muziejus

Piliakalniai — mūsų didi istorija. Žygeiviai prisilietė prie jos

, Vaidotas Morkūnas
Piliakalniai – neatsiejama mūsų istorijos dalis. Jie mena, kaip gyveno mūsų protėviai, kaip gynė savo šeimas, kaimynus – savo šalį nuo užpuolikų. Mes turėtume mokytis iš praeities, semtis patriotizmo iš savo protėvių, suprasti, kad kiekvienas piliakalnis yra paliktas mums saugoti protėvių patriotizmo dvasią, ją puoselėti, nuolat prisiminti. Šie metai yra paskelbti Piliakalnių metais. Jau rašėme, kad žirgininkų klubas buvo surengęs įspūdingą žygį ir jodami bei važiuodami karietomis aplankė 24 rajono piliakalnius.

Vasaros turizmo sezono uždarymas

Vėlyvą rudenį, pasibaigus intensyviam darbų metui, VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ surengė sezono uždarymo šventę. Lapkričio 22 d. į Lazdijų krašto muziejaus salę rinkosi Lazdijų rajono sodybų ir poilsiaviečių savininkai, kiti turizmo paslaugų teikėjai, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos atstovai bei svečiai. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasveikino į renginį susirinkusius svečius ir padėkojo visiems, puoselėjantiems su turizmu susijusius verslus.

Muziejuje išskirtinė paroda „Kai amžius kūrybai nekliudo“

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijų krašto muziejuje atidaryta jau antroji Lazdijų meno mokyklos Suaugusiųjų dailės skyriaus kūrybos darbų paroda.

Lazdijų krašto muziejuje Lazdijų meno mokyklos suaugusiųjų dailės skyriaus odos ir keramikos darbų paroda

Gegužės 5 d. Lazdijų krašto muziejuje atidaryta spalvinga ir jauki Lazdijų meno mokyklos suaugusiųjų dailės skyriaus odos ir keramikos darbų paroda.

Minėjome 145-ąsias Motiejaus Gustaičio gimimo metines

, Lazdijų krašto muziejaus informacija
2015 metų vasario 27-oji diena ypatinga ne tik Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai, bet ir Lazdijų miestui. Šią apniukusią dieną muziejininkų, mokytojų  ir gimnazistų širdyse švietė saulė.

Jei žmogus ginkluotas meile, jis niekada nepralaimės

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijų krašto muziejuje atidaryta paroda, skirta kunigo Juozo Zdebskio atminimui. Visi eksponatai atvežti iš Prienų krašto muziejaus. Pristatyme dalyvavo Lazdijų rajono meras Artūras Margelis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, Veisiejų, Rudaminos, Šlavantų bei Lazdijų parapijų kunigai. Renginyje kalbėjo ir buvęs kunigo vairuotojas, vienas geriausių dabarties medžio drožėjų, tautodailininkas, skulptorius Adolfas Teresius, sesuo vienuolė Regina Teresiūtė. Į parodos pris-tatymą atvyko ir Prienų muziejininkė Ernesta Juodsnukytė.

Nuo vandalų M. Gustaičio memorialinį muziejų saugos kameros, nes išpuoliai tęsiasi

, Daina Baranauskaitė

Praėjusios savaitės penktadienį Lazdijų rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl M. Gustaičio memorialinio namo turto sunaikinimo. 8 val. ryte į darbą atėjęs asmuo pastebėjo, jog suplėšyta memorialinį namą juosusi STOP juosta. Priėjęs arčiau pamatė, kad išlaužti laiptų ir pirmo aukšto terasos turėklai, tvorelės, atraminė konstrukcija, laikanti antro aukšto balkoną, išdaužtas skelbimo lentos stiklas.

Lazdijų krašto muziejaus vadovė Daina Pledienė apie tai nedelsiant informavo pareigūnus.

Geriausiai Lazdijų kraštotyrininkei – tūkstančio litų premija

Lazdijų krašto muziejuje paskelbta geriausio kraštotyrininko konkurso nugalėtoja. Ja tapo buvusi Krosnos mokyklos mokytoja Bronė Mockevičienė, kuriai Lazdijų rajono Kultūros, meno ir mokslo paramos fondo steigėjas Saulius Petrauskas ir šio fondo valdybos pirmininkė Salomėja Paškevičienė įteikė 1000 litų premiją.

Alytaus kraštotyros muziejaus paroda „Kai sieloms neliko medžių“ Lazdijų krašto muziejuje

Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkai nekantriai laukia dienos, kada vėl galės įsikurti rekontruotame muziejaus pastate ir priimti lankytojus. 

 

Lankomiausią muziejų keliautojai pasiekia automobiliais, dviračiais ir netgi slidėmis

, Viktorija Grušauskaitė

 

Surinkti turinį