Vėliava

Aldonos Mikalonienės pasiūta vėliava keliauja po rajoną

, Zigmas Pūkelis
Lazdijietė Aldona Mikalonienė įvairiomis Lietuvos valstybei svarbiomis progomis pasiuva ypatingas vėliavas. Šį kartą ji pasiuvo Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtą vėliavą. 
Ši vėliava nuo šių metų balandžio 1-os dienos pradėjo savo žygį po Lazdijų rajoną. Iš pradžių ant jos pasirašė Lazdijų rajono tarybos nariai, Lazdijų miesto seniūnijos darbuotojai, Kučiūnų seniūnijos darbuotojai, Veisiejų seniūnijos darbuotojai, įvairių miestelio įstaigų darbuotojai, miestelio gyventojai.

Aldona Mikalonienė: „Noriu, kad žmonės labiau pajustų Lietuvos nepriklausomybės jubiliejaus dvasią. Juk tai labai svarbu.“

, Rasa Tautvydaitė
Artėjant šimtosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms, Lietuvos gyventojai ieško būdų paminėti šią šventę. Vieni rašo ir leidžia knygas, kiti planuoja ir organizuoja įvairius renginius, o dar kiti savo rankomis gamina tai, ko iki šiol nėra buvę ir gal greit ir nebus.

Veisiejų vėliava – 15-oje Europos stadionų

Prasidėjo 2016 metų Europos futbolo čempionatas. Nors tiek Lietuvoje, tiek Lazdijų krašte sportas dažniausiai siejamas su krepšiniu, tačiau itin mėgiama sporto šaka yra futbolas. Apie futbolą, mėgstamus žaidėjus ir neseniai stebėtas rungtynes Lenkijoje atvirai kalba futbolo aistruolis Lazdijų rajono savivaldybės Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas.
 
– Veisiejų miestas Lazdijų rajone tituluojamas futbolo sostine.

Vienybės žygis suburia žmones

, Vaidotas Morkūnas ir Neringa Radvilavičienė
Pirmą kartą istorijoje didžioji Lietuvos valstybės trispalvė, žmonių rankomis keliaujanti aplink Lazdijų kraštą, subūrė rajono žmones – nuo mokinuko iki senuko – Vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Praėjusią savaitę iškilmingo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbta istorinio žygio pradžia.

83 užadytas skyles turinčios Trispalvės istorija...

, Lionė Lapinskienė, Evaldas Lukošiūnas
Šių metų spalio 10-ąją Mikabalių kaime (Šlavantų seniūnija) gyvenanti Veronika Lukošiūnienė švęs gražią 75-erių metų sukaktį. Ta proga susirinkusiems jos pasveikinti artimiesiems ji tikrai turės ką papasakoti. Turbūt prisimins, kad jos vaikystė buvo nelengva – anksti netekusi mamos pažino visus, kartais pagal vaikiškus pečius ir ne visai lengvus darbus.

Lazdijų rajono moterys Prezidentei padovanojo vėliavą

Šeštadienį, liepos 12 dieną, įvyko prezidentės D. Grybauskaitės inauguracijos iškilmės Seime. Ji dirbs antrąją penkerių metų kadenciją. Šia proga pasveikinti prezidentės į Vilnių buvo nuvykusios dvi veiklios mūsų rajono moterys – tarybos narė J. Ražukienė ir visuomenininkė A. Mikalonienė.
Siūti tautines ir patriotines vėliavas yra lazdijietės A. Mikalonienės pomėgis arba, kaip ji pati įvardija, hobis. Daug jų puikuojasi Lazdijų laisvės kovų muziejuje. Jos mena įvairias progas: prezidento V.

Plazdančios trispalvės — vis retesnis reiškinys

, Zigmas Pūkelis
Ne vienas iš mūsų dar visai gerai atsimena sovietinę okupaciją ir raudoną Sovietų Sąjungos bei panašią tik su plonomis žalios ir baltos spalvos juostomis LTSR vėliavas. Tėvai vaikams ir vyresni jaunesniems tuo metu pasakodavo apie nepriklausomos Lietuvos simbolius: trispalvę, Vytį, Gedimino stulpus. Drąsesnis mokinys net išdrįsdavo pasirodyti pasipuošęs geltonos, žalios ir raudonos spalvos šaliku ar megztiniu. Istorijos apie gūdžiu sovietmečiu slapta iškeltą trispalvę sklisdavo iš lūpų į lūpas.

Dėl Lietuvos valstybinės vėliavos iškėlimo

, Lazdijų r. sav. inf.
Informuojame, kad Valstybės švenčių dienomis: vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną,  prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų (tiek individualių, tiek daugiabučių) turi būti iškeliama Lietuvos valstybės vėliava.
Surinkti turinį