pasienis

Mero A. Margelio parašas – Lenkijos ir Lietuvos pasienio savivaldybių deklaracijoje

, Lazdijų r. sav. inf.

Kovo 14 d.

Pasienyje atgaivinama inkubatoriaus statyba

, Rima Kazakevičienė, Valstiečių laikraštis
Po metus trukusios pertraukos Lietuvos–Lenkijos pasienyje, Janaslavo kaime, atnaujinama vienadienių viščiukų broilerių perinimo inkubatoriaus statyba. Šią žinią patvirtino Lazdijų rajone įgyvendinamo stambaus projekto vienas iš akcininkų – verslininkas Jonas Jagminas.
Jis šį projektą įgyvendina kartu su partneriais iš Lenkijos.

Pulkininkas V. Ižganaitis: „Geros žinios, patriotinė ugnelė — sėkmės laidas pasienio tarnyboje“

, Algimantas Mikelionis

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės vadas pulkininkas Vytautas Ižganaitis Lazdijų rajono gyventojams nėra nežinomas ar nepažįstamas žmogus. Juk nieko nuostabaus, nes savo karjerą jis pradėjo būtent Lazdijuose ir užkopė į tikras karjeros aukštumas – tapo VSAT Varėnos rinktinės vadu ir užsitarnavo pulkininko laipsnį. Neseniai Lietuvoje ir, žinoma, Lazdijuose birželio pabaigoje buvo minima Pasieniečio diena. Tai beveik keturių tūkstančių VSAT tarnautojų ir darbuotojų profesinė šventė.

Maru užsikrėtęs šernas krito vos įkėlęs koją į mūsų rajono teritoriją

, Vaidotas Morkūnas
Birželio 7 dieną Kapčiamiesčio seniūnijoje, Varviškės miške, paskelbtas afrikinio kiaulių maro židinys. Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus teigė, kad negyvas šernas rastas Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, mūsų rajono teritorijoje, perėjęs taip vadinamą pasienyje esančią pėdsakų liniją. „Aišku viena, jis ne vietinis, ne lietuviškas, atėjęs iš Baltarusijos teritorijos – buvo išlikę ryškiai matomi pėdsakai pasienio zonoje.

Kovo 11-ąją išdalintos vėliavėlės pasienyje

, Lazdijų r. sav. inf.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinį rytą važiuojančių į kaimyninę Lenkiją per Lazdijus pasienyje laukė maloni staigmena: atvykstančius į Lietuvą bei išvykstančius į Lenkiją žmones, įteikdamas jiems trispalvę vėliavėlę,  Kovo 11-osios  proga sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Prie mero A. Margelio inicijuotos vėliavėlių įteikimo akcijos prisijungė jo pavaduotojas Gintautas Salatka, žmona Lina, VSAT Lazdijų rinktinės vadas Virgilijus Raugalė bei profesorius Juozas Galdikas.

A. Margelis: „Pasienio teritorijoje gyvenantys žmonės pagrįstai baiminasi dėl saugumo“

Kaimas krūpčioja: nelegalūs migrantai – čia pat

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje sulaikius nelegalius migrantus, Salaperaugio kaimo (Kalvarijos sav.) pavadinimas minimas vis dažniau. Kaimo gyventojai baiminasi – juk migrantai ne tik magistrale „Via Baltica“ siekia ištrūkti į Vakarų Europą. Pasieniečiai pastaruoju metu sučiumpa irakiečius, kurie iš Lenkijos keliauja į Lietuvą. Kas apgins Salaperaugio žmones, jei atvykėliai turės piktų kėslų?

Vyriausybė ir Premjeras nepaiso nei Prezidentės, nei Lazdijų mero bei tarybos išsakytų nuogąstavimų dėl šalies saugumo

, Vytautas Šeštokas
Vakar LR Vyriausybė nusprendė likviduoti Lazdijų pasienio rinktinę
Lietuvos Respublikos Vyriausybė nepaiso Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimo dėl galimo emigrantų antplūdžio per Lietuvos–Lenkijos pasienį ir paskelbė, jog naikins Lazdijų rinktinę. Augant nelegalių migrantų srautams, šalies vadovė ragino Vyriausybę atidėti pasienio pertvarką bei minėtosios rinktinės naikinimą. D.

Pabėgėliai būriais traukia per Lazdijų rajoną

, Daina Baranauskaitė
Pasienyje su Lenkija Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai vėl sulaikė migrantus iš Irako. Pirminiais duomenimis, trys irakiečiai į Suomiją gabeno dar 7 savo tautiečius.

Savivaldybėje bręsta pasienio teritorijos sutvarkymo projektas

, Vaidotas Morkūnas
Aplinkos apsaugos ministerija yra paruošusi Kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo  2015–2020 m. planą. Todėl rajono savivaldybė siekia paruošti pasienio teritorijos kraštovaizdžio tvarkymo projektą ir gauti lėšų jo įgyvendinimui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Nuo pasieniečių sprukęs ir šūviais stabdytas vairuotojas užsidirbo tūkstantinę baudą

Lazdijų rajone nuo Kapčiamiesčio užkardos pareigūnų sprukęs ir įspėjamaisiais šūviais stabdytas mikroautobuso vairuotojas užsidirbo tūkstantinę baudą. Ketvirtadienio naktį VSAT Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai ties Lazdijų rajono Varviškės kaimu patikrinti stabdė įtartiną mikroautobusą „Mercedes Benz“ angliškais valstybini

Surinkti turinį