seniūnija

Neliko Šlavantų seniūnijos

, Neliko Šlavantų seniūnijos
Po Naujųjų metų neliko Šlavantų seniūnijos. Rajono savivaldybės tarybos sprendimu, viena dalis buvusios seniūnijos teritorijos perduota Seirijų seniūnijai, kita dalis – Veisiejų. Buvusi Šlavantų seniūnijos seniūnė Julija Maziukienė išėjo į pensiją. Buvusiose Šlavantų seniūnijos patalpose dar dirbs darbuotojai, priiminės gyventojus. 
Šlavantų  seniūnija buvo pati mažiausia gyventojų skaičiumi, todėl rajono savivaldybė nusprendė ją panaikinti, kitoms seniūnijoms perduodant jos funkcijas.

Siūloma panaikinti dar vieną seniūniją

Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl yra peržiūrimos administravimui ir savivaldybės pastatų išlaikymui skiriamos lėšos. Kai mažėja gyventojų, yra neefektyvu turėti nepakitusį administracinį aparatą ir dengti nepilnai naudojamų pastatų išlaikymo išlaidas. 
17-os Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių reikalavimu bus vykdoma atrankinė gyventojų apklausa dėl Šlavantų seniūnijos panaikinimo.

Naujos Lazdijų ir Šventežerio seniūnijų teritorijų ribos

, Lazdijų r. sav. info.
Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl keičiamos ir nustatomos naujos seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribos. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lazdijų rajono savivaldybės Šventežerio ir Lazdijų seniūnijų teritorijų ribų pakeitimai. Valstybės įmonė Registrų centras praneša, kad, vadovaudamasis Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugsėjo 9 d. sprendimu Nr. 5TS-654, pakeitė Lazdijų rajono savivaldybės Lazdijų seniūnijos ir Šventežerio seniūnijos ribas. Nuo šių metų sausio 1 d.

Dvi seniūnijos sujungtos į vieną

, Vaidotas Morkūnas
Po Naujųjų metų iš 12 rajono seniūnijų liko 11. Remiantis rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Teizų seniūnija panaikinta ir jos teritorija prijungta prie Šventežerio seniūnijos.
Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė tvirtino, kad dabar Šventežerio seniūnija tapo dvigubai didesnė ir sudarodaugiau kaip 15 tūkst. hektarų plotą. „Tokiu būdu prie mūsų seniūnijos prisidėjo dar 40 kaimų, kuriuose gyvena apie 1500 gyventojų.

Suvaldžius piktnaudžiavimą pašalpomis, sutaupyta beveik 100 tūkst. eurų

, Neringa Radvilavičienė
Seimui priėmus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, socialinės pašalpos teikimas kaip savarankiška funkcija nuo 2014 m.

Dar širdyje ne sutema

, Dineta Babarskienė
84 metų senolė Birutė Miliauskienė džiaugiasi šia diena, savo vaikais, anūkais, o labiausiai proanūkiu. Rūpinasi savo sodyba, dviem kasdien kiaušinius dedančiomis vištelėmis ir šuneliu. Eina į bažnytėlę, skaito laikraščius, klausosi radijo ir laukia šiltesnio pavasario. Dar norėtų nuvažiuoti į Pivašiūnus. „Į Lenkiją jau du kartus anūkutis nusivežė, gražu ir ten, bet ir pas mus gražu. Norėčiau į Pivašiūnus per Žolinės atlaidus nuvažiuoti, pasimelsti, – dėlioja savo ateities planus senolė.

Dviejų seniūnijų sujungimas sutaupys 100 tūkst. litų per metus

, Daina Baranauskaitė

Po savaitės Lazdijų rajono savivaldybės tarybai teks galutinai apsispręsti dėl dviejų seniūnijų – Veisiejų miesto ir Veisiejų – sujungimo. Pirminiai politikų sprendimai jau priimti, tačiau siūloma užtvirtinti ketinimus keisti savivaldybės administracijos struktūrinius padalinius ir sujungti dvi Veisiejų seniūnijas.

Kapčiamiesčio seniūnijoje – iškastas karo kirvis

, Vaidotas Morkūnas, Daina Baranauskaitė

Savaitraštis „Dzūkų žinios“ gavo informacijos, kad anonimas pasiskundė savivaldybės darbuotojams dėl Kapčiamiesčio seniūnijos darbuotojų elgesio. Turimais duomenimis, anonimas pranešė, kad Kapčiamiesčio seniūnijos darbuotojai Džiuginta Kukučionienė ir Gediminas Jančiulis nemaloniai elgėsi. „Ant manęs šaukė, vijo iš kabineto. Aš į seniūniją bijau eiti“, – rašoma skunde.

Rebusas dėl Noragėlių seniūnijos administracijos pastato vietos – svarbiau racionalumas ar gyventojų įprotis?

, Daina Baranauskaitė

Į Lazdijų rajono savivaldybės merą bei administracijos direktorių kreipėsi Seiliūnų seniūnaitijos seniūnaitis Vilius Rudis bei Noragėlių seniūnaitijos seniūnaitis Vitas Tamulionis. Paklausime dėstoma, jog žinia apie savivaldybės ketinimus Noragėlių seniūniją iš Noragėlių kaime esančių patalpų perkelti į Krikštonių kaime buvusios mokyklos patalpas suneramino ir papiktino gyventojus.

Surinkti turinį