijos pasienyje esančio Lazdijų rajono policijos komisariato darbuotojai, šiomis dienomis dirba padidintoje parengtyje. 
Jau šiandien, ketvirtadienį, liepos 2-ąją Lietuvoje, Šiauliuose, vyks Europos lygos atrankos pirmojo etapo pirmosios rungtynės tarp Pakruojo „Kruojos“ ir Balstogės „Jagiellonia“ klubų.

Savaitės komentaras Lenkai iš koalicijos vežimo, koalicijai lengviau?

, Algimantas Mikelionis
Keista buvo šiemet vasara. Birželis vėsus, vėjuotas ir lietingas. Bet futbolo mėgėjams tai nerūpėjo, nes juos užvaldė didysis futbolas iš Brazilijos. Liepą taip užkaitino, kad maža tikrai nepasirodė. Kas šį mėnesį atostogavo, galėjo jaustis lyg laimėjęs aukso puodą, nes juk tokių orų nenusipirksi. Rugpjūtis, tik kiek pratęsęs liepos kaitrą, greitai savo orais tapo panašus į birželį ir priminė artėjantį rudenį. Atvėsus orams žmonės iš gamtos prieglobsčio sulindo atgal į savo namus, kur jų kampe laukė senas ir labai geras pažįstamas – televizorius.

Savaitės komentaras Lenkų spjūvis į veidą Lietuvos valstybei

, Algimantas Mikelionis
Šiemet Sausio 13-ąją, Seime minint Laisvės gynėjų dieną ir sovietų karinės agresijos metines, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai, prof. V. Landsbergiui pradėjus sakyti kalbą, demonstratyviai išėjo iš Kovo 11-osios salės. Taip jie pažemino ne tik Sausio 13-osios aukas, jų artimuosius, gimines, bet ir visus už laisvę ir nepriklausomybę kovojusius piliečius ir patriotus. 
Lietuvos lenkų politikai tokiam demaršui pasirinko pačią netinkamiausią ir skaudžiausią datą. Kalbant sporto terminais, tai buvo smūgis žemiau juostos.

Savaitės komentaras: kaip chamas įveikė poną arba kodėl Valdemarą kankina nemiga

, Algimantas MIKELIONIS

Jau trisdešimt metų esu prisiekęs Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo gerbėjas. Su juo susiję daug gražių paauglystės prisiminimų. Vilniečiai, žaisdami aukščiausioje Sovietų Sąjungos futbolo lygoje, visuomet išsiskyrė technišku ir elegantišku žaidimu ir pridarydavo nemažai rūpesčių plačiosios šalies grandams. Tad prieš dvi savaites, kai „Žalgiris“ sėkmingai sužaidė su Poznanės „Lechu“ ir pateko į kitą Europos futbolo lygos etapą, patyriau daug teigiamų emocijų.

Surinkti turinį