Šeima

,,Skaitanti šeima — laiminga ateitis“

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje vyrauja mažas knygų skaitomumas, domėjimasis literatūriniais kūriniais. Siekiant paskatinti vaikus skaityti ir domėtis knygomis Lazdijų viešojoje bibliotekoje įsikūrė teatriuko klubas ,,Šakar Makar“, kuriame vaidina Lazdijų viešosios bibliotekos darbuotojos. Jos kuria spektakliukus vaikams pagal populiariausias knygas. Yra žinoma, kad teatras padeda auginant sveiką, visapusišką, šiuolaikišką ir dvasiškai turtingą žmogų, suteikia gerų emocijų. 2016 m.

5 asmenų šeima po gaisro Krosnėnuose glaudžiasi lauko virtuvėje

, Vaidotas Morkūnas
Naktį iš pirmadienio į antradienį dukart gaisras kilo Šeštokų seniūnijoje, Krosnėnų kaime esančiame gyvenamajame name.  
Pirmą pranešimą, kad iš gyvenamojo namo veržiasi dūmai, ugniagesiai gavo apie 1 valandą. Jiems    atvykus namo virtuvėje svilo laidai ir smilko šalia esantys skudurai. Aprūko du kvadratiniai metrai namo lubų. Namas medinis, su medine perdanga, stogas dengtas šiferiu. Ugniagesiai išjungė elektrą, išvėdino patalpas ir išvyko. Šio gaisro metu žmonės nenukentėjo.

Nepilnamečių apsaugai — vietinis pagalbos telefonas

, Neringa Rasiulienė
Lazdijų rajono savivaldybė, reaguodama į neseniai Kėdainių rajone, Saviečių kaime, nutikusius kraupius įvykius, kuomet tėvas brutaliai nužudė du savo vaikus, įveda nemokamą trumpąjį, visą parą veiksiantį pagalbos vaikams numerį.  Jau visai netrukus pradėsiančiu veikti numeriu galės skambinti tiek Lazdijų rajono savivaldybėje gyvenantys vaikai, tiek jų artimieji, kaimynai, pažįstami ar kiti gyventojai, kurie turės galimybę pranešti apie kylančią realią grėsmę vaiko sveikatai,  gyvybei ar saugumui.

Mero 50-metį pasitikus: apie gyvenimo pamokas, svajones ir nesuvaidintą patriotiškumą

, Neringa Radvilavičienė
– Gerbiamas mere, koks ryškiausias vaikystės prisiminimas įsirėžęs Jūsų atmintyje?
– Augdamas senelių ir tėvų namuose visuomet jaučiau tvirtą patriotiškumo dvasią ir lyg stebuklą namuose sklandžiusius pasakojimus apie nepriklausomą Lietuvą. Prisimenu, kaip kiekvieną vakarą visa šeima klausydavomės „Amerikos balso“ laidų. Tokia patriotinė gaida mūsų šeimoje egzistavo visą sovietinį laikotarpį. Ir nors būdamas dar visai vaikas nesupratau to reikšmės, vėliau viskas dėliojosi į savo vietas.

Rajono jaunimo idėjas jau dešimtmetį koordinuoja Indrė

, Sigita Vaitkevičė
Rajono savivaldybėje ką tik praūžė jaunimo veiksmo diena, kurią organizavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Indrė Jarmalienė.  Jaunimas drąsiai sėdosi į savivaldybės vadovų bei darbuotojų darbo vietas, susipažino su jų darbo specifika. Tai nebuvo vien pramoga, galimybė ištrūkti iš mokyklos, iš pabodusių pamokų. Tai buvo galimybė parodyti save, o kartu ir pasitikrinti, kiek jaunimas yra svarbus, kiek reikalingas ten, kur vyksta įtemptas darbas, priimami svarbūs sprendimai, sprendžiamos viso rajono problemos.

Janina Ražukienė: kaimui reikalingas medikas

, Rimvidas Kalvaitis
Kažin ar yra kita tokia specialybė, reikalaujanti visiško atsidavimo kaip mediko. Ypač jeigu tas medikas – iš pašaukimo ir visą gyvenimą pašventęs kaimo žmonių sveikatos priežiūrai. Janiną Ražukienę, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narę, Veisiejų ambulatorijos medikę, galime įvardinti pavyzdžiu daugeliui žmonių. Bekalbant iš pirmo žvilgsnio paprasta, nuoširdi ir atvira moteris yra aktyvi visuomenininkė, įspaudusi ryškų pėdsaką Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu.

Gintautas Mirijauskas: „Gyvenime nieko nesigailiu“

, Rimvidas Kalvaitis
Kai rankos sugeba prakalbinti medį, tai bendrauti su žmonėmis tikriausiai apskritai nekyla problemų. Mediniai daiktai nuo neatmenamų laikų dominavo Lietuvoje. Kiekvienas kaimas turėjo savo dailidę – meistrą, kuris galėjo išdrožti šventojo statulėlę, šaukštą, klumpes. Šio amato išmokdavo vieni iš kitų ir perduodavo drožimo paslaptis savo vaikams.
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos technologijų mokytojas Gintautas Mirijauskas yra be galo įsimylėjęs medį. Jam drožyba – ne vien pomėgis, bet ir savotiškas praeities pažinimas.

Odeta Lenkauskienė: „Nesigailiu anksti ištekėjusi“

, Rimvidas Kalvaitis
Lazdijietę Odetą Lenkauskienę pažįsta daugelis miesto gyventojų: visada su šypsena veide, gerai nusiteikusi, optimistė. Tačiau Odeta jau šešerius metus dirba labai atsakingą ir daug kantrybės, supratimo bei bendravimo su žmonėmis įgūdžių reikalaujantį darbą. Ji yra Socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja. Lazdijų miesto seniūnijoje moteris prižiūri aštuonias socialinės rizikos šeimas. 
Pačios Odetos gyvenimas įdomus. Mokėsi, kaip ir visi lazdijiečiai, Lazdijų vidurinėje mokykloje.

Artūras Kašalynas: politikoje, darbe, šeimoje svarbiausia atsakomybė

, Rimvidas Kalvaitis
Tęsdami pokalbių temą apie įdomius krašto žmones, nusprendėme pakalbinti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos narį Artūrą Kašalyną.
Politikos ir visuomenės veikėjas, daugelio renginių dalyvis yra gimęs ir užaugęs Ricielių kaime (tuomet dar Lazdijų rajonas). 
Mūsų savivaldybės žmonės A. Kašalyną pažįsta ir dėl retos specialybės – turintis individualiąją įmonę vyras jau trisdešimt metų dirba sėklintojo darbą.

Daiva Ambrazevičienė: norai pildosi, kai jais tiki

, Rimvidas Kalvaitis
Kiek žmogaus veikla gali būti įvairiapusė? Vieni žmonės švyti optimizmu, kiti linkę greitai pasiduoti. „Dzūkų  žinių“ redakcija, tęsdama įdomių, neeilinių rajono žmonių paiešką, nusprendė pakalbinti vieną tokių asmenybių — Daivą Ambrazevičienę.
Tai ilgametė Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų ir Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narė, Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijos tarybos narė, verslininkė, visuomenininkė, šokių kolektyvo „Lazdija“ šokėja.
Surinkti turinį