Šlavantai

Siūloma panaikinti dar vieną seniūniją

Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl yra peržiūrimos administravimui ir savivaldybės pastatų išlaikymui skiriamos lėšos. Kai mažėja gyventojų, yra neefektyvu turėti nepakitusį administracinį aparatą ir dengti nepilnai naudojamų pastatų išlaikymo išlaidas. 
17-os Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narių reikalavimu bus vykdoma atrankinė gyventojų apklausa dėl Šlavantų seniūnijos panaikinimo.

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

Marijos krikščioniškų šeimų Karalienės atlaidų šventė Šlavantų parapijoje

, Alvyra Grėbliūnienė
„Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų...“ (Jn15,11) 
Šie Jėzaus žodžiai, skirti Jo mokiniams, aktualūs ir šiandien. Dalis jų įrašyta ir Šeimos metams skirtame plakate: „kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų...“ Manau, kad kiekvienas iš mūsų galime pasakyti, jog žmogui reikia tiek nedaug ir kartu labai daug – vienas kitą mylėti ir džiaugsmo turėsime apsčiai. Liepos 6 d. dalyvavau  gražioje katalikiškoje šventėje Šlavantų parapijoje. Ten džiaugsmo buvo daug... Viešpaties Apreiškimo Švč.

Alytaus policijos pareigūnų atkaklumo dėka – džiuginantys rezultatai

 

Lazdijų rajone, pareigūnai, po trumpų gaudynių sulaikė kontrabandines cigaretes gabenusį automobilį. 

Gegužės 21 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus  (toliau – ONTS) pareigūnams tikrinant gautą informaciją dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis, Lazdijų rajone, Avižienių seniūnijoje, įtarimą sukėlė „Renault“ markės automobilis. Įtarus, kad juo gali būti vežama nelegalių rūkalų siunta, buvo nuspręsta šį automobilį sustabdyti ir patikrinti.

Su Sąjūdžiu – už Lietuvą

, Irena Savukynienė
Birželio 30 dieną Šlavantų parapijos bažnyčioje vyko dviguba šventė, palikusi visų širdyse gilią prasmę, vienybę, viltį. Šlavantų sąjūdiečių iniciatyva Šlavantų kapinėse buvo atnaujintas paminklas ir sutvarkytas kapas kunigui Juozapui Galeckui. Tą pačią dieną buvo švenčiamas Sąjūdžio 25-metis.
Aukodamas šventas Mišias Šlavantų parapijos klebonas Tadas Vallianas pasidžiaugė Juozapo Galecko nuveiktais darbais, gėrio ir meilės skleidimu, rūpinimusi paprastais žmonėmis. Tai jis buvo Sąjūdžio pradininkas, pašventęs save darbui ir tėvynei.
Surinkti turinį