liga

PRAEIVIO UŽRAŠAI

Vargu, ar yra kas nors bjauresnio, kai atšilus orams ir saulei besiritinėjant žeme užpuola koks virusas. Nebūtinai itin galingas ir stiprus, nes pakanka tik slogos ir gerklės skausmo, ir žmogus pasijaučia bjauriai, nes tampa lyg maišu trinktelėtas per galvą. Atrodo, neturi net temperatūros, o sloga ir gerklės skausmas lyg ir nerimtos ligos, bet jos atima bet kokias pajėgas ir galimybes kokybiškai dirbti bet kokį darbą. Ne tik paprastą ir elementarų fizinį, bet ypač rimtesnį protinį.

Perspėja dėl sunkios ligos – legioneliozės

Vaidotas Morkūnas 
Kai UAB „Lazdijų šiluma“ išplatino informaciją, kad kiekviename daugiabučiame name bus atliekama terminė dezinfekcija siekiant užkirsti kelią legionelių dauginimuisi, žmonės pradėjo domėtis, kas yra ta pavojinga liga legioneliozė, kurios bakterijos plinta vandens garais, ir ar iš tiesų tų bakterijų yra tiek daug, kad jos gali sukelti ligą.

Katarakta — liga, kurios negalima ignoruoti

Pastebėjote silpstantį regėjimą, nebeįžiūrite daiktų kontūrų, vaizdai tapo išplaukę, matomi tarsi per rūką – reiktų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Visi šie požymiai būdingi vienai pagrindinių regėjimo netekimo priežasčių pasaulyje – kataraktai. 
 
Kas yra katarakta ir kodėl ji išsivysto? 
Katarakta – akių liga, pasireiškianti lęšiuko padrumzlėjimu, kuris būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms.

Tuberkuliozė – klastinga liga

Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena, skirta geriau informuoti gyventojus apie šią pavojingą ligą. 
Tuberkuliozė (kitaip dar vadinama „džiova“) – viena grėsmingiausių, plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sąlygojančių didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas).

Kaip apsisaugoti nuo gripo

, Parengė: Laima Strašinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė
Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5–10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.
Gripo virusas pažeidžia nosies, ryklės gleivinę, plaučius. Gripo virusą perduoda sergantis gripu žmogus. Jam kosint, čiaudint, kalbant virusas patenka į aplinkos orą.

Kodėl verta kreiptis į dermatologą, o ne gydytis patiems?

Odos susirgimai ir ligos yra tokie pat rimti sveikatos sutrikimai, kaip is visi kiti negalavimai.

Operacija, kurios nereikia baimintis

Šiandieninis gyvenimo būdas ypač vargina mūsų akis. Vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančiu regėjimu: darosi sunku skaityti, vairuoti automobilį, užsiimti mėgstamais pomėgiais. Dauguma mūsų į specialistą kreiptis neskuba, tačiau silpstantis regėjimas yra pagrindinis vienos dažniausių akių ligų – kataraktos simptomas. Kokia tai liga, kada reiktų susirūpinti ir kaip gydyti kataraktą, klausiame A.

Savaitės komentaras Sergant į darbą — nevykęs didvyriškumo pavyzdys

, Algimantas Mikelionis
Tiems skaitytojams, kurie visada laukia mano savaitės komentaro ir jo nerado praeitame numeryje, turiu paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Praeitą savaitę kartu su K. Tarantino filmo „Grėsmingasis aštuonetukas“ herojais keliavau po snieguotąją Vajomingo valstiją: su juodaodžiu majoru M. Vorenu, nusikaltėlių medžiotoju Dž. Rutu ir jo sugauta D. Domergju bei būsimu Red Roko miestelio šerifu Ch. Meniksu sėdėjau diližane, kurį traukė šeši arkliai, vadeliojami O. B., ir rūkiau pypkę. Kartu lėkėme per snieguotą lygumą, o mus vijosi milžiniška pūga.

Sparčiai daugėja susirgimų gripu

, Vaidotas Morkūnas
Atšilę orai, drėgmė lemia gripo, ūmių viršutinių kvėpavimo takų susirgimų plitimą.
Kalbinta Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vyresnioji specialistė Aldona Česnavičiūtė tvirtino, kad šios savaitės duomenys neramina, nes tokių susirgimų daugėja. „Nors dar epidemiją skelbti anksti, tačiau link jos artėjame ir kitą savaitę galime pasiekti epideminį lygį. Priminsiu, kad epidemija skelbiama, kai 10 tūkstančių gyventojų užregistruojama 100 susirgimų.

Triukšmas — nematoma ligų priežastis

Balandžio 29 dieną Lietuvoje, kaip  ir daugelyje kitų pasaulio šalių, yra minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. 
TRIUKŠMAS. KAS TAI? Triukšmu yra vadinamos įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangos, galinčios sukelti nepalankias pasekmes sveikatai. Nuolatinis triukšmas veikia kaip nervinę įtampą ir stresą sukeliantis veiksnys, todėl yra priskiriamas prie fizikinių veiksnių, skatinančių ligų atsiradimą ir progresavimą.
Surinkti turinį