žemdirbiai

Žemdirbiai supažindinti su pasėlių deklaravimo naujovėmis

, Lazdijų r. sav. inf.
Lazdijų rajono savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyrius kartu su Nacionalinės mokėjimo agentūra kovo 15 d.  organizavo seminarą ,,Tiesioginių išmokų ir su plotu susijusių priemonių pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programą, 2018 m. administravimo aktualijos“.
Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salėje vykusio susitikimo metu žemdirbiai, žemės ūkio specialistai buvo supažindinti su 2018 pasėlių deklaravimo naujovėmis, buvo aptartos dažniausiai pasikartojančios klaidos atsirandančios deklaruojant pasėlius.

Žemdirbiams sudėtingas ruduo

, Vaidotas Morkūnas
Sudėtingas šis ruduo žemdirbiams. Mūsų rajone plinta afrikinio kiaulių maro židiniai, kituose rajonuose javų pasėliai taip išmirko, kad ūkininkai negali įvažiuoti ir nuimti derliaus.
Rajono Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras tvirtino, kad šią savaitę buvo Žemės ūkio rūmuose vykusiame pasitarime, kur išgirdo, kad dėl lietingo oro ir vandenyse paskendusių pasėlių šalyje dar nenuimta apie 50 procentų javų. Situacija iš tiesų sudėtinga.

Lazdijų rajono savivaldybė prašo Seimą ir Vyriausybę išsaugoti žemdirbiams reikalingas ir nemokamai paslaugas teikiančias struktūras

Lietuvoje – sujudimas dėl besikeičiančio Lietuvos žemės ūkio administravimo. Ir mūsų  rajono vadovus iš Lietuvos savivaldybių asociacijos pasiekė žinios, jog LR žemės ūkio ministro įsakymu sudaryta darbo grupė, kuri teiks pasiūlymus dėl valstybės perduotų funkcijų, kurias iki šiol vykdo Žemės ūkio ir melioracijos skyriai, privačioms struktūroms. Žodžiu, planuojama viską atiduoti į vienas rankas.  
Kas dėl to keisis?

Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas ragina žemdirbius domėtis naujovėmis

, Sigita Vaitkevičė
Pavasaris mūsų rajone – kasmet ypatingas metas. Ne tik dėl to, jog esame piečiausiame Lietuvos taške, taigi, ir pavasaris į šį kraštą ateina pirmiausiai. Lazdijiečiams šis metas daug sujudimo atneša dar ir dėl to, jog nuo seniausių laikų žemdirbystė – pagrindinis šio krašto žmonių verslas ir pragyvenimo šaltinis. Nors rajono, kaip ir visos Lietuvos, gyventojų skaičius kasmet mažėja, ūkininkų ir kitų žemdirbių, kurie kasmet deklaruoja savo pasėlius, skaičius mažėja daug lėčiau.

Kooperatyvams įsikurti – daugiau nei 300 tūkst. litų kasmet

, Žemės ūkio ministerijos informacija

Rusijai paskelbus apie embargą Lietuvos perdirbėjai ir žemdirbiai atsidūrė nelengvoje situacijoje. Išaugus konkurencijai reikia kovoti dėl savo vietos po saule. Tačiau ar pavieniai žemdirbiai yra pajėgūs? Galbūt verta vienyti jėgas ir burtis į kooperatyvus? Nors šiandien daugelis ūkininkų bijo kooperatyvų ir nenoriai apie tai kalba, bet yra visiškai aišku, kad susibūrę į kooperatyvus jie turi galimybę greičiau ir efektyviau pasiekti norimų rezultatų.

Surinkti turinį