Miškas

Pavogė stebėjimo kamerą, kuri vagišius ir išdavė

, Vaidotas Morkūnas
Būna ir tokių gana kvailų vagysčių: du jaunuoliai, įsibrovę į patalpas, pagrobė gyvūnų stebėjimo kamerą, kuri fiksavo vagystę ir tai padariusius.
Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje K. P. ir E. K. buvo kaltinami svetimo turto vagyste. Abu jaunuoliai jau gerai pažįstami policijos pareigūnams.
Policijos pareigūnai nustatė, kad K. P. ir E. K. praeitų metų gegužės pabaigoje apie 23 valandą, veikdami bendrininkų grupėje, slapta pro duris įsibrovė į R. M.

Pavogusiam stebėjimo kamerą – bauda

, Vaidotas Morkūnas
Tokios vagystės dar nebuvo. Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas T. Ž. įsigudrino pavogti stebėjimo kamerą, kuri priklausė pasienio tarnybai. Tam išaiškėjus, ilgapirščiui teko sėsti į teisiamųjų suolą ir atsakyti už savo veiksmus.
Pareigūnai išsiaiškino, kad  T. Ž.

Už neteisėtus kirtimus prie Teiraus ežero — rekordinė 4 500 eurų bauda

, Vaidotas Morkūnas

Būna, kad kirsdami ir valydami privatų mišką kirtėjai taip užsimoja, jog iškerta ir dalį valstybinio miško. Tuomet taip neatsakingai atlikusiems darbus ir pažeidusiems įstatymus asmenims tenka aiškintis teisme ir padengti gamtai padarytą žalą.

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą pagal Aplinkos apsaugos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos ieškinį D. M. dėl 7 285,86 euro žalos atlyginimo.

Medienos vagys nesnaudžia

, Vaidotas Morkūnas
Rajono policijos komisariato pareigūnai tiria, kas Veisiejų seniūnijoje iš privataus miško iškirto ir pavogė apie 12 kubinių metrų medienos. Toks kiekis telpa į didžiulę priekabą. 
Dėl šios vagystės į policijos komisariatą kreipėsi miško savininkai E. M. ir R.

„Karšta“ rajono ugniagesių savaitė

, Vytautas Šeštokas
Pastarasis dešimtadienis Lazdijų rajono ugniagesiams – tikras darbymetis.

Nesiliauna medienos vagystės

, Vaidotas Morkūnas
Miškų savininkai sunerimę dėl padažnėjusių medienos vagysčių. Prieš keletą savaičių didelis kiekis medienos buvo pavogtas iš privataus miško Kapčiamiesčio seniūnijoje, Menciškės kaime, o prieš keletą dienų užfiksuota, kad tokio pobūdžio vagystė įvykdyta Veisiejų seniūnijoje, Beržinių kaime, šalia Teiraus ežero esančiame privačiame miške. Į policijos komisariatą kreipėsi Alytaus miesto gyventojas, kuris pranešė, kad jam ir giminaičiams priklausančiame miške Beržinių kaime nupjauta  apie 70 medžių. Didžioji dalis medžių iš šio miško jau išvežta, o dar viena krūva liko.

Ginčas dėl turto

, Vaidotas Morkūnas

Lazdijų policijos komisariatas pranešė, kad, patikslinus aplinkybes, nustatyta, jog praeitų metų liepos mėnesį iškirtus Druskininkų miesto gyventojui A. J. priklausantį mišką, esantį Varnėnų kaime, jam padaryta 9 tūkst. Lt nuostolis. Pareigūnai išsiaiškino, kad A. J., gyvenant santuokoje su žmona, sutuoktinei buvo išduotas leidimas iškirsti apie hektarą miško.Tačiau vėliau, sutuoktiniams nusprendus skirtis, prasidėjo turto dalybos. Ir vyriškiui teismas priteisė miško sklypą. Jis kreipėsi į policijos pareigūnus.Tuomet ir paaiškėjo, kad dalis miško jau iškirsta.

Gamtosaugai – Europos Sąjungos parama

, Vytautas Stacevičius, VĮ Veisiejų miškų urėdijos specialistas ryšiams su visuomene

 

Veisiejų miškų urėdijos darbuotojai nepamiršta žuvusiųjų dėl tėvynės laisvės

, Viktorija Grušauskaitė

Šiandien minime Juodojo kaspino dieną ir 23-iąsias Baltijos kelio metines. Ši diena giliai įsirėžusi į kiekvieno lietuvio istorinę atmintį. 1939-aisiais rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, kuriais neteisėtai pasidalijo Europą. Paktas panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę.

Respublikos spauda apie miškininkus

, Vytautas Stacevičius, VĮ Veisiejų miškų urėdijos specialistas ryšiams su visuomene

 

Surinkti turinį