projektai

Naujajame kraštovaizdžio projekte — ir Lietuvos įvaizdį kuriantys darbai

, Sigita Vaitkevičė
Per pastaruosius keliolika metų Lazdijai tapo pokyčių miestu. Apie iš esmės pasikeitusį miestą kalba ir nuolatiniai miesto gyventojai, ir svečiai. O didžiausio susidomėjimo ir įvertinimo įgyvendinti įvairūs infrastruktūros projektai susilaukia tuomet, kai Lazdijus aplanko buvę miesto gyventojai. Jie prisimena senojo Lazdijų parko takus, šabakštynus, kuriuose kadaise, vaikai būdami, žaisdavo, atsimena krūmais apaugusius Lazdijos krantus ir atsistebėti negali, kaip viskas pasikeitė.

Šeštokuose – trijų projektų pabaigtuvės

Ypatingos iškilmės vyko šeštadienį Šeštokų kultūros namuose. Čia iškilmingai pažymėtos net trijų projektų pabaigtuvės. Tai - “Šeštokų kultūros namų ir prie jų esančios viešosios erdvės sutvarkymas“, ir Šeštokų kultūros namų vidaus patalpų sutvarkymas“.Projektaibuvoįgyvendinti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra" ir finansuojami Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Dzūkijos VVG nueitas kelias skaičiuoja dešimtmetį

, Lazdijų r. sav. inf.
Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG) vakar šventė išties gražią dešimties metų sukaktį.

Dzūkijos VVG – aktyviausi regione

 Užvakar Lazdijų viešosios bibliotekos salėje vyko Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijos (toliau – Dzūkijos VVG) visuotinis  narių susirinkimas. Dzūkijos VVG įkurta 2004 m. rugpjūčio 20 d. ir apėmė visą Alytaus apskrities kaimišką teritoriją. 2008 m. spalio 28 d. visuotiniame asociacijos narių susirinkime buvo priimtas sprendimas dėl asociacijos veiklos teritorijos sumažinimo iki Lazdijų rajono savivaldybės ribų.

Įgyvendintas dar vienas projektas – renovuotos Lazdijų meno mokyklos vidaus patalpos

, Gintarė Petruškytė

Pirmadienį šviečiant rudeniškai saulei iškilmingai buvo atvertos atnaujintos Lazdijų meno mokyklos durys. Gausus būrys mokinių, jų tėvelių, tarybos narių, valdžios atstovų bei miestelėnų susirinko į šią gražią šventę. Neliko abejingų išsakytiems gražiems žodžiams, skambėjusiai muzikai bei mažųjų šokių pasirodymams. Meno mokyklos direktorė Renata Mockevičienė sveikino prasidėjus ypatingiems mokslo metams, kuomet įžengiama į dažais dar kvepiančią, šviesesnę, švaresnę ir jaukesnę mokyklą.

Šeštokiečių nerimas ir džiaugsmas

, Edita SAMOŠKAITĖ

Šeštokuose gyvenantieji besidžiaugdami rekonstruojama Šeštokų geležinkelio stotimi neapsieina be nerimo. Šeštokiečius itin jaudina klausimas dėl saugumo ir išaugsiančio triukšmo, kuomet dėl atliktų darbų galimai suintensyvės ir traukinių eismas. Vienas Šeštokuose gyvenantis žmogus atkreipė dėmesį, jog nėra įrengta saugi perėja (požeminė ar virš bėgių). Jis vylėsi, jog nesaugiai einantys per geležinkelio bėgius žmonės, pagaliau turės saugią perėją.

Išnaudok galimybes – nebūk bedarbiu!

, V. Barauskienė

Siekdama didinti ieškančių darbo asmenų konkurencines galimybes ir padėti įsitvirtinti darbo rinkoje arba laikinai įsidarbinti, dar 2011 metų liepos mėnesį Lietuvos darbo birža kartu su partneriais (10 teritorinių darbo biržų)  ėmė įgyvendinti projektą „Integravimo į darbo rinką skatinimas“.

Gintaras Bleizgys: „Geriau mirt kovojant, negu nekovot. Tai jotvingiško kraujo ypatybė“

, Kęstas Sukackas

Šie metai buvusiam mūsų kraštiečiui, poetui, verslininkui Gintarui Bleizgiui itin kūrybingi ir dosnūs. 37-erių buvęs veisiejietis per gyvenimą bėga pasiutusiu greičiu sugebėdamas suderinti literatūrą su verslu. Vieną po kitos leidžia savo eilėraščių knygas, tarsi obuolius skina įvairias literatūrines premijas. Jis vadovauja Struktūrinių investicijų konsultavimo centrui (SIKC) bei neseniai įsigijo bendrovę, turinčią 13 knygynų.

Lazdijų Draugystės ir M. Gustaičio gatvėse įrengiami nauji vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklai

, Edita SAMOŠKAITĖ

 

Pagal vykdomus projektus gražėja Lazdijų rajono savivaldybės kaimiškosios vietovės

, Ramunė Šeštokienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams

Šeštokuose, Teizuose, Krikštonyse projektai, pagal kuriuos atliekama statinių rekonstrukcija ir prie jų esančių viešųjų erdvių sutvarkymas, finansuojami Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis bei savivaldybės lėšomis.
Pasak Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, šiais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ įgyvendinamais projektais siekiama, kad gražėtų ne tik rajono savivaldybės centras, bet ir aplinkinės, kaimo vietovės.

Surinkti turinį