medžiotojai

Po šešerių metų vėl atgaivinta Dzūkijos krašto medžiotojų ir žvejų šventė

, Sigita Vaitkevičė
Jau bebaigianti iš rajono gyventojų atminties išnykti Medžiotojų ir žvejų draugijos šventė šiemet vėl sugrįžo. Pagaliau, po šešerių metų, paskutinį šių metų liepos šeštadienį.  Kaip sakė medžiotojų ir žvejų draugijos Lazdijų skyriaus pirmininkas Algirdas Kreiza, sugrįžo visų pasiilgta, viso gausaus būrio rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narių, jų šeimų, šventės rėmėjų pastangomis. Kaip „Dzūkų žinioms“ pasakojo Algirdas Kreiza, paskutinį kartą tokios šventės būta prieš šešerius metus.

Svetimose valdose įkliuvo alytiškiai

, Vaidotas Morkūnas
Liepos 5 dieną apie 20 valandą Giraitės medžiotojų būrelio medžiotojai pastebėjo, kad po jų medžioklės plotus Giraitės kaime įtartini asmenys važinėja šviesiai žalios spalvos automobiliu „Subaru Forester“ ir žvalgosi po laukus. Vienas iš jų per automobilio liuką žiūronais stebėjo aplinką  ieškodamas žvėrelių. Pasak medžiotojų, šiame automobilyje važiavo dviese – vienas asmuo automobilį vairavo, o kitas sėdėjo ant galinės sėdynės. Medžiotojai nutarė šį automobilį pasekti ir pamatė, kad vienas iš važiavusiųjų laiko rankoje medžioklinį šautuvą.

Turės padengti 3288 Lt žalą gamtai

, Vaidotas Morkūnas

Tik ledams padengus ežerus, rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai kartu su Veisiejų regioninio parko direkcijos atstovais vykdė reidą dėl mėgėjiškos žūklės Liūnelio ežere. Reido metu vidurdienį pareigūnai aptiko žvejojančius piliečius D. J., D. B. ir Ž. J. nepaisant to, kad ledas dar labai plonas. Ežeras yra Liūnelio gamtinio rezervato teritorijoje. Pagal galiojančias Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejyba valstybinių parkų gamtiniuose rezervatuose yra draudžiama. Taigi, Liūnelio ežere žvejyba yra draudžiama.

Surinkti turinį