savanoriai

Meteliuose įamžintas 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių atminimas

, Lazdijų rajono savivaldybės informacija
Rugpjūčio 6-osios popietę po Kristaus Atsimainymo atlaidų, Metelių gyventojai susirinko prie bažnyčios, kur buvo atidengta ir pašventinta atminimo lenta, skirta 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Metelių valsčiaus savanoriams.
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasidžiaugė, kad gali dalyvauti krašto savanorių atminimo įamžinimo procese.

Savanorių komandos mokymai Turkijoje

, Edita Stanulienė, specialioji pedagogė metodininkė
Vykdydami  Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus parengtą Erasmus+ Comenius programos Strateginių partnerysčių projektą Nr.

Naujoji Lazdijų mokinių informavimo centro pirmininkė — Brigita Burbaitė

, LMS Lazdijų MSIC inf.
Rugsėjo 29 d. tapo įsimintina ir svarbi ne tik Lazdijų rajono savanoriams, tačiau ir mūsų mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) pirmininkei Brigitai Burbaitei, kuri šias pareigas užims jau antrus metus iš eilės!
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių tarybos aktyvistų iniciatyva buvo surengtas neeilinis Lazdijų rajono moksleivių forumas, kuriame reikėjo išrinkti naują MSIC pirmininką.

Svaiginanti kariška paprasto vaikino iš Šulnelių kaimo karjera

, Vilma Danauskienė, specialiai „Dzūkų žinioms“
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu paskirtas iš Lazdijų rajono Šulnelių kaimo kilęs 45 metų Arturas Jasinskas.
Lazdijiškis vadovaus per 5000 karių savanorių ir profesionalių karių pajėgoms.
Tai – aukščiausios iki šiol karinės pareigos, kurias per visą atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikotarpį yra pasiekęs bent vienas Lazdijų krašto vaikinas ar mergina.
Simboliškas sutapimas – iki naujojo paskyrimo likus keletui dienų, naujojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado gimtosios Lazdijų rajono savivaldybės taryba savo spre

Lazdijuose vėl svečiai iš Turkijos

, Projekto darbo gupės informacija
Šią savaitę sulaukėme svečių iš Gebze miesto (Turkija). Birželio 8–14 d. vyksta Erasmus+ Comenius Strateginių partnerysčių projekto Nr. 2014-1-LT01-KA201-000552 „Padėk ir gauk pagalbą“ tarptautiniai savanorių mokymai Lietuvoje. Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšomis. 
Savanorystė – veikla įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį aplinkinių naudai, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis.

„Pasienio fiestos“ talkininkai – savanoriai

, Lazdijų r. sav. inf.
26 jaunieji savanoriai. Tiek jaunuolių buvo pakviesta į susitikimą su Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vadovais. Savanoriams buvo padėkota už jų pagalbą organizuojant didžiausią Lazdijų krašto šventę – „Pasienio fiestą“, platinant šventės laikraštėlį. Kiekvienam iš jų mero Artūro Margelio vardu įteikti marškinėliai su Lazdijų logotipu.
Savanorių vardu kalbėjusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinė Brigita Burbaitė sakė, jog kiekvienam jaunuoliui yra garbė nors piršteliu prisidėti prie didžiausios mūsų krašto šventės organizavimo ir būti jos dalimi.

Į kariuomenę kviečiami lazdijiečiai: „Nepaims — eisime savanoriais į karininkų kursus“

, Vytautas Šeštokas
Trečiadienį Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija paviešino į būtinąją karo prievolės tarnybą šaukiamų šauktinių sąrašus. Į juos įtraukti 36 825 jaunuoliai, kurių amžius – nuo 19 iki 26 metų.
Pilnas sąrašas buvo paskelbtas oficialioje Krašto apsaugos ministerijos (KAM) svetainėje www.kam.lt, tačiau nuo gausaus interesantų antplūdžio puslapis antradienį prieš pietus jau buvo „nulaužtas“. 
Viešai paskelbti šauktinių vardai, pavardės, gimimo metai ir gyvenamoji vieta.

Jolita Krokininkaitė: „Savanorystė – laisvas žmogaus pasirinkimas, kurį reikia skatinti“

, Gintarė ŠKARNULYTĖ

 

Surinkti turinį