melioracija

Daugiausiai dėmesio bus skiriama melioracijai ir griovių priežiūrai

Sausio 17 d. Lazdijų kaimo reikalų komitetas aptarė 2018 metų darbus. Šiais metais Lazdijų r. savivaldybė gavo 174 tūkst. eurų melioracijai.  Žemės ūkio ir melioracijos skyrius turi vadovautis prioritetais, kurie nustatyti 2014-12-14 ministro įsakymu. Pagal šį dokumentą didžiausias dėmesys turi būti skiriamas melioracijos įrenginių gedimų šalinimui ir griovių priežiūrai .

Mirtis melioracijos griovyje

, Vaidotas Morkūnas
Pirmadienį apie pietus Prygos kaime esančiame melioracijos griovyje rastas nuskendęs 62 metų šio kaimo gyventojas Antanas Jonavičius. Iš griovio vyriškį jau be gyvybės ženklų ištraukė iškviesti  ugniagesiai.
Rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Tačiau neabejojama, kad vyriškis eidamas namo įkrito į melioracijos griovį ir prigėrė.
Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė tvirtino, kad vyriškis su žmona gyveno Prygos kaime.

Z. Turevičius: kaimynės fekalijos — Lazdijų upelyje

, Vaidotas Morkūnas
Paskambinęs į redakciją Lazdijų miesto Gegužės gatvės gyventojas Zigmas Turevičius pasiskundė, jog jo kaimynai teršia aplinką leisdami į lietaus nuotekų šulinį buitines bei kitas atliekas. Pasak vyriškio, tos atliekos iš šulinio bėga į melioracijos griovius ir jais patenka į upelį.
Vakar aplankytas Z. Turevičius pasakojo, kad kaimynė su šeima čia apsigyveno prieš trejus metus. „Mačiau, kaip praeitų metų rudenį kaimynės pasamdyti darbininkai į tą lietaus nuotekų šulinį nutiesė vamzdį.

Pratęstas paraiškų melioracijos griovių tvarkymui rinkimas

, Gintarė TEISUTIS

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje ūkininkaujantis Ignas Baltuškonis – vienas iš 14 fizinių asmenų rajone pateikęs prašymą, jį užregistravęs ir dalyvaujantis Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonėje melioracijos grioviams tvarkyti „Pelno nesiekiančios investicijos“. Žemės ūkio veikla užsiimantys asmenys, kurie nori tapti šios programos priemonės dalyviais, tai dar gali padaryti – pagal pratęstą paraiškų surinkimo grafiką  paraiškų melioracijos griovių tvarkymui laukiama iki šių metų gruodžio 14 dienos.  

Surinkti turinį