Šildymas

Šilumos suvartojimo daugiabučiuose gyvenamuose pastatuose lyginamoji analizė

Jau baigiasi 2017–2018 metų šildymo sezonas, todėl UAB „Lazdijų šiluma“ gali palyginti duomenis apie sunaudotą šilumos energijos kiekį Lazdijų ir Veisiejų daugiabučių gyvenamųjų pastatų šildymui. Analizuojamas laikotarpis nuo šildymo sezono pradžios 2017 m. spalio 10 d. iki 2018 m. kovo 1 d. Pateikiame to laikotarpio kiekvieno pastato išlaidas Eur už m2 (su PVM) ir sunaudotos šilumos kiekį kWh už m2. Lazdijų ir Veisiejų miestų pastatai lentelėje pateikti nuo daugiausiai iki mažiausiai sunaudojančių šilumos energijos patalpų šildymui. 

Gera žinia gyventojams — šildymas nebrangs!

, Vaidotas Morkūnas
Praėjo savaitė, kai prasidėjo šildymo sezonas. 
UAB „Lazdijų šiluma“ direktorius Virgaudas Šerėnas nežada didelių pokyčių ar kainų augimo vartotojams. „Šiuo metu kainos yra stabilios. Už sunaudotos šilumos energijos kilovatvalandę vartotojai – daugiabučių gyventojai – su 9 procentų PVM tarifu turės mokėti 6,10 cento. Už suvartoto šilto vandens kubinį metrą su su 9 procentų PVM – 7,19 euro.

Priteisė rekordinę skolą šilumos tinklams

, Vaidotas Morkūnas
Skolos niekur nedingsta, jos linkę didėti žaibo greičiu. Prasideda teismai dėl skolos išieškojimo, o po to nemalonus skolų išieškojimas sunkia našta užgula prasiskolinusiųjų pečius.
Taip atsitiko ir buvusiai lazdijietei L. G., kuri skolas už suvartotą šilumos energiją butui šildyti bei šiltą vandenį uždarajai akcinei bendrovei „Lazdijų šiluma“ išaugino iki neregėtų aukštumų – iki maždaug 8 tūkstančių eurų.
Lazdijų šilumininkai neapsikentę tokių L. G.

Lazdijiečiai užsigrūdinę – šildymo sezonas dar neprasidėjo

, Lazdijų r. sav. inf.
Kai kurios šalies savivaldybės jau skelbia apie šildymo sezono pradžią, tačiau Lazdijų rajone jis dar neprasidėjo. Šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė nei +10° C.

Renovuotų namų gyventojai Lazdijuose džiaugiasi gavę itin mažas sąskaitas už šildymą

, Daina Baranauskaitė
Daugelio šalies gyventojų gautos sąskaitos už šildymą spalio mėnesį nenuliūdino, mat laikas buvo pakankamai šiltas bei šildymas įjungtas tik mėnesio viduryje. „Dzūkų žinios“ domisi, kokio dydžio sąskaitas už spalį gavo renovuotų ir nerenovuotų daugiabučių gyventojai.
Džiaugiasi renovacija
Lazdijų mieste galutinai renovuoti yra keturi daugiabučiai namai: Dzūkų g. 11, Tiesos g. 8, Vilniaus g. 14 ir Sodų g. 6.

Lazdijuose šildymas pinga, namų renovacija įsibėgėja Kas nedalyvaus susirinkime – praras kompensacijas

, Daina Baranauskaitė
Dalyje šalies savivaldybių jau oficialiai paskelbtas šildymo sezonas, mat tris dienas iš eilės lauko temperatūra buvo žemesnė negu 10 laipsnių šilumos. Lazdijuose šildymo sezonas kol kas nepaskelbtas. Nors gyventojai, surinkę sutikimo parašus, turi tokią teisę, šildytis jie neskuba.

Ar veisiejiškiai šildosi kaimynų sąskaita?

, Vaidotas Morkūnas

Veisiejų miesto gyventoja M. I. M. kreipėsi į savivaldybę prašydama sudaryti komisiją ištirti kaimynų veiksmų teisėtumą.

Kai šalčiau, už šildymą teks mokėti daugiau

, Vaidotas Morkūnas

Gyventojai dažnai skambina į rajono savivaldybę skųsdamiesi, kad jie gauna dideles sąskaitas už šildymą. Žmonės nuogąstauja, kad jiems sumokėti už būsto mėnesio šildymą 400–500 Lt yra sudėtinga, nes mažai uždirba, o dar ir kitas sąskaitas – už vandenį, elektrą t. t. – reikia apmokėti.
Į tokius ir panašius klausimus paprašėme atsakyti  UAB „Lazdijų šiluma“ direktoriaus Virgaudo Šerėno.

Surinkti turinį