žala

Išspardęs kuoliukus užsidirbo baudą

, Krosnėnų kaime
Kai kuriuos pažeidimus ar nusikaltimus, kuriuos padaro žmonės, sveika galva sunku paaiškinti. Štai rajono apylinkės teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje D. G. ir G. J. buvo kaltinami neįprastu pažeidimu. Jie praeitų metų spalio 16 d. Šeštokų seniūnijoje, Krosnėnų kaime, esančioje pievoje, bendrai veikdami, tyčiniais veiksmais (spardydami kojomis) sunaikino G. V. priklausantį turtą – 28 elektrinio galvijų aptvaro kuoliukus ir sutraukė aptvaro vielą, taip padarydami G. V.

Rūkymas: naudinga žinoti

, Informaciją parengė: Dovilė Paulionienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, gegužės 31 dieną yra minima visame pasaulyje. 1987 m. Pasaulio sveikatos organizacijos nariai, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį į epidemiškai plintančias, tačiau išvengiamas mirtis, sukeltas rūkymo, paskelbė gegužės 31 d. Pasauline diena be tabako. Tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių.

Už neteisėtus kirtimus prie Teiraus ežero — rekordinė 4 500 eurų bauda

, Vaidotas Morkūnas

Būna, kad kirsdami ir valydami privatų mišką kirtėjai taip užsimoja, jog iškerta ir dalį valstybinio miško. Tuomet taip neatsakingai atlikusiems darbus ir pažeidusiems įstatymus asmenims tenka aiškintis teisme ir padengti gamtai padarytą žalą.

Rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą pagal Aplinkos apsaugos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos ieškinį D. M. dėl 7 285,86 euro žalos atlyginimo.

Triukšmas — nematoma ligų priežastis

Balandžio 29 dieną Lietuvoje, kaip  ir daugelyje kitų pasaulio šalių, yra minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. 
TRIUKŠMAS. KAS TAI? Triukšmu yra vadinamos įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangos, galinčios sukelti nepalankias pasekmes sveikatai. Nuolatinis triukšmas veikia kaip nervinę įtampą ir stresą sukeliantis veiksnys, todėl yra priskiriamas prie fizikinių veiksnių, skatinančių ligų atsiradimą ir progresavimą.

Lazdijų rajoną nusiaubė vėtra: vartė medžius, plėšė stogus, sutriko elektros tiekimas

, Daina Baranauskaitė

 

Dėl stiprios vėtros Lazdijų rajone be elektros liko 687 vartotojai

Sekmadienį pradėjęs pūsti stiprus vėjas be elektros paliko daugelį Dzūkijos gyventojų. Daugiausiai vartotojų be elektros liko Varėnos mieste ir rajone.

Kaip informavo akcinės bendrovės ,,Lesto" atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė, Varėnos mieste ir rajone net 1450 vartotojų buvo nutrauktas elektros tiekimas, Lazdijų mieste ir rajone elktros neteko 687 vartotojai, Alytaus mieste ir rajone - 350. Druskininkuose - 3o

Visoje Dzūkijoje šiuo metu dėl daugybės gedimų yra atliekami intensyvūs elektros atkūrimo darbai.

Surinkti turinį