vanduo

Saugiai elkimės vandenyje

, Deivydas Neverdauskas, Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius
Jau  vasara – smagiausias metų laikas. Laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. Tačiau    vandens pramogos kiek primiršus elementarias maudymosi taisykles gali baigtis nelaimėmis. 
Tai primena ir nelaimingų atsitikimų statistika rajone. 2015 metais nuskendo 2 žmonės, 2016 metais  2 žmonės, praeitais metais dėl to irgi praradome dvi gyvybes. 
Taigi, kad būtų galima išvengti skaudžių nelaimių, primename, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių.

Šventežeryje tik laikini nesklandumai dėl vandens?

, Vaidotas Morkūnas
Savaitgalį žurnalistams paskambinusi Šventežerio gyventoja piktinosi, kad vakarais iš vandentiekio čiaupų nebėga vanduo. „Ne aš viena dėl to turiu problemų, bet daugelis čia gyvenančių. Jau ir su kaimynais pasikalbam – jie irgi bėdoja. Beje, ne tik savaitgaliais, bet ir šiokiadieniais, ypač vakarais, stringa vandens tiekimas. O juk žmonės po darbų nori nusiprausti, išsiskalbti drabužius, ne visi turi šulinius. Natūralu, kad vasarą, kai sausra, vandens naudojimas padidėja, nes daug kas laisto daržus, šiltadaržius, girdo gyvulius. Gal siurblys per silpnas, nespėja pumpuoti?

Perspėja dėl sunkios ligos – legioneliozės

Vaidotas Morkūnas 
Kai UAB „Lazdijų šiluma“ išplatino informaciją, kad kiekviename daugiabučiame name bus atliekama terminė dezinfekcija siekiant užkirsti kelią legionelių dauginimuisi, žmonės pradėjo domėtis, kas yra ta pavojinga liga legioneliozė, kurios bakterijos plinta vandens garais, ir ar iš tiesų tų bakterijų yra tiek daug, kad jos gali sukelti ligą.

Legioneliozė – sunki liga

, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento Lazdijų skyrius
Legioneliozė nėra dažna liga. Tyrimų metu nustatyta, kad tik iki 5 proc. užsikrėtusiųjų ja suserga, tačiau pasitaiko ir mirties atvejų, jų pastaruoju metu registruota Vilniuje. 
2010-2016 metais Alytaus apskrityje užregistruoti 4 legioneliozės atvejai, po 2 atvejus Alytaus mieste ir Varėnos rajone. Sirgę asmenys gyveno individualiuose namuose.

Maudytis galima drąsiai

, Vaidotas Morkūnas
Rajono savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė redakciją informavo, kad Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija ištyrė 5 rajono  ežerų vandenį ir nustatė, kad jis švarus ir maudytis jame galima drąsiai. Savivaldybės gydytoja tvirtino, kad iš laboratorijos gavo Dusios, Metelio, Ančios, Snaigyno, Baltajo ežerų vandens tyrimo rezultatus ir užterštumo juose neaptikta. L. Džiaukštienė tvirtino, kad šių ežerų vanduo bus tiriamas visos vasaros metu.

Šachtinių šulinių vandens kokybė Lazdijų rajone 2015 metais

, Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus informacija
Per 2015 metus iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų, gavus informaciją apie nėščiąsias ar kūdikius iki 6 mėnesių amžiaus, maistui naudojančius šachtinių šulinių vandenį,  suorganizuotas 38 šachtinių šulinių vandens cheminis tyrimas, nustatytas azoto grupės junginių – nitritų ir nitratų – kiekis.
Nustatyta, kad 26 procentai tirtų šulinių vandens užteršta azoto grupės junginiais: 9 šulinių vandenyje ribines vertes viršijo nitratų, vieno šulinio vandenyje ribines vertes viršijo ir nitratų, ir nitritų koncentracija.

Skelbiami rajono maudyklių kokybės rezultatai

, Lazdijų r. sav. inf.

Orai mus išties lepina, paskutinį vasaros menėsį tamperatūrai pakilus virš 30°C, poilsiautojai tiesiog užgulė rajono paplūdimius. Lazdijų rajono savivaldybės administracija pateikia informaciją apie Lazdijų rajone esančių maudyklų vandens kokybę. Rugpjūčio 10 d. atliktų tyrimų duomenimis, Lazdijų rajono maudyklų vandens kokybė – išlieka gera, išskyrus Dusios ežerą, jo mikrobolioginius tyrimus, pasak specialistų, reikėtų pakartoti dėl viršinamų nustatytų higienos normų.

Kaip išvengti neigiamo karščio poveikio

Daugelyje Lietuvos rajonų karštis šiomis dienomis siekia 30 ir daugiau laipsnių. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras dar kartą perspėja, jog per karščius gyventojai gali nukentėti nuo nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio bei hipoksijos (deguonies bado), dehitratacijos. Ypač dėmesį į galimą pavojų turėtų atkreipti 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies ir kraujagyslių).

„Lazdijų vanduo“: rūpinamės, kad gyventojai gertų kokybišką vandenį

Lazdijų rajono savivaldybės administracija ir UAB „Lazdijų vanduo“, siekdami gyventojus aprūpinti viešojo vandens tiekėjo tiekiamu vandeniu ir nuotekų tvarkymo paslaugomis, didelį dėmesį skiria centralizuotam vandentiekio bei nuotekų tinklų išplėtimui, naujų nuotekų valymo ir vandens kokybės gerinimo įrenginių statybai.
2014 m.

Vandens dieną kviečiame prie ežero

, lazdijai.lt
Maudynės pavasario ryto vėsos vandenyje – taip, maudynėmis Baltajo ežere, lazdijiečiai ateinantį pirmadienį minės Pasaulinę vandens dieną. aPirmadienio rytą, vos prašvitus, 6 val., sveikuoliai, entuziastai bei kiti iš lovų išversti lazdijiečiai rinksis miesto paplūdimyje, kur saulę sveikins rytine mankšta. O paminėdami Pasaulinę vandens dieną bei prisimindami vandens reikšmę mūsų visų sveikatai, šoks į Baltajo ežero bangų sūkurį.
Kviečiame visus kovo 23-ąją, pirmadienį, 6.00 val. į miesto paplūdimį prie Baltajo ežero.
Surinkti turinį