R. Lapaitis

Pasaulio žiniasklaidos dėmesys ir Dzūkijos kraštui

, Ričardas Lapaitis
Kai sulaukiau kvietimo iš Europos-Azerbaidžano bendrijos atvykti į per Khodžaly šturmą žuvusiųjų aukų pagerbimo ceremoniją, labai nenustebau.

Karo žurnalistui — Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos padėka

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje įvyko susitikimas su karo žurnalistu, keliautoju, poetu Ričardu Lapaičiu. Renginyje dalyvavo 1 ir 2 klasių mokiniai su istorijos mokytojomis Audrone Pileckiene ir Onute Petuškiene. Susitikimą organizavo bibliotekininkės Laima Vaicekauskienė ir Daiva Mikalauskienė. Už integruotą edukacinę pamoką apie svarbiausius karo įvykius pasaulyje R. Lapaičiui buvo įteikta Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos direktorės Jurgitos Mozerienės padėka.
Tarptautinio spaudos fondo Europa–Azija atstovas Lietuvoje R.

Berlyne pristatyta karo žurnalistų fotoparoda

, Ričardas Lapaitis
Vokietijos sostinėje Berlyne, didžiojoje Turkų namų salėje, įvyko spaudos konferencija, skirta įvykiams Kalnų Karabache apžvelgti. Renginyje, sulaukusiame didelio žiniasklaidos dėmesio, dalyvavo svečiai iš Turkijos, Sirijos (turkmėnų pabėgėliai), Ukrainos (Krymo totorių atstovai), Makedonijos, Rumunijos, Azerbaidžano ir Turkijos ambasadų darbuotojai, Europos azerų kongreso vadovas, vokiečių istorikai bei šios srities tyrinėtojai. Konferenciją organizavo Tarptautinė turkų jaunimo organizacija, kuriai vadovauja Azerbaidžano Milli Medžliso deputatas Akramas Abdullajevas.

R. Lapaitis: tarp Londono, Kalnų Karabacho ir Lazdijų

, Ignas Mieželis
Tarptautinio Europos–Azijos spaudos fondo kvietimu svečiavausi Azerbaidžane, kuris daugiau nei 20 metų bando susigrąžinti per 1992–1994 metų karą armėnų okupuotą Kalnų Karabachą ir greta jo esančius 7 rajonus. Tai sudaro 20 procentų šalies teritorijos.
Apie šį sumaniai įšaldytą karinį konfliktą pasaulio žiniasklaida linkusi nutylėti. Abi karo pusės audringai reaguoja į kiekvieną straipsnį. Dar rečiau kam pavyksta patekti į uždarą priefrontės zoną.
Surinkti turinį