Oninės

Tradicinėje Oninių šventėje prie Dusios — daugiau kaip tuzinas Onų

, Lazdijų r. sav. inf.
Liepos 28 dieną prie Prelomciškės piliakalnio, ant Dusios ežero kranto, vyko 28-oji Oninių šventė. Į šį tradicinį renginį, kaip ir kasmet, sugužėjo gausus būrys ne tik Lazdijų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojų bei poilsiautojų. Visus susirinkusius su rugių vainiku, šviežia namine duona ir gira sutiko šventės vedėjai –šeimininkai Juozas ir Onutė.

Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenė sveikino net 16 Onučių

, Dineta Babarskienė
Kai laukuose ima svirti prinokusios javų varpos, kai soduose jau gelsta alyviniai obuoliai, o pievos ir laukai dar pilni margaspalvių žiedų, kol dar vis tebežydi ir kvepia medumi liepos, o mes džiaugiamės daržo ir sodo gėrybėmis, ateina puiki diena – šv. Onos diena.  
Juk Oninės – vasaros šventė. Tai derliaus prinokimo šventė, kai baigiami patys sunkiausi ir didžiausi vasaros darbai, beliko tik pasidžiaugti tuo, ką patys užauginome, ką Dievulis davė.

Viešnias iš Kazlų Rūdos žavi Lazdijų kraštas

, Edita SAMOŠKAITĖ
Viešosios įstaigos Lazdijų socialinių paslaugų centro savarankiško gyvenimo namų gyventojus Oninių šventės metu aplankė svečiai iš Kazlų Rūdos: savivaldybės mero pavaduotoja Ramutė Vinikienė, Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Judita Simonavičienė bei Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos direktorė Daiva Dabrilienė. Moteris Lazdijų kraštas sužavėjo savo infrastruktūra. Anot pašnekovių, kraštas nuolat gražėja ir sunkiai beatpažįstamas prisiminus ankstesnius laikus, be to, Lazdijų rajono savivaldybė galėtų būti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms.

Oninių šventė prie Dusios ežero kranto

, Ina Grigūnaitė

 

Surinkti turinį