Rudamina

Rudaminos piliakalnis – mūsų stiprybės šaltinis

, Kęstas Sukackas
Piliakalnis, alsuojantis praeitimi
Šiandien panagrinėkime, ką mums, rajonui, šaliai reiškia Rudaminos piliakalnis, kokią praeitį primena, kaip ir kodėl jis atsirado. Šiandien jis nuolat lankomas. Ant piliakalnio vyksta įvairios šventės. Kiekvienų metų liepos 6 dieną čia minima Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, ta proga čia giedamas Lietuvos himnas. Jis sujungia ir mažus, ir pagyvenusius žmones, liudija vienybę.

Renovuotoje Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje vėl suskambo varpai

Paskutinį advento sekmadienį Rudaminos parapijiečiai rinkosi į šv. Mišias, kurios vyko renovuotoje Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje. Šimtmetį neremontuota bažnyčia dabar švyti savo baltumu, o atnaujinti ir didingai stūksantys jos bokštai iš toli žavi  ir traukia ne tik vietinių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojų, pravažiuojančiųjų bei miestelio svečių akį.

Alfredas Nėnius: „Aš maniau, kad taip gyvenime nebūna. Žmogus gali kažkiek skirti, tačiau ne pusę milijono“

, Gintarė Šataitė
Netyčia suradus ir perskaičius Auksės Kaladžinskaitės straipsnį „Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčios statyba XVIII a. ir naujas vardas LDK architektūros istorijoje“, mintys nejučia nukrypo į baigiamą renovuoti Lazdijų rajone įsikūrusią Rudaminos bažnyčią.

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

Šiandien Rudaminoje šventė: Jonas Miliauskas švenčia 100-ąją gyvenimo sukaktį

, Sigita Vaitkevičė
Rudaminoje, Piliakalnio gatvėje, žiemos metu tylu. Tik vasaromis, kai gamta atgyja, šia gatve, vedančia link piliakalnio, pasipila būriai turistų, norėdami pamatyti vieną didingiausių, didžiausių ir gražiausių  Dzūkijoje piliakalnių – Rudaminos piliakalnį... Tačiau šiandien Piliakalnio gatvėje šventė –  čia gyvenantis  Jonas Miliauskas švenčia savo gyvenimo jubiliejų, 100 metų sukaktį. Daugiau gal švenčia ir džiaugiasi jo platus artimųjų būrys  – vaikai, kaimynai ir giminės, išbirę po visą Lazdijų rajoną.

Baigtas įgyvendinti turizmo plėtrai reikšmingas projektas

, Edita Samoškaitė
Rugsėjo 18–20 dienomis Rudaminoje vyko amatininkų ir tautodailininkų pleneras, kurio pagrindiniu akcentu tapo iškilmingas Amatų centro atidarymas. Toks centras Lazdijų rajone pirmasis. Kaip teigia projekto „Kompleksinė turizmo plėtra Lietuvos–Lenkijos pasienyje“, pagal kurį buvo suremontuotas Amatų centro pastatas, vadovas – Arūnas Maciulevičius.

Pareigūnai Rudaminoje aptiko ir paemė didelį kiekį kontrabandinių cigarečių bei dyzelino, pinigų bei šovinių

, Vaidotas Morkūnas

Praėjusį penktadienį  rajono policijos komisariato pareigūnai sėkmingos operacijos metu Rudaminos kaime išaiškino neteisėtą kontrabandinių prekių tašką J. B. sodyboje.  
Pareigūnai taip pat sulaikė į šią sodybą atvažiavusį Lazdijų miesto gyventoją R. V., kurio automobilyje aptiko didelį kiekį cigarečių su Baltarusijos banderolėmis. Vyriškius įklampino noras užsidirbti iš nelegalios veiklos.

Iš girtų tėvų penktą kartą atimtos utėlėtos mergaitės vis tiek tiesia rankas į mamą

, Daina Baranauskaitė
Į „Dzūkų žinių“ redakciją paskambinę Rudaminos bendruomenės atstovai paprašė pasidomėti šeima, auginančia dvi mažametes dukras. „Tėvai nuolat girtauja. Tos mergaitės mažutės, gražutės, tačiau neprižiūrėtos, nešvarios, kaip laukinukės auga. Negalima šitaip! Gal viešumas sustabdys tėvų paklydimus, sugėdins.

Tikintieji pasipiktino sovietiniu užrašu Rudaminos bažnyčioje

, Vaidotas Morkūnas

Mūsų rajone vis dar aptinkama socialistinių reliktų – užrašų su „šlovingosios“ Lietuvos TSR simbolika bei ženklais. Jie aptinkami viešose vietose ir piktina tuos, kurie nukentėjo nuo buvusios socialistinės santvarkos –  buvo ištremti  ar persekiojami. Juk jau daugiau nei dvidešimt metų gyvename laisvoje šalyje ir buvo daug laiko tokias iškabas nuimti bei pakeisti kitomis, atitinkančiomis laiko dvasią. Tačiau, pasirodo, tiek laiko ant Rudaminos bažnyčios sienos kabo toks užrašas.

Žolinės Rudaminoje – prisimenant didingą praeitį

, Gintarė ŠKARNULYTĖ

 

Surinkti turinį