Politika

Algis Balčius: raginu ūkininkus pasitikėti ir kooperuotis

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijų rajono savivaldybėje, Žemės ūkio ir melioracijos skyriuje, vedėjo pavaduotojo pareigas einantis Algis Balčius sutiko pasidalinti savo mintimis apie ūkininkų ateities perspektyvas, rajono ateitį ir asmeninį gyvenimą.
Beveik visą gyvenimą dirbantis žemės ūkio srityje A. Balčius yra pelnęs rajono ūkininkų pasitikėjimą. Ne veltui neseniai A. Balčius pakvietė visų rajono seniūnijų ūkininkus vykti į susitikimą su žemės ūkio ministre, kur buvo sprendžiami labai svarbūs ūkininkavimo nederlingose žemėse klausimai. Atviras, kritikos nebijantis A.

Odeta Lenkauskienė: „Nesigailiu anksti ištekėjusi“

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijietę Odetą Lenkauskienę pažįsta daugelis miesto gyventojų: visada su šypsena veide, gerai nusiteikusi, optimistė. Tačiau Odeta jau šešerius metus dirba labai atsakingą ir daug kantrybės, supratimo bei bendravimo su žmonėmis įgūdžių reikalaujantį darbą. Ji yra Socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja. Lazdijų miesto seniūnijoje moteris prižiūri aštuonias socialinės rizikos šeimas. 
Pačios Odetos gyvenimas įdomus. Mokėsi, kaip ir visi lazdijiečiai, Lazdijų vidurinėje mokykloje.

Vilma Matulevičienė: svarbiausia — būti draugu

, Rimvidas Kalvaitis
Kapčiamiesčio bendruomenės lyderė, VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ socialine darbuotoja dirbanti Vilma Matulevičienė sutiko pasidalinti savo mintimis apie darbo specifiką, gyvenimą mažame miestelyje ir aktyvią visuomeninę veiklą. Palyginus su kitomis – tai vis dar „jauna“ profesija, tačiau laikas ir rezultatas, kartais nematomas iš pirmo žvilgsnio, parodė, kad socialinis darbas su žmonėmis labai reikalingas. V. Matulevičienė, baigusi Kauno P. Mažylio aukštesniąją medicinos mokyklą, įgijo laboratorinės diagnostikos specialybę.

Ričardas Dulskas — tvirtas kaip ąžuolas

, Rimvidas Kalvaitis
Visą gyvenimą praleidęs Dzūkijoje, gimęs, užaugęs, krimtęs mokslus ir gyvenimo meilę sutikęs šiame krašte Ričardas Dulskas liko ištikimas savo konservatoriškai prigimčiai. Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Lazdijų skyriaus vicepirmininkas,  finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, korupcijos prevencijos komisijos pirmininkas. Tvirtas lyg ąžuolas vyras šypsojosi sakydamas, kad tai tik dalis jo pareigybių. Šiuo metu Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyr.

Juozas Pileckas: tas Kučiūnų kraštas manyje įaugęs

, Rimvidas Kalvaitis
Šį ketvirtadienį „Dzūkų žinių“ dėmesys nukreiptas į dzūką iš Kapčiamiesčio, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininką, Kučiūnų pagrindinės mokyklos muzikos mokytoją Juozą Pilecką. Visada besišypsantis, kupinas energijos ir optimizmo pedagogas jau dešimt metų dirba ir Seinų lietuvių „Žiburio“ gimnazijoje. Ten mokytojas turi ir savo pop muzikos studiją. Negana to, J. Pileckas jau 23-ejus metus kiekvieną sekmadienį skuba į Kučiūnų bažnyčią, kur dirba vargonininku.

Andrikienė dėkoja ir Lazdijų krašto žmonėms

Antrąją darbo Europos Parlamente kadenciją baigianti Laima Andrikienė, dėkodama už paramą gegužės 25 d.

Regioninio parko apsuptyje - spręsti rimtų klausimų

 Trečiadienį moderniame ir interaktyviame Metelių regioninio parko direkcijos Lankytojų centre vyko  Alytaus regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame susirinko Alytaus regiono merai bei jų pavaduotojai, taip pat Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Posėdžio metu aptarta regioninė politika 2014-2020 metais, pristatyta 2013 metų plėtros plano įgyvendinimo  ataskaita

Patvirtintas Strateginis veiklos planas

 Penktadienį vykusiame Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas Lazdijų rajono savivaldybės 2014–2016 m. strateginis veiklos planas. Pastarasis dokumentas yra rengiamas kasmet artimiausiam trijų metų laikotarpiui, atsižvelgiant į aplinkos analizę, suformuluotą misiją, strateginius tikslus, uždavinius ir priemones.

Meras: „R. Giedraitienė neturi moralinės teisės toliau vadovauti gimnazijai“

, Valius BAKŠA

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės 50 metų  Romos Giedraitienės skundą, kuriuo ji nesutiko su Lazdijų rajono apylinkės teismo paskirta bausme už transporto priemonės vairavimą neblaiviam, paliko galioti Lazdijų teismo teisėjo Ramūno Šarkos paskirtą bausmę. Toks neskundžiamas sprendimas priimtas šios savaitės pradžioje.

Meras A. Margelis užbrėžė tikslą – renovuoti per 40 daugiabučių

, Daina Baranauskaitė

Aplinkos ministerijai patvirtinus naują daugiabučių namų renovacijos modelį ir priėmus Šilumos įstatymo pataisas, leidžiančias pačioms savivaldybėms spręsti, kuriuos namus reikia renovuoti, Lazdijų rajono savivaldybė atrinko neefektyviausius daugiabučius pastatus, suvartojančius daugiausiai šiluminės energijos.

Surinkti turinį