Sausio 13

Lazdijuose prasmingai paminėta Laisvės gynėjų diena

, Lazdijų r. sav. inf.
Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Lazdijuose prasidėjo renginiu Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Kamerinio choro „Gaustas“ choristų bei Lazdijų kultūros centro projektų vadovo Arūno Maciulevičiaus atliekamos dainos ir prasmingi renginio vedėjų žodžiai priminė kokia svarbi mūsų laisvė.
Sveikindamas susirinkusius Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis savo kalboje teigė, kad prieš 27-erius metus Lietuvos žmonės ne tik tvirtai apsisprendė būti laisvi, bet ir subrendo laisvei.

Sausio 13-osios minėjimas Veisiejuose

, Zigmas Pūkelis
Sausio 13 dieną, praėjusį penktadienį, Veisiejų Santarvės aikštėje įvyko Sausio 13-osios minėjimas.

Savaitės komentaras Senelis Antanas beprotiškai nori į Maskvą

, Algimantas Mikelionis

Pirmadienį įlipau į „Kautros“ autobusą, kuris mane per gerą pusvalandį turėjo nuvežti į Druskininkus.  Tai buvo mano pirma kelionė šiemet į šį kurortą.  Kaip visuomet įpratęs, atskaičiavau du eurus dvidešimt centų ir įdėjau vairuotojui į delną už bilietą.  Pasirodo, reikėjo pridėti dar dešimt, nes bilietas tiek centų pabrango.

Savaitės komentaras Senelis Antanas beprotiškai nori į Maskvą

, Algimantas Mikelionis
Algimantas Mikelionis
Pirmadienį įlipau į „Kautros“ autobusą, kuris mane per gerą pusvalandį turėjo nuvežti į Druskininkus.  Tai buvo mano pirma kelionė šiemet į šį kurortą.  Kaip visuomet įpratęs, atskaičiavau du eurus dvidešimt centų ir įdėjau vairuotojui į delną už bilietą.  Pasirodo, reikėjo pridėti dar dešimt, nes bilietas tiek centų pabrango.

Ko mus išmokė Sausio 13-osios įvykiai

, Kęstas Sukackas
Vėl minim Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Prisimenam tuos, kurie žuvo po okupantų tankų vikšrais, kurie nepabūgo ginti savo Valstybės ir savo gyvybę atidavė, kad būtume laisvi. Jie tik dar kartą patvirtino, kad jokie ginklai, jokie tankai negali pavergti laisvų žmonių troškimų gyventi čia laisvai ir oriai, jaustis šeimininkais savo žemės, savo šalies. 
Laisvė ne duodama, laisvė apginama. Kas budėjo tą 1991 m.

XXVI tradiciniame tarptautiniame pagarbos „Gyvybės ir Mirties kelio“ bėgime dalyvavo Lazdijų rajono jaunieji šauliai

, Jaunoji šaulė Urtė Pileckaitė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
2017 m.  sausio 14 d. (šeštadienį) Vilniuje vyko XXVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas Lietuvos Laisvės gynėjams atminti. Šiame bėgime dalyvavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijų, Šventežerio bei Krosnos mokyklų 24 mokiniai – LŠS Alytaus karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko – Vanago 4-osios kuopos jaunieji šauliai.

Žvakių liepsnelėms sužibus, paminėta Laisvės gynėjų diena

Minint Laisvės gynėjų – Sausio 13-os – dienos 25-metį jau nuo pat ryto Lazdijų rajono savivaldybės bei kitų įstaigų, įmonių languose geso šviesos, o juose supleveno po vieną mažą atminties liepsnelę. Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio kvietimu buvo prisijungiama prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Savivaldybės darbuotojai taip pat solidariai dešimčiai minučių užgesino šviesas savo kabinetuose ir pagerbė žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą.

Savaitės komentaras Seimas sugadino Laisvės gynėjų dieną

, Algimantas Mikelionis
Praeitą trečiadienį minėjome jau dvidešimt penktąsias Sausio 13-osios metines. Džiugu pastebėti, kad Sausio 13-ąją minime ne tik kaip tragišką mūsų tautai ir valstybei datą, o kaip didžiosios mūsų pergalės dieną. Taip, prieš dvidešimt penkerius metus žuvo mūsų didvyriai, buvo daug sužeistų, bet aukomis ir krauju apgynėme savo laisvę ir nepriklausomybę. Prieš savaitę degė laužai, vyko minėjimai, buvo sakomos kalbos, dalijamasi prisiminimais, iškilmingai pagerbtas žuvusiųjų atminimas.

Savaitės komentaras Mūsų didžiajai pergalei — dvidešimt penkeri

, Algimantas Mikelionis
Ilgokai keiksnojom šių metų žiemą, nes ji buvo labai jau prasta oro atžvilgiu – šilta, šlapia ir tamsi. Visiškai nepanaši į tikrą tradicinę žiemą. Visi tik ir kalbėjom: o anksčiau tai būdavo žiemos... Ir Kalėdos, ir Naujieji šiuo atžvilgiu nepavyko, bet vėliau Aukščiausiasis susimylėjo: iš pradžių spustelėjęs šaltukas ežerus sukaustė ledu, o po to iškrito sniegas. Pirmadienį smagiai snigo ir pustė. Gal kam ir vėl nepatiko tokia įvykių eiga, bet tikri žiemos mėgėjai liko patenkinti.

Atmintis gyva, nes liudija

, Lazdijų r. sav. inf.
Tragiški 1991 metų sausio 13-osios įvykiai Lazdijų rajono savivaldybėje jau nuo pat ryto prisiminti simboliniais renginiais. 8-ą valandą, tik susirinkus į darbą, kiekvienas darbuotojas savo darbo kabineto lange uždegė žvakelę, skirtą kovotojams ir žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti. Taip Lazdijų rajono savivaldybės darbuotojai prisijungė prie mero Artūro Margelio kvietimo dalyvauti visuotinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.
Surinkti turinį