šernai

Iš gyvūnijos pasaulio

, Vaidotas Morkūnas
Praeitą savaitę Veisiejų seniūnijoje, Veisiejų regioniniame parke, buvo užfiksuoti meškos pėdsakai. Turbūt atėjo meška iš Baltarusijos ir čia ilgai neužsibuvo, atėjo ir nuėjo. Patraukė toliau. Kaip juokavo kaime gyvenantys, ji gal neužsibuvo ir netikrino bičių avilių. 
Dar rašėme, kad vieną dieną į sodybos kiemą Lazdijuose tiesiai ant šiltnamio užšoko briedis, kuris šiltnamį gerokai apgriovęs ir palikęs apstulbusį šeimininką, nesitikėjusį tokio svečio, visas kruvinas pabėgo iš kiemo.

Dėl afrikinio kiaulių maro kviečiama Ekstremalių situacijų komisija

Pirmadienį šaukiamas Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame numatoma aptarti situaciją dėl nustatyto afrikinio kiaulių maro atvejo ir priimti atitinkamus sprendimus.

Afrikinis kiaulių maras – netikras pavojaus aliarmas

, Vytautas Šeštokas
Nors pasirodė informacija, kad Alytaus rajone jau rasta negyvų šernų, kurie galėjo būti užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru, tačiau Lazdijų rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai prašė nepanikuoti, nes pavojingas užkratas šalyje dar nenustatytas. Situaciją pakomentuoti sutikęs rajono Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Auridas Marcinkus teigė, kad tai išpūstas burbulas. „Tikrai mūsų šalyje nenustatytas dar nei vienas afrikinio maro židinys. Mes negavome jokių signalų, kad mūsų rajono teritorijoje, kažkur miškuose ar laukuose, būtų rastas nors vienas negyvas šernas.
Surinkti turinį