šiukšlės

LAZDIJŲ RAJONO MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ, PAKUOČIŲ IR STIKLO ATLIEKŲ IŠVEŽIMO 2018 M. VASARIO MĖN.–2019 M. VASARIO MĖN. GRAFIKAS

Savaitės diena

Kaip sustabdyti Lazdijų parko niokotojus?

, Vaidotas Morkūnas
Rajono savivaldybę pasiekė lazdijiečių skundai dėl tvarkos Lazdijų parke. „Vakar vaikštinėjau su vaikais po Lazdijų parką, jo žaidimų aikštelėse ale tai žaidėm. Baisu, per semkių lukštus, cigaretes ir dar per visokias šiukšles nėr kur kojos įkelti, supynės sulaužytos. Po to nuėjome į estradą, tas pats vaizdas, kalnas semkių lukštų... Kai kas nesupranta, kad daro blogus darbus... Esu pasibaisėjusi“, – rašo lazdijietė, čia dažnai su vaikais praleidžianti vakarus.
Yra ir daugiau tokių nepatenkintų.

Ką daryti su nukritusiais savais ir svetimais medžių lapais?

, Juras Zinkus
Kiekvieną rudenį grožimės spalvomis pasidabinusiais medžiais ir sunkiai dūsaujame, kai reikia tvarkyti žemę kilimu nuklojusius lapus. O dažnam dar ir kyla klausimas, kur dėti į krūvas sugrėbtus lapus?  Ar galima juos deginti? Kas turi tvarkyti nuo kaimyno medžio į mano kiemą sukritusius lapus? 
Tokių ir panašių klausimų, pradėjus kristi lapams, kasmet sulaukia Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) specialistai.

Vaida Gazdziauskienė: „Manau, kad šią situaciją galėtų padėti išspręsti tik kameros“

, Gintarė Šataitė
Suoliukas prie Lazdijų kultūros centro, o tiksliau tai, kaip atrodo žemė aplink jį, užkliūva dažnam. Taigi, suoliukas kaip suoliukas, o štai žemė aplink jį, nusėta išlukštentų saulėgrąžų lukštais, gerų emocijų tikrai nesukelia. 
Dar tik keliaudama pati savo akimis apžvelgti „išgarsėjusio suolelio“ išgirdau besišnekučiuojančias senyvo amžiaus moteris, koneveikiančias „šiuolaikinį jaunimą“. Prisigretinusi ir paklaususi, kodėl tokios susierzinusios, paaiškėjo, kad kaip tik suolelis ir aptarinėjamas.

Atliekos keliauja ne į sąvartyną, o į naujus apdorojimo įrenginius

, ARATC inf.
Alytaus regione surinktos biologiškai skaidžios atliekos jau nebepatenka į sąvartyną – jos apdorojamos baigtuose montuoti naujuose įrenginiuose. Šiuo metu vyksta jų paleidimo darbai, o liepos pradžioje prasidės eksploataciniai bandymai.
„Esame pirmieji Lietuvoje, pasistatę biologinio apdorojimo įrenginius, ir patirties nėra iš ko semtis, bet kol kas visas paleidimo procesas vyksta sklandžiai.

Nepriklausomybės aikštėje įsikūrė ekomiestelis

Šiandien Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuoja kūrybiškasis ekomiestelis, kuriame įdomios veiklos ras kiekvienas užėjęs.
Gausiai į ekomiestelį susirinkę mokyklinukai gali dalyvauti ekodirbtuvėse ir pasimokyti, kaip nebenaudojamus ar nebereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui, taip pat rungtis atliekų rūšiavimo varžybose, apžiūrėti iš atliekų padarytų eksponatų parodą.

Atsinaujinusi akcijos "Darom" komanda vėl kviečia tvarkytis

Vilnius, kovo 23 d. (ELTA).
Kaip ir kasmet, vis labiau artėjant pavasariui, į Lietuvą su paukščiais sugrįžta dar vienas gražus fenomenas, kuris skatina ne tik pilietiškumą, jaunų žmonių aktyvų laisvalaikį, savanorystę, bet ir kelia aplinkosauginius klausimus. Tai - kasmetinė švarinimosi akcija "Darom". Šįmet ji vyks jau septintąjį kartą.

Bus taikoma nauja atliekų rinkliavos skaičiavimo metodika

, Neringa MILAŠIŪTĖ

Antradienio rytą į savivaldybės posėdžių salę rinkosi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (toliau ARATC) specialistai, sukvietę rajono tarybos narius, valdžios atstovus bei gyventojus į naujos atliekų tvarkymo bei apmokestinimo metodikos pristatymą. ARATC direktorius Algirdas Reipas supažindino su naująja metodika, rinkliavos apskaičiavimais, parengta skaičiuokle, kuri leistų numatyti prielaidas.  Kaip teigė pristatymą paruošęs specialistas, skaičiuoklė pildoma pagal savivaldybės numatomas prognozes, surinktus duomenis.

Bus taikoma nauja atliekų rinkliavos skaičiavimo metodika

, Lazdijų raj. savivaldybės administracijos vyr. specialistė viešiesiems ryšiams Neringa Milašiūtė

Antradienio rytą į savivaldybės posėdžių salę rinkosi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (toliau ARATC) specialistai, sukvietę rajono tarybos narius, valdžios atstovus bei gyventojus į naujos atliekų tvarkymo bei apmokestinimo metodikos pristatymą.

Lazdijų rajono gyventojai per keturis mėnesius išrūšiavo 64 proc. daugiau atliekų

Per keturis mėnesius Lazdijų rajone plastiko ir popieriaus atliekų surūšiuota 64 proc. daugiau. Tai lėmė 2012 m. startavęs projektas, per kurį individualiems namams dalyti antrinių žaliavų konteineriai. Iki šiol individualiems namų ūkiams Lietuvoje išdalyta beveik 70 tūkst. konteinerių, iš jų daugiau nei 6 tūkst. – Lazdijų rajono individualių namų gyventojams.

Surinkti turinį