televizija

Kumščių kruša prieš kameras. Ar tai etiška rodyti?

, Vaidotas Morkūnas
Šiomis dienomis rajone gyvai aptarinėjamas televizijos šou iš Būdviečio. Socialiniai tinklai pleška nuo komentarų apie vienos šeimos nesugyvenimo istoriją ar isteriją, kurią nufilmavo ir parodė televizijos laida „24 valandos“. Smurtas prieš kameras, kai moteris, įpykusi ir kratydama galvą tarsi įniršęs bulius, talžo vyrą per veidą, akylesniam žiūrovui sukėlė daug moralės klausimų.

Savaitės komentaras Kaip nepaskęsti informacijos jūroje ir atskirti grūdus nuo pelų

, Algimantas Mikelionis
Kasdien mus pasiekia gausybė informacijos. Iš popierinių laikraščių ir žurnalų, interneto, televizijos ir radijo. Domintis kokia nors konkrečia sritimi reikia mokėti atsirinkti. Žinoma, tai padaryti padeda pačios informacijos priemonės. Šalies ir užsienio dienraščiuose tam ir yra sukurtos specialios rubrikos, kad žmogus greitai ir ilgai neklaidžiodamas galėtų perskaityti jam reikalingą informaciją. Televizijų ir radijo stočių žinių laidos taip pat turi atskiras rubrikas.

Savaitės komentaras „RTR Planeta“ transliacijos nutraukimas — gera pradžia

, Algimantas Mikelionis
Pasiėmęs į rankas pasaulio žemėlapį dažnai mėgstu akimis paklajoti po vandenynus ir jūras, kontinentus, valstybes bei jų miestus ir sostines. Leidžiuosi per abi Amerikas, plačiąją Aziją, nemenką Afriką, gimtąją Europą, vienišą Australiją, tolimą ir salomis sėte nusėtą Okeaniją ir šaltąją Antarktidą. Nors į žemėlapį spoksota tūkstančius kartų, vis be galo malonu tokiu būdu pakeliauti po platųjį pasaulį. Bet kiekvieną sykį kiek bežiūrėčiau į pasaulio platybes ir atrodo, kai jau niekas neturėtų nustebinti, vis dar pribloškia Rusijos dydis.

Savaitės komentaras Informacijos gausa vis dar klaidina patikliuosius

, Algimantas Mikelionis
Gyvename itin didelio informacijos kiekio laikais. Ji mus pasiekia iš televizijos ir radijo laidų, laikraščių ir žurnalų, enciklopedijų, žinynų, žodynų ir knygų. Gausybę informacijos galima rasti internete, kuriame yra  ištisos jos marios ir vandenynai.
Sovietmečiu informacijos buvo žymiai mažiau. Per televiziją tematėme vieną Lietuvos televizijos ir du Maskvos televizijos kanalus. Visa laimė, mūsų rajono gyventojai galėjo matyti du Lenkijos televizijos kanalus.

Lazdijų gyventojams – patikimi skaitmeninės antžeminės televizijos signalai

Rugsėjo mėnesį AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) tinkle pradėjo
veikti dvi naujos televizijos siuntimo stotys. Viena jų, esanti Kuklių kaime, užtikrins
patikimą skaitmeninės antžeminės televizijos prieinamumą Lazdijų miesto bei jo apylinkių
gyventojams.

„Skaitmeninės antžeminės televizijos signalus dabar galės priimti ir tie Lazdijų
gyventojai, kuriems iki šiol jie buvo nepasiekiami, o tie skaitmeninės antžeminės
televizijos žiūrovai, kurie signalus priimdavo iš tolimesnių siuntimo stočių, galės dar

Surinkti turinį