nuostoliai

Ūkininkas Marius Bernatonis: „Kenkėjus vilkus reikia naikinti, o ne saugoti“

, Vaidotas Morkūnas
Marius Bernatonis, ūkininkaujantis Žemaitkiemio kaime, dar negali atsigauti po šoko, kurį patyrė vieną rytą savo ganykloje radęs vilkų papjautas 24 avis, dar apie 10 sužeistų. Ūkininkas suskaičiavo, kad dėl to patyrė jau keturių tūkstančių eurų žalą. Per metus vilkai jau papjovė 74 žinomo ūkininko avis. „Dvi paras nemiegojau, nes kai užsimerkiu, matau papjautas avis. Tai šiurpus vaizdas ir nežinau, kaip jo atsikratyti“, – sukrėstas kalbėjo jis.
M.

Vilkai kelia grėsmę jau ir ūkininkams

, Vaidotas Morkūnas
Padidėjęs vilkų skaičius rajono gyventojams jau kelia nerimą, nes šie plėšrūnai pjauna avis ir kitus naminius gyvūnus. Rajono savivaldybė dėl jų siautėjimo jau gauna ūkininkų nusiskundimų. Štai Veisiejų seniūnijoje, Čivonių kaime, UAB „Agro Vilkas“ priklausančioje bandoje užfiksuota, kad aptvare buvo sudraskytos trys avys eriavedės. Bendrovės skaičiavimu, plėšriųjų žvėrių padaryta žala siekia 1500 Lt. Prieš keletą dienų Veisiejų seniūnijos Vytautų kaimo gyventojas pasiskundė, kad laukiniai žvėrys sudraskė veršelį.

Smarkus lietus pridarė nuostolių Lazdijų kelininkams

, Daina Baranauskaitė
 Antradienio sinoptikų prognozės išsipildė su kaupu. Lazdijų rajono savivaldybę vakare taip pat merkė labai smarkus lietus, siautėjo perkūnija.
Kaip „Dzūkų žinioms” teigė įmonės „Lazdijų vandenys” direktorius Dainius Žukauskas, itin didelių nuostolių smarkus lietus nepridarė. „Mes nelabai pajutome neigiamą lietaus poveikį.

Ginčas dėl turto

, Vaidotas Morkūnas

Lazdijų policijos komisariatas pranešė, kad, patikslinus aplinkybes, nustatyta, jog praeitų metų liepos mėnesį iškirtus Druskininkų miesto gyventojui A. J. priklausantį mišką, esantį Varnėnų kaime, jam padaryta 9 tūkst. Lt nuostolis. Pareigūnai išsiaiškino, kad A. J., gyvenant santuokoje su žmona, sutuoktinei buvo išduotas leidimas iškirsti apie hektarą miško.Tačiau vėliau, sutuoktiniams nusprendus skirtis, prasidėjo turto dalybos. Ir vyriškiui teismas priteisė miško sklypą. Jis kreipėsi į policijos pareigūnus.Tuomet ir paaiškėjo, kad dalis miško jau iškirsta.

Dėl gaisro ūkininkams didžiuliai nuostoliai

, Vaidotas Morkūnas

Praėjusio ketvirtadienio vakarą įsiplieskė didelis gaisras Krosnoje esančiame ūkiniame pastate. Ten užsidegė šieno ir šiaudų rulonai. 

Vilkai drasko ūkininkų gyvulius – avis, telyčias

, Vytautas Šeštokas

 

Surinkti turinį