sukčiai

Pagyvenusią lazdijietę apgavo nepilnametis

, Vaidotas Morkūnas
Dažniausiai sukčiavimo nusikaltimus organizuoja nelaisvėje esantys asmenys, o juos įvykdo  laisvėje veikiantys jų pažįstami, draugai. Už įvairius nusikaltimus kalintieji įsigiję mobiliuosius telefonus jais suranda „auką“ – pagyvenusį vyriškį ar moterį. Paskambinę ir prisistatę tariamu policijos pareigūnu pasirinktą asmenį įtikina, kad jo ar jos anūkė padarė avariją ir reikia pinigų norint išvengti nemalonumų, todėl paprašo atvažiavusiam asmeniui perduoti nustatytą sumą.

Sukčiai spruko išsigandę kaimynų...

, Vaidotas Morkūnas
Vakar redakcijai rajono gyventojai – kartu gyvenantys vyras ir moteris – papasakojo, kaip jiems pavyko savo kaimynę senutę apginti nuo sukčių antpuolio. Drąsiai pasielgę kaimynai užkirto kelią sukčiams apgauti močiutę. Šie nieko nepešę turėjo bėgti. Tai dar vienas saugios kaimynystės atvejis mūsų rajone.
Moteris pasakojo, kad viskas nutiko naktį. „Mano kaimynės, senos moters, sodyba vos už kelių metrų nuo mano sodybos. Naktį, apie 2 valandą, mane iš miego prikėlė šios kaimynės dukra.

Atsargiai – sukčiai!

, Edgaras Suchanekas Alytaus aps. VPK Druskininkų PK Organizacinės grupės vyr. specialistas

Druskininkų savivaldybėje jau kurį laiką buvo aprimę atvejai, kai sukčiai iš patiklių žmonių išviliodavo pinigus. Atrodė, jog žmones pasiekė informacija, kad istorijos apie artimųjų įvykdytus eismo įvykius, patirtus sužalojimus ar padarytus kitus nusikaltimus yra tiesiog sukčių pinklės. Apie tai buvo daug skelbiama žiniasklaidos priemonėse, aiškinamos sukčių naudojamos schemos ar būdai kaip galima apsisaugoti nuo sukčių. Manėme, kad tokių nusikalstamų veikų sumažės ar jų pavyks išvengti.

Ir vėl sukčiai

 
 Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“) prašo žmonių netikėti telefoniniais prašymais sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis ir ragina niekam neperduoti prisijungimo duomenų.
Į Palangos „Sodros“ skyrių pasipylė žmonių skambučiai su klausimu: „Kam „Sodrai“ prireikė iš žmonių reikalauti elektroninės bankininkystės paslaugos?“.
Surinkti turinį