namai

Dūmų detektoriai į kiekvienus namus

, Vytautas Šeštokas
Nuo šių metų pradžios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pradėjo akciją „Gyvenkime saugiai“. Ši akcija vykdoma ir Lazdijų rajone.
Rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Deivydas Neverdauskas teigė, kad akcijos metu šios tarnybos inspektoriai, ugniagesiai gelbėtojai, savanoriai ugniagesiai lankys gyvenamuosius būstus, įvertins krosnių, elektros instaliacijos būklę juose bei patars, kaip saugiai šiuos įrengimus sutvarkyti.

Kad neliktum be namų, pasirūpink saugumu...

, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus inf.
Kasmet rugsėjo–spalio mėnesiais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje rengia prevencinę akciją „Kūrenkime saugiai“. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai lankosi gyventojų būstuose, pataria, kaip pasirengti kūrenimo sezonui, kaip susitvarkyti krosnis, išsivalyti dūmtraukius ir susiremontuoti kaminus.
Per penkerius metus Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų gyvenamuosiuose namuose ugniagesiams teko gesinti per 2 tūkst.

Steigiamas dienos socialinės globos padalinys

, Gintarė Teisutis
Lazdijų rajono savivaldybės administracija kartu su VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centru įgyvendina projektą „Viešosios įstaigos Lazdijų socialinių paslaugų centro dienos socialinės globos padalinio įsteigimas“. Įsteigus padalinį bus sudarytos galimybės rajono gyventojams gauti kokybišką dienos socialinės globos paslaugą, taip didinant nestacionarių socialinių paslaugų įvairovę, modernizuojant jų teikimui reikalingą infrastruktūrą.
Nuo 2011 metų rugpjūčio mėnesio pradėtas įgyvendinti projektas turėtų finišuoti šį rudenį.

Meras A. Margelis užbrėžė tikslą – renovuoti per 40 daugiabučių

, Daina Baranauskaitė

Aplinkos ministerijai patvirtinus naują daugiabučių namų renovacijos modelį ir priėmus Šilumos įstatymo pataisas, leidžiančias pačioms savivaldybėms spręsti, kuriuos namus reikia renovuoti, Lazdijų rajono savivaldybė atrinko neefektyviausius daugiabučius pastatus, suvartojančius daugiausiai šiluminės energijos.

Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos moksleivių viešnagė gyvūnų globos namuose

Lapkričio 21 dieną Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos JMB klubo „Kadagys“ moksleiviai buvo nuvykę į Alytaus gyvūnų globos namus „Nuaras“.

Moksleiviai kelionei ruošėsi  iš  anksto, siuvo kailinius šiltus paklotėlius šuniukams, kad nesušaltų žiemą. Dovanų vežė ir šunų bei kačiukų maistelio, kurį nusipirko už vaikų suaukotus pinigus.

„Nuare“ svečius  pasitikę darbuotojai papasakojo apie globos namų gyventojus, jų istorijas, pavaišino saldainiais. Tačiau daugiausia laiko svečiai praleido su gyvūnais, ypač mažaisiais šuniukais.

Surinkti turinį