mokykla

Krosnos mokyklos žygy tebūnie šviesu Lietuvai

, Jūratė Sutkuvienė
Vasario 14–17 dienomis ir dar ankstėliau Krosnos mokykla šventė, o tiksliau minėjo 100 metų atkurtai Lietuvai, o tiksliau – 100 metų Lietuvos Nepriklausomybės pasirašymo akto jubiliejų. Minėjo kukliai, vos su keliais balionais, arbata ir mažutėmis vaišėmis ir į jokius išradingumus ir prizus nepretendavo. Kodėl? Gal todėl, kad daugiau dirbti, o ne švęsti derėtų. Mūsų poziciją tarsi atliepia poetas Donatas Petrošius straipsnyje „Švęsti ir nekreipti dėmesio“ bandydamas įsivaizduoti, kaip po 1918-ųjų  vasario 16-osios jautėsi Lietuvos žmonės.

Maniakas Seirijuose? Miške užpulta mergina

, Vaidotas Morkūnas
Policija ieško vyro, kuris miške užpuolė septyniolikmetę. Mergina susigrūmė su užpuoliku, galiausiai piktadarys, išgirdęs atvažiuojantį policijos automobilį, spruko. Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį apie 21 val. į policiją kreipėsi moteris, kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 7 valandą Seirijų miestelyje jos dukrą pradėjo persekioti ir užpuolė nepažįstamas vyriškis. Piktadarys merginą pasivijo miške bei su stiklo šuke subraižė veidą. Mergina su vyriškiu susigrūmė ir susižalojo abiejų rankų delnus.

Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų išvyka

, Eglė Aleksandravičienė, Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų vadovė
„Norėčiau ir numiręs būti Jums naudingas. Ir būsiu, jei mano raštus perskaitysite“... –  sakė vyskupas M. Valančius.
Lazdijų r. Šventežerio mokyklos Jaunųjų valančiukų būrelio nariai su vadove socialine pedagoge Egle Aleksandravičiene bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elžbieta Kamorūniene 2017 m. rugsėjo 22-osios dienos rytą pradėjo anksti. Jau 5 val. visi susėdo į autobusą ir iškeliavo į kitą Lietuvos kraštą – Skuodo rajono Mosėdžio gimnaziją, kur vyko Lietuvos valančiukų konferencija „20 metų vyskupo M.

Rugsėjo 1-ąją – modernizuotos Krosnos mokyklos atidarymas

, Lazdijų r. sav. inf.
Penktadienį Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigose, kaip ir visoje šalyje, nuaidėjo Rugsėjo 1-osios skambutis. Su lengvu nerimo ir džiugesio virpuliu po vasaros atostogų į mokyklas skubėjo mokytojai ir mokiniai bei juos atlydėję artimieji, juk kiekviena Rugsėjo pirmoji – vis kitokia. Šiemet ši šventė buvo ypatinga ir Lazdijų r. sav.

Rajono pedagogai lankėsi LITEXPO parodoje „Mokykla 2016“

Lapkričio 25 d. Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų pedagogai lankėsi Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Čia jau šeštą kartą vyko didžiausia Lietuvoje švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Šiais metais parodos, kurią organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centras, pagrindinė tema – gera mokykla.

Savaitės komentaras Rugsėjo 1-oji: naujų vilčių ir lūkesčių pradžia

, Algimantas Mikelionis
Turbūt kažkas danguje skaitė mano praėjusios savaitės komentarą, nes jame pasiskundžiau prastais šios vasaros orais. Vos tik laikraštis išvydo dienos šviesą, orai pasitaisė, o savaitgalį ir šios savaitės pirmadienį buvo karšta. Tad nieko nelaukdamas pasibalnojau dviratuką ir kelias dienas iš eilės nuvažiavau prie Snaigyno pasėdėti ir paplaukioti. Vanduo atvėsęs, bet dar ne šaltas, kaip sakoma, pats tas: iš pradžių sukausto, bet paskui pripranti, ir labai maloniai atgaivina.

Į ką atkreipti dėmesį ruošiant vaiką mokyklai

, Informaciją paruošė: Jurgita Brazauskienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Štai ir įpusėjo paskutinis vasaros mėnuo. Jau netrukus prasidės nauji mokslo metai, kurie kvies sugrįžti į mokyklos suolus arba pradėti savo mokslo kelią pirmoje klasėje. Lazdijų rajono visuomenės sveikatos priežiūros specialistai pateikia keletą patarimų.
Profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai. Jie turi būti atliekami kasmet ir yra nemokami.

Iškilmės Aštriojoje Kirsnoje: atidaryta renovuota mokykla ir sporto aikštė

, Sigita Vaitkevičė
Šis antradienis buvo reikšmingas ne tik Aštriosios Kirsnos mokyklai, bet ir visai Būdviečio seniūnijos bendruomenei — čia po renovacijos  iškilmingai atidaryti iškart du objektai – Aštriosios Kirsnos mokykla ir šalia jos esanti sporto aikštė. 
Į atidarymo iškilmes buvo atvykęs gausus būrys svečių: rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, šio skyriaus vyr. specialistė Jūratė Jasiulevičienė, Investicijų skyriaus vyr.

Kadencijų nustatymas, rotacijos įvedimas vadovams — dar vieno naujo dviračio išradimas

, Vaidotas Morkūnas
Mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams ateina neramūs laikai. Visiems jiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nustatyti vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet įvertinti jų veiklą. Taigi, jeigu bus priimtas toks siūlomas įstatymas, vadovai kas ketveri metai būtų rotuojami: taip, kaip dabar daroma policijos, aplinkos apsaugos bei kitose sistemose.

A. Čiurlionis: „Sulanksčiusieji lietvamzdžius turi būti nubausti, kad daugiau taip nedarytų“

, Vaidotas Morkūnas
Šį savaitgalį nežinomi asmenys apgadino tris prie Lazdijų r. Šventežerio mokyklos pastato pritvirtintus lietvamzdžius. Šios mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis kreipėsi į policiją, prašydamas nustatyti, kas gadina mokyklos turtą. „Mūsų mokyklos kolektyvas yra pasipiktinęs tokiu chuliganišku elgesiu. Kažkokiems piktavaliams niežti nagus. Mes nusprendėm elgtis griežtai ir neleisti ateityje pasikartoti tokiems išpuoliams. Socialiniame tinkle „Facebook“ išplatinome sulankstytų lietvamzdžių nuotraukas ir paprašėme pasidalinti vieniems su kitais bei ką nors apie tai žinančius pranešti.
Surinkti turinį