ūkis

Lazdijuose projektas „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir VšĮ Darbo vietų kūrimo fondu įgyvendina projektą „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“, skirtą pradinių klasių moksleiviams Lazdijų rajone.
2017 m. lapkričio 23 dienos rytą mokykliniu autobusiuku šešiolikos pradinukų grupė iš Lazdijų „Kregždutės“ ir „Vyturėlio“ pradinių mokyklų kartu su VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p.

Aštriosios Kirsnos dvare klesti stambus ūkis, o pagrindiniai rūmai laukia restauracijos

, Daina Baranauskaitė
Vos už pusšimčio kilometrų nuo Dzūkijos sostinės, Lazdijų rajone, įsikūręs Aštriosios Kirsnos dvaras, savo gyvavimo metus skaičiuojantis nuo 1536 metų. 
Jau 15 metų dvaras priklauso iš šio krašto kilusiems broliams Nagliui ir Nerijui Antanui Narauskams. „Mūsų giminės šaknys 35 kilometrų spinduliu nuo dvarvietės, kiek pavyko atsekti genealoginį medį, siekia 17 šimtmetį. Būtent dėl to, kad čia šeimos šaknys, ir pirkome dvarą“, – kalbėjo vienas iš dvaro valdytojų N.

Mėsinės galvijininkystės sėkmės paslaptys — naujų žinių siekimas ir savo ūkių reklamavimas

Rugsėjo 24 d. ankstų rytą VšĮ Darbo vietų kūrimo fondas l. e. p. direktorius Nerijus Sukackas kartu su grupele aktyvių Lazdijų rajono ūkininkų, auginančių ir dar ketinančių auginti mėsinius galvijus, išvyko į Zarasų rajono Samanių kaimą. Šiame kaime įsikūręs mėsinių galvijų augintojų kooperatyvas „Sartų lankų jautiena“. Kooperatyvas įsikūrė praeitų metų gegužės pradžioje. Kooperatyvą įkūrė šeši Zarasų rajone ūkininkaujantys ir mėsinius galvijus auginantys ūkininkai.

Tikrins kiaulininkystės ūkius

, Lazdijų r. sav. inf.
Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimtu sprendimu bei atsižvelgiant į tai, jog Lietuvoje vis dar užregistruojami afrikinio kiaulių maro židiniai laukinėje faunoje, kovai su virusu nuspręsta pajungti ir savivaldybių darbuotojus.
Nuo kovo 1-os dienos administracijos direktoriaus Audriaus Klėjaus pavedimu seniūnijų žemės ūkio specialistai lankysis mažuose kiaulininkystės ūkiuose.

Lazdijų ūkininkai javų derliumi džiaugiasi, tačiau kainos graudina

, Daina Baranauskaitė

Baigėsi javapjūtė. Daugelis „Dzūkų žinių“ kalbintų ūkininkų džiaugiasi derliumi. Nuotaiką temdo net 300 litų už toną mažesnės grūdų kainos negu praėjusiais metais. Už toną rapsų supirktuvės moka net 500 litų mažiau nei pernai.
Apie tai, ar sunku Lazdijų rajone ūkininkams susirasti darbuotojų, koks šiųmetis derlius, „Dzūkų žinios“ kalbina ūkių savininkus.

L. Andrikienė. Nauja „geležinė uždanga" ES žemės ūkyje nepateisinama

Visi dvidešimt šeši Lietuvos, Latvijos ir Estijos europarlamentarai pasirašė pareiškimą (deklaraciją) dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos po 2013 metų.

Lietuvos europarlamentarė L. Andrikienė, pasirašiusi šią deklaraciją, pažymėjo, kad „Baltijos valstybių ūkininkų reikalavimai yra pagrįsti ir teisėti. Nėra jokio pateisinimo, kad atsirastų nauja „geležinė uždanga", šiuo atveju - žemės ūkyje".

Surinkti turinį