šunys

Lazdijų hipodrome skriejo trispalvėmis papuošti ristūnai

Tapo tradicija, jog vienu iš svarbiausių Valstybės atkūrimo dienos - Vasario 16-osios - šventinių renginių Lazdijuose yra tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės LAZDIJAI 2017.  Šiemet į modernų Lazdijų hipodromą atvyko beveik pusšimtis gražuolių žirgų ir vadeliotojų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos. Neatsitiktinai šią dieną  su didžiausiu užsidegimu ir azartu tarp lenktynių dalyvių ir žiūrovų plazdėjo lietuviškumo dvasia.

Vis dažniau paklydusius žmones gelbsti pasieniečiai

, Vaidotas Morkūnas
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnai ne tik saugo pasienį, tačiau glaudžiai bendradarbiaudami su policijos bei kitomis teisėsaugos struktūromis padeda išaiškinti vagystes, apiplėšimus bei kito pobūdžio nusikaltimus. 
Ypač praverčia pasieniečių kinologų su specialiai dresuotais šunimis įsitraukimas į šių nusikaltimų aiškinimąsi. Dažnai atvykę kinologai su savo keturkojais greitai aptinka vagies ar kito piktadario pėdsakus, kurie ir nuveda prie nusikaltusio asmens.

Šunų išmatų pilna, nubaustųjų — vienetai

, Daina Baranauskaitė

Naudingi sveikatai pasivaikščiojimai centrinėmis ir atokesnėmis Lazdijų gatvėmis, parkais ir skverais dažnai gali sukelti ir neigiamų asociacijų išvydus ar įmynus į šunų išmatas. Nutirpus sniegui atsivėrė kasmetinė problema – šunų išmatomis „užminuoti“ takeliai.

Nepatenkinti miestiečiai kreivai žiūri į šunų mylėtojus, kurie nesurenka savo augintinių ekskrementų. Pastarieji susiduria su kita problema: kur surinktas išmatas išmesti? Specialių dėžių, skirtų šunų ekskrementams, Lazdijuose kol kas nėra.

Šunų ir kačių platinamos parazitinės ligos

, Aldona Česnavičiūtė, Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus vyresnioji specialistė

 

Surinkti turinį