vaikų teisės

Nesustabdomas girtavimas: iš šeimų paimti septyni vaikai

, Vaidotas Morkūnas
Praėjusį penktadienį rajono seniūnijų socialiniai darbuotojai vykdė alkoholio vartojimo, vaikų nepriežiūros ir smurto šeimoje prevencines priemones. Šios priemonės metu socialiniai darbuotojai kartu su rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojais lankėsi nuolat stebimose socialinės rizikos šeimose, domėjosi, ar tėvai negirtauja, ar tinkamai prižiūri vaikus, ar prieš juos nesmurtaujama.

Apkaltinta kyšio reikalavimu — kreipsis į teisėsaugą

, Vaidotas Morkūnas
Moteris nurodo, kad jos šeima į socialinės rizikos šeimų apskaitą įtraukta galimai neteisingai. 
Ministerija šį moters skundą persiuntė savivaldybei, paprašė jį ištirti ir informuoti apie priimtus sprendimus.
 
Ginasi, nes nori būti išbraukta iš socialinės rizikos šeimų sąrašo
„Dzūkų žinioms“ pavyko gauti šį skundą. Perskaičius jį susidaro įspūdis, kad moteris turi lakią fantaziją, deja, kiek atitrūkusią nuo tikrovės.

Vaiko teisių specialistai glaudžiau bendradarbiaus su medikais

, Lazdijų r. sav. inf.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kartu su Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos kontrolierių įstaiga siekia, kad būtų užtikrintas sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimas su vaiko teisių apsaugos institucijų atstovais, taip pat būtų sudarytos sąlygos abiejų pusių specialistų  dalyvavimui sprendžiant klausimus, susijusius su vaiko teisių apsauga.

Tarp neblaivių rajono gyventojų – ir 14-15 metų paaugliai

, Viktorija Grušauskaitė

 

11vaikų – įvaikinta

, Gintarė ŠKARNULYTĖ

Įvairiuose kūdikių ir vaikų globos namuose šiuo metu yra 35 vaikai iš Lazdijų krašto, kurie laukia žmonių, galinčių juos globoti ar norinčių juos įsivaikinti. Per 2011 metus surasti namus pavyko 11 vaikų. Tai, pasak Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Daivos Gorochovenkienės, yra didžiausias per metus įvaikintų vaikų skaičius.

Surinkti turinį