sveikata

Akcija priminė apie mažus įpročius, kurie lemia didelius pokyčius

, Sigita Vaitkevičė
Vakar dažnas rajono savivaldybės pastato koridoriuose sutiktas administracijos  darbuotojas segėjo raudoną širdelę.

Abejingumas ar nekompetencija?

SKAITYTOJOS LAIŠKAS:
 
Nebijokite priešų, jie gali Jus nugalėti.
Nebijokite draugų, jie gali Jus išduoti.
Bijokite abejingų, nes dėl jų
Pasaulyje vyksta visos 
baisybės.
A. de Sent-Egziuperi
Tai vyko birželio 31 d. Apie 12 valandą pilvo srityje pajutau nedidelį skausmą. Jis stiprėjo.

Ligoninės vyr. gydytojas V. Šimkonis: „Akušerijos skyrius dar gyvuoja“

Daugiau kaip prieš tris mėnesius esame rašę apie situaciją Lazdijų ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje: apie tai, kaip rajono savivaldybės vadovai, ligoninės administracija ir visas personalas kovoja už tai, kad ligoninės struktūroje būtų išsaugotas Akušerijos ir ginekologijos skyrius.

Apie vyr. gydytojo pavaduotojos slaugai M. Gylienės veiklą

Pasaulyje viskas labai greitai keičiasi, laikas srūva tarsi smėlis tarp pirštų. Visi suprantame, kad negalime nežvelgti į ateitį, nesutikti, nebendrauti. Seniai įsitikinome, kad mūsų visų interesai bendri, kad vieni be kitų negalime, kad pavieniui nieko negalime padaryti, kad tik visi kartu galime keisti aplinką, pasidžiaugti savo darbais, išgyvenimais.

Alkoholio vartojimo mastas ragina neatidėliotinai imtis veiksmų

Alkoholio vartojimas – ydingas įprotis. Kad jį keisti yra būtina, sutinka konferencijos „Aš ir blaivybė mano aplinkoje“ organizatoriai.

Mokinių sveikata Lazdijų rajono savivaldybėje

, Parengė: Laima Strašinskienė, Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė

Remiantis PSO statistikos duomenimis, paauglių sveikata – tai vienintelė sritis, kurios rodikliai ištisais dešimtmečiais negerėja. Kaip pagrindinė vaikų sveikatos stiprinimo priemonė, pradėti vykdyti profilaktiniai sveikatos tikrinimai, kad ligos būtų diagnozuojamos ankstyvoje stadijoje. Kasmet mokiniai į mokyklas privalo pristatyti pažymas apie savo sveikatos būklę. Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013-05-16 įsakymą Nr. V-507, Vaiko sveikatos pažymėjimą turi užpildyti ir pasirašyti šeimos arba vaikų ligų gydytojas ir odontologas.

Seminaras moterims ir merginoms „Mityba ir sportas“

, Klubo prezidentas Remigijus Paulionis

Spalio 24 dieną, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje, vyko seminaras, skirtas moterims ir merginoms „Mityba ir sportas“, kurį organizavo Lazdijų sveikatingumo ir sporto klubas „Sakalas“ kartu su Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Idėja suorganizuoti seminarą šia tema kilo, kai sporto klube besilankančios moterys pradėjo aktyviai domėtis mityba, kuri būtų tinkama sportuojančiai moteriai ar merginai.

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo vandens procedūrų paslaugų kainos Lazdijų ligoninėje

, Edita SAMOŠKAITĖ

Dar gruodžio mėnesį Lazdijų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą „Dėl viešosios įstaigos „Lazdijų ligoninė“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainų ir tarifų nustatymo“. Pasak ligoninės vadovo Vito Šimkonio, nustatytos kainos yra nedidelės. „Esame pelno nesiekianti įstaiga, norisi padėti vietos žmonėms, tad svarbu, jog paslauga būtų prieinama žmogui. Šie metai paskelbti sveikatingumo metais. Norisi tikėti, kad kuo daugiau jaunų žmonių pradės rūpintis sveikata, tuo mažiau problemų atsiras ateityje“, – sako V. Šimkonis.

Šiaurietiškasis ėjimas jau Lazdijuose!

, Edita SAMOŠKAITĖ

 

Rūkalų gamintojai: savaime užgęstančios cigaretės nebus brangesnės

Publikuota15min.lt

Nuo penktadienio visoje Europos Sąjungoje (ES) bus galima prekiauti tik tokiomis cigaretėmis, kurios užgęsta savaime. Tokio žingsnio nuspręsta imtis tam, kad sumažėtų gaisrų, kuriuos sukelia neatsargus rūkymas. Cigarečių gamintojai teigia jau gaminantys savaime užgęstančias cigaretes, pasak jų dėl šios naujovės rūkalai brangti neturėtų.

ES sprendimą dėl patobulintų cigarečių priėmė prieš kelis metus, rūkalus gaminančioms bendrovėms buvo duotas trejų metų pereinamasis laikotarpis.

Surinkti turinį