mėsiniai galvijai

Grynaveisliai mėsiniai ir kitų rūšių gyvūnai už valstybės paramą

Pasak VšĮ „Darbo vietų kūrimo fondo“ laikinai einančio direktoriaus pareigas Nerijaus Sukacko, „Valstybės parama – tai geras šansas įsigyti grynaveislių mėsinių bei kitų rūšių veislinių gyvulių ir taip pradėti naują verslą ar atnaujinti savo turimas bandas. 
Paraiškos ir kiti dokumentai pateikiami nuo 2017 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 2 d.

Geriausias būdas parduoti mėsinius galvijus – aukcionas

, Kooperatyvo „5000 Aubrakų Lazdijams“ informacija.
Praeitą savaitę mėsinių galvijų augintojų kooperatyvo „5000 Aubrakų Lazdijams“ atstovai viešėjo Lietuvos–Latvijos pasienyje įsikūrusiame mėsinių galvijų aukcione „Liellopu izsolu nams“.
Aukcionas įkurtas 2010 metais ūkininko Kasparo Adamso ūkyje.

Mėsinė galvijininkystė Lazdijų rajone — perspektyvu

, Nerijus Sukackas, VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas vadybininkas
Nemaža dalis Lazdijų rajono žemių patenka į mažiau palankių ūkininkauti žemių sąrašą. Tokiose žemėse sunku pasiekti gerą grūdinių kultūrų derlių, kuris garantuotų maksimalų pelną su mažiausiomis išlaidomis. Neretai augalininkystės ūkiai patiria dideles išlaidas, kad padengtų gamybos kaštus ir pasiektų bent minimalų pelną. Mažiau palankios ūkininkauti Lazdijų rajono vietovės labiau tinkamos gyvulininkystei vystyti. Geros kokybės jautienos poreikis Europoje ir visame pasaulyje vis didėja.

Savaitės komentaras Ar iš tikrųjų mums taip jau nieko nereikia?

, Algimantas Mikelionis

Net ir ilgiausia kelionė prasideda nuo mažo žingsnelio. Bet koks darbas, sumanymas ir dalykas – nuo idėjos, minties, vizijos. Ir nors iš pradžių būna didelis būrys skeptikų, kritikų ir netikinčiųjų, bet vėliau jie priverčiami nori nenori pakeisti savo nuomonę, kai žodis tampa kūnu. Žinoma, lengviausia yra nieko nedaryti ir neveikti. Tuomet nesuklysi, nesuklupsi, nepatirsi nuostolių, bet nieko ir nenuveiksi, nes neklysta tas, kuris nieko nedirba.

Mėsinių galvijų auginimo projekte žengtas dar vienas žingsnis

, Lazdijų r. sav. inf.

Vakar savivaldybėje lankėsi mėsinių galvijų augintojas, vokietis Ernstas Friedrichas Baumeris. Susitikime dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, administracijos direktorius Gintautas Salatka, mero patarėjas Rytis Saladinskas, vicemeras Valdas Mikelionis, Lazdijų maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus, Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras, pavaduotojas Algis Balčius, tarybos nariai. Susitikimo metu galutinai aptarti steigiamos viešosios įstaigos tikslai ir  veiklos sritys.

Surinkti turinį