vilkai

Vilkai traukia Lazdijų link – pjauna gyvulius

Vilkai pastaruoju metu itin suįžūlėjo ir jau pjauti gyvulių eina net į gyvenvietes, esančias vos už kelių kilometrų nuo Lazdijų. Vilkai itin dažnai pastebimi Lazdijų seniūnijoje, Staidarų, Marčiukonių kaimuose, Giraitės miške ir gretimose apylinkėse. 
 
Matė vilką Staidarų kaime 
Rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai teigė, kad jie matė Staidarų kaime lakstantį vilką. „Mes praeitą penktadienį apie 5 valandą išsiruošėme į reidą.

Ūkininkas Marius Bernatonis: „Kenkėjus vilkus reikia naikinti, o ne saugoti“

, Vaidotas Morkūnas
Marius Bernatonis, ūkininkaujantis Žemaitkiemio kaime, dar negali atsigauti po šoko, kurį patyrė vieną rytą savo ganykloje radęs vilkų papjautas 24 avis, dar apie 10 sužeistų. Ūkininkas suskaičiavo, kad dėl to patyrė jau keturių tūkstančių eurų žalą. Per metus vilkai jau papjovė 74 žinomo ūkininko avis. „Dvi paras nemiegojau, nes kai užsimerkiu, matau papjautas avis. Tai šiurpus vaizdas ir nežinau, kaip jo atsikratyti“, – sukrėstas kalbėjo jis.
M.

Rajono ūkininkų maldos išklausytos — leista medžioti vilkus

, Vaidotas Morkūnas
Rajono savivaldybės pareigūnai jau kelerius metus raštais atakuoja Aplinkos apsaugos ministerijos valdininkus dėl vilkų daromos žalos naminiams gyvūnams, kuriuos laiko rajono ūkininkai. Jie motyvuotai prašė aplinkosaugininkų leisti rajono medžiotojų būreliams sumedžioti 4 vilkus. Patyrę nuostolių dėl vilkų papjautų gyvulių – ožkų ir galvijų, rajono ūkininkai kreipiasi dėl kompensacijų į rajono Žemės ūkio ir melioracijos skyrių. Kompensacijas už vilkų papjautus gyvulius ūkininkai gauna, tačiau liūdniausia, kad problemos išlieka.

Lazdijų rajone – alkani vilkai

, Vaidotas Morkūnas

Šlavantų seniūnijoje siautėja vilkai. Kaip teigė Šlavantų seniūnijos seniūnė Julija Maziukienė, vilkai taip suįžūlėja, kad eina į gyventojų kiemus, pjauna ne tik veršelius, avis, bet ir šunis.

Vilkai kelia grėsmę jau ir ūkininkams

, Vaidotas Morkūnas
Padidėjęs vilkų skaičius rajono gyventojams jau kelia nerimą, nes šie plėšrūnai pjauna avis ir kitus naminius gyvūnus. Rajono savivaldybė dėl jų siautėjimo jau gauna ūkininkų nusiskundimų. Štai Veisiejų seniūnijoje, Čivonių kaime, UAB „Agro Vilkas“ priklausančioje bandoje užfiksuota, kad aptvare buvo sudraskytos trys avys eriavedės. Bendrovės skaičiavimu, plėšriųjų žvėrių padaryta žala siekia 1500 Lt. Prieš keletą dienų Veisiejų seniūnijos Vytautų kaimo gyventojas pasiskundė, kad laukiniai žvėrys sudraskė veršelį.

Vilkai drasko ūkininkų gyvulius – avis, telyčias

, Vytautas Šeštokas

 

Surinkti turinį