Šventežeris

Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų išvyka

, Eglė Aleksandravičienė, Šventežerio mokyklos jaunųjų valančiukų vadovė
„Norėčiau ir numiręs būti Jums naudingas. Ir būsiu, jei mano raštus perskaitysite“... –  sakė vyskupas M. Valančius.
Lazdijų r. Šventežerio mokyklos Jaunųjų valančiukų būrelio nariai su vadove socialine pedagoge Egle Aleksandravičiene bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elžbieta Kamorūniene 2017 m. rugsėjo 22-osios dienos rytą pradėjo anksti. Jau 5 val. visi susėdo į autobusą ir iškeliavo į kitą Lietuvos kraštą – Skuodo rajono Mosėdžio gimnaziją, kur vyko Lietuvos valančiukų konferencija „20 metų vyskupo M.

Naujos technologijos ir patriotizmas — po Šventežerio apylinkes turistus veda virtualūs gidai!

Dauguma žmonių rašo knygas apie gimtas vietas, turistines teritorijas, paminklus ir pilis. O štai Šventežerio mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis, turintis informacinių technologijų konsultanto atestatą, subūrė savo bendruomenę kilniam patriotiniam tikslui – pasinaudodamas informacinėmis technologijomis įamžino Šventežerio apylinkės įsimintinas vietoves.

Naujos Lazdijų ir Šventežerio seniūnijų teritorijų ribos

, Lazdijų r. sav. info.
Lazdijų rajono savivaldybėje gyventojų skaičius kinta, todėl keičiamos ir nustatomos naujos seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribos. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lazdijų rajono savivaldybės Šventežerio ir Lazdijų seniūnijų teritorijų ribų pakeitimai. Valstybės įmonė Registrų centras praneša, kad, vadovaudamasis Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugsėjo 9 d. sprendimu Nr. 5TS-654, pakeitė Lazdijų rajono savivaldybės Lazdijų seniūnijos ir Šventežerio seniūnijos ribas. Nuo šių metų sausio 1 d.

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

Dvi seniūnijos sujungtos į vieną

, Vaidotas Morkūnas
Po Naujųjų metų iš 12 rajono seniūnijų liko 11. Remiantis rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Teizų seniūnija panaikinta ir jos teritorija prijungta prie Šventežerio seniūnijos.
Šventežerio seniūnijos seniūnė Aldona Burbienė tvirtino, kad dabar Šventežerio seniūnija tapo dvigubai didesnė ir sudarodaugiau kaip 15 tūkst. hektarų plotą. „Tokiu būdu prie mūsų seniūnijos prisidėjo dar 40 kaimų, kuriuose gyvena apie 1500 gyventojų.

Rajono keliuose — skaudžios avarijos

, Vytautas Šeštokas
Pirmadienio rytą Šventežeryje įvykusioje avarijoje nukentėjo trys asmenys, apgadinti trys automobiliai, tarp jų – ir greitosios medicinos pagalbos automobilis, vežęs ligonį į gydymo įstaigą.
Kaip praneša policija, apie 12 valandą Šventežeryje 55 metų Lazdijų rajono gyventojo vairuojamas automobilis išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į atvažiuojantį automobilį, kuriame buvo trys Lenkijos piliečiai. 
Lenkijos piliečio automobilis po smūgio dar rėžėsi ir į iš paskos važiavusį greitosios medicinos pagalbos automobilį. 
Pas

A. Čiurlionis: „Sulanksčiusieji lietvamzdžius turi būti nubausti, kad daugiau taip nedarytų“

, Vaidotas Morkūnas
Šį savaitgalį nežinomi asmenys apgadino tris prie Lazdijų r. Šventežerio mokyklos pastato pritvirtintus lietvamzdžius. Šios mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis kreipėsi į policiją, prašydamas nustatyti, kas gadina mokyklos turtą. „Mūsų mokyklos kolektyvas yra pasipiktinęs tokiu chuliganišku elgesiu. Kažkokiems piktavaliams niežti nagus. Mes nusprendėm elgtis griežtai ir neleisti ateityje pasikartoti tokiems išpuoliams. Socialiniame tinkle „Facebook“ išplatinome sulankstytų lietvamzdžių nuotraukas ir paprašėme pasidalinti vieniems su kitais bei ką nors apie tai žinančius pranešti.

Pasipriešinta mokyklų „šienapjūtei“

, Gintarė Teisutis

„Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai nubalsavo teisingai, palaikydami rajono mero A. Margelio iniciatyvą įsteigti mūsų mokykloje Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos klases“, — neabejoja Šventežerio mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis. Anot jo, šis sprendimas — tai puikus pavyzdys kitiems rajonams, kaip priešintis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos vykdomai mokyklų „šienapjūtei“.

Šventežerio mokyklai 60. Šventežerio mokyklos istorija (II)

, Taikomosios istorijos III kurso studentai Deividas Kričena ir Andriejus Saukevičius
 
1. Čia, kur beržai ir žaluma
 Apgaubia Šventežerio tylą,
 Senoji mūsų mokykla
 Išmintimi į mus prabyla.
Priedainis
Mokykla mūsų mylima,
 Skardėk, skardėk linksmais varpeliais.
Augink ir auklėk lyg mama
Ir išlydėk vaikus į kelią.
2. Ji tarsi motina gera
 Išaudė kraitį mokslo gijom,
 Sušaukus sūnus ir dukras
 Visiems ji dosniai išdalija.
 
3.

Šventežerio mokyklai 60. Šventežerio istorija (I)

, Artūras Čiurlionis, Šventežerio mokyklos direktorius

Kur asfalto juosta link Lazdijų bėga,
Kur bažnyčios bokštas spindi ežere.
Čia mūs bočiai amžiams kapinėse miega,
Šventežeris šičia, tėviškė mana.

Surinkti turinį