tinklai

Brakonieriaus arsenalas — 8 palaidinės, 28 tinklai ir 5 sugautos lydekos

, Vaidotas Morkūnas
Prieš pat Velykas reidą atlikę Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pričiupo etatinį brakonierių, daug kartų baustą V. P., kuris ant Veisiejo ežero tikrino pastatytas palaidines. 
Pas brakonierių pareigūnai rado 8 palaidines, jis masalui naudojo gyvas žuveles ir tokiu būdu buvo sugavęs 5 lydekas. Priminsime, kad mėgėjų žvejybos taisyklės draudžia nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos masalui naudoti gyvą žuvelę, o nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 dienos draudžiama gaudyti lydekas. Tačiau vyriškis nepaisė šių taisyklių ir vėl įkliuvo.

Nespėjo pasidžiaugti lynais

, Vaidotas Morkūnas
Savaitgalį rajono aplinkosaugininkų reidas po rajono ežerus buvo sėkmingas. Su įkalčiais įkliuvo du pažeidėjai, kurie tinklais bandė pagauti ir jau buvo pagavę žuvų. Pasak rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Evaldo Brusoko, abu vyriškiai gerai žinomi, nes yra ne kartą bausti už draudžiamą  žvejybą tinklais. 
Pasirodo, brakonieriai nesnaudžia, keliasi anksti, dar tamsiai, ir galvoja, kad aplinkosaugininkams neįklius tikrindami ar statydami tinklus. Tačiau ir aplinkosaugininkai nemiega.

Teiziškiui brangiai kainuos nelegaliai sugautos žuvys

, Vaidotas Morkūnas
Rajono aplinkosaugininkams dabar pats darbymetis. Kai žuvys neršia, jas lengviau pagauti, todėl atsiranda gudruolių, kurie tinklais ar kitais neleistinais būdais bando jas pagauti ir pardavinėti sugautą laimikį.  
Praeitą savaitę aplinkosaugininkai gavo informacijos, kad Teizuose pardavinėjamos nelegaliai sugautos žuvys. Nusprendė tokius faktus patikrinti. Informacija pasitvirtino. Praeitą penktadienį apie 6 valandą ryto į Teizų ežero pakrantę R. P. atvažiavo dviračiu. Aišku, atvyko turėdamas tikslą išsitraukti tinklus ir rasti juose žuvų.

Konfiskuota valtis ir tinklai

, Vaidotas Morkūnas
Nors už brakonieriavimą gresia didelės baudos, tačiau dar atsiranda tokių drąsuolių, kurie vis tiek rizikuoja ir bando neteisėtais būdais pagauti žuvų. Tokie pažeidėjai sulaukia dėmesio iš aplinkosaugininkų, o šie būna griežti. 
Rajono aplinkosaugininkai, vykdę gyvosios gamtos reidą Uosio ežere, sulaikė Kauno miesto gyventoją J. S., kuris žvejojo draudžiamaisiais žvejybos įrankiais – tinklais. Sulaikius pažeidėją, tinkluose rasta viena lydeka. Minėtam pažeidėjui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Populiariausias brakonieriavimo įrankis – tinklai

, Vaidotas Morkūnas

 

Surinkti turinį