tuberkuliozė

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena

Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24-ąją. Ši diena pasirinkta todėl, kad 1882 m. šią dieną dr. Robertas Kochas paskelbė atradęs bakteriją, kuri sukelia tuberkuliozę. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Europos regione TB išlieka pagrindiniu visuomenės sveikatos iššūkiu.

Tuberkuliozė – klastinga liga

Kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena, skirta geriau informuoti gyventojus apie šią pavojingą ligą. 
Tuberkuliozė (kitaip dar vadinama „džiova“) – viena grėsmingiausių, plačiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sąlygojančių didelį mirtingumą. Kiekvienais metais nuo šios ligos miršta beveik tiek pat žmonių, kaip ir nuo ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas).

R. Kunigiškienė: „Tuberkuliozės infekcija ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų“

, Gintarė Šataitė

Kovo mėnesį buvo minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Tuberkuliozė labiausiai paplitusi infekcinė liga. Preliminariais duomenimis, ja užsikrėtę trečdalis pasaulio gyventojų, o susirgus atvira tuberkuliozės forma mirtingumas siekia 50 procentų. Ši nuo senų laikų žinoma liga pasiglemžė tokias istorines asmenybes kaip V. Kudirka, A. Po, F. Šopenas, E. Ruzveltas ir kt., o šiandien, praėjus daugybei laiko nuo šių žmonių mirčių, vis dar nepavyksta su ja „susitvarkyti“.

Tuberkuliozė — klastinga ir pavojinga liga. Būkime atidūs

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena, kurios tikslas informuoti gyventojus apie šią pavojingą ligą. Tuberkuliozė (TB) tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija, perduodama oro lašeliniu būdu. Pagrindinis TB šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių TB. Infekcija dažniausiai pažeidžia plaučius, bet taip pat gali pažeisti ir kitus žmogaus organus ar audinius: smegenis, inkstus, kaulus ir stuburą. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti. 
Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus duomenimis 2014 m.
Surinkti turinį