pleneras

Baigėsi Krosnos bendruomenės pleneras „Žaliuojanti Grabauka“

, Lazdijų r. sav. inf.
Lazdijų kraštą kasmet iš naujo atranda menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

Baigėsi 18-asis pleneras „Veisiejų pavasaris“

, Lazdijų r. sav. inf.
Gegužės 26 d. baigėsi 18-asis tarptautinis menininkų pleneras „Veisiejų pavasaris“. Visą savaitę menininkai iš Lietuvos ir pasaulio įvairiomis technikomis kūrė unikalius darbus. Iškilmingame plenero uždaryme dalyvavo ir menininkus sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis džiaugėsi, kad pleneras, vykstantis jau 18-ąjį kartą, tapo tradicinis. Šis gražus renginys vienija Lietuvos ir pasaulio menininkus, kurių darbai lieka Veisiejų kraštui. Rajono vadovas A.

Parodos atidarymas Veisiejų regioniniame parke

, Zigmas Pūkelis
Sekmadienį rugpjūčio 7 dieną, 15 valandą Veisiejų regioninio parko kamerinių renginių salėje vyko menininkų plenero „Minčių krantai“ parodos atidarymas.
Rugpjūčio 1–7 dienomis prie Šlavanto ežero R. ir G. Rimšų sodyboje vyko menininkų pleneras „Minčių krantai“. Jo dalyviai – Žemaitijos dailininkų sąjungos nariai: R. Donbrauskaitė-Plotnikova, V. Kusas, A. V. Krištopaitis, E. Lipinskaitė, L. Nikolajeva, B. Kuic ir R. Rimšienė. Sekmadienį vyko šio plenero parodos atidarymas.
Jį savo kūriniu pradėjo veisiejietis akordeonistas M.

Pleneras „Bugieda 2015“

, Natalja Bulotienė
2015m. rugpjūčio 7–9 dienomis Bugiedos kaime, Kapčiamiesčio sen., buvo susirinkę tautodailininkai ir menininkai. Čia vyko pleneras „Bugieda 2015“, skaičiuojantis savo antrąjį gimtadienį. 
Brangius svečius su duona ir druska pasitiko sodybos šeimininkai.

Tarptautinio plenero pabaigtuvės Veisiejų kultūros namuose

, Zigmas Pūkelis
Paskutinę gegužės savaitę Veisiejuose vyko jau 15-as tarptautinis menininkų pleneras „Veisiejų pavasaris“. Gegužės 30 d., šeštadienį, Veisiejų kultūros namuose vyko jo uždarymo šventė. 
Šiemet plenere dalyvavo dvidešimt menininkų: keturi medžio drožėjai, trylika dailininkų, du kalviai ir fotomenininkas. Dailininkų būryje buvo svečių iš užsienio. Veisiejuose viešėjo ir kūrė dvi gruzinės, trys armėnai, du latviai ir baltarusis. Plenero dalyviai, ypač svečiai iš užsienio, turėjo nuostabią progą pažinti unikalų Dzūkijos kampelį – Veisiejus ir jų apylinkes.

Veisiejiečių parodoje Rygoje – Lietuvos Respublikos ambasadorius

, Zenonas Sabaliauskas, Veisiejų seniūnas
Apie tarptautinį  menininkų plenerą  „Veisiejų pavasaris“ parašyta nemažai. Nuo 2001-ųjų metų Veisiejų bendruomenės vykdomas projektas užsitarnavo gerą vardą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių menininkų tarpe. Per trylika metų dailininkai, medžio drožėjai, skulptoriai, meninės kalvystės meistrai Veisiejams padovanojo apie 150  medžio, akmens, metalo skulptūrų, tapytų paveikslų. 
Negali atsigėrėti mūsų miestelį puošiančiais skulptūrų parkais, gimnazijos, technologijos ir verslo mokyklos, urėdijos salėse eksponuojamomis tapybos drobėmis.

Meistrai dalijasi savo amato paslaptimis

, Lina Živatkauskaitė-Žaliauskienė Tautodailininkė, technologijų mokytoja

Vasara – puikus metas poilsiui. Dar geriau, kai poilsis prasmingas ir turiningas. Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacija su pirmininku Juozu Varneliu priešakyje vykdo projektą „Veisiejų krašto bendruomenės telkimas per kultūrinio paveldo pažinimą“. Tokio pobūdžio projektas pirmas mūsų rajone. Jo tikslas – burti kūrybingą ir aktyvų jaunimą, organizuoti visuomeninę, kultūrinę veiklą, supažindinti su savo krašto kultūriniu paveldu, amatais, tautodaile.

Kapčiamiestyje vyko medžio drožėjų ir tapytojų pleneras „Ieškojau jos nakties veide...“ Emilijai Pliaterytei skirtą ekspoziciją papildė menininkų darbai

, Gintarė TEISUTIS

Penkias dienas trukęs medžio drožėjų ir tapytojų pleneras „Ieškojau jos nakties veide...“  – pirmasis pleneras  Kapčiamiestyje, kuomet dviejų senųjų meno šakų atstovai kuria bendroje erdvėje.  Jo metu 7 tapytojai ir 5 skulptoriai iš Alytaus, Druskininkų, Kauno ir Kapčiamiesčio įkvėpimo ieškojo ir atrado Emilijos Pliaterytės istorinėje asmenybėje. Kaip menininkams pavyko Kapčiamiesčio krašto istorinius kultūros atspindžius perteikti kūrybinio proceso metu, galite įsitikinti Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus ekspozicijų salėje.

Tarptautiniame plenere Veisiejuose – iškilūs menininkų darbai

, Zenonas Sabaliauskas

Gegužės 13–19 dienomis į jau 12-ąjį tarptautinį plenerą „Veisiejų pavasaris 2012“ sugužėjo 17 menininkų iš įvairių Lietuvos vietovių bei Baltarusijos.  Per savo 12 metų gyvavimo istoriją Veisiejų pleneras menininkų tarpe išgarsėjo kaip vienas įdomiausių, nes jame dalyvauja ne tik dailininkai, bet ir meninės kalvystės, medžio drožimo, akmens apdirbimo  meistrai. Per šį laikotarpį mūsų mieste savo darbais įsiamžino per šimtas menininkų iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Armėnijos, Čečėnijos.

Surinkti turinį