žmonės

Vis dažniau paklydusius žmones gelbsti pasieniečiai

, Vaidotas Morkūnas
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnai ne tik saugo pasienį, tačiau glaudžiai bendradarbiaudami su policijos bei kitomis teisėsaugos struktūromis padeda išaiškinti vagystes, apiplėšimus bei kito pobūdžio nusikaltimus. 
Ypač praverčia pasieniečių kinologų su specialiai dresuotais šunimis įsitraukimas į šių nusikaltimų aiškinimąsi. Dažnai atvykę kinologai su savo keturkojais greitai aptinka vagies ar kito piktadario pėdsakus, kurie ir nuveda prie nusikaltusio asmens.

Kęstutis Sujeta: „Suvirpa širdis, išgirdus traktoriaus garsus“

, Rimvidas Kalvaitis
Apie Dzūkijos kaimo problemas, lūkesčius ir perspektyvas bei ūkininkų prisitaikymą prie esančių ekonominių sąlygų savo mintimis pasidalino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Sujeta.
Baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją ir įgijęs inžinieriaus mechaniko specialybę, lazdijietis K. Sujeta visą gyvenimą dirba ir gyvena Lazdijų rajone.

Naujos pareigos — nauji iššūkiai

, Gintarė Teisutis
Beveik mėnuo, kaip vyriausiojo gydytojo pavaduotojos slaugai konkursą Lazdijų ligoninėje laimėjo Aldona Talandzevičienė. Kokie pirmieji įspūdžiai užėmus naujas pareigas ir kokie iššūkiai laukia, kalbėjomės su daugiau nei du dešimtmečius Lazdijų ligoninėje dirbančia moterimi.
Dalyvauti Lazdijų ligoninės paskelbtame konkurse vyriausiojo gydytojo pavaduotojos slaugai pareigoms užimti pašnekovę paskatino iššūkių poreikis, taip pat kolegų ir artimųjų palaikymas. Didžiausiu motyvu buvo ir įgytas išsilavinimas.

A. Mikelionis: „Stebiu gyvenimą ir jį užrašau“

, Vaidotas Morkūnas

Produktyviai rašantis veisiejietis Algimantas Mikelionis, pasirašantis Aido Kelionio slapyvardžiu, skaitytojus nudžiugino dar vienu savo kūriniu – prozos ir poetinių miniatiūrų knyga „Brūkštelėjimai“. Šią knygą maketavo, redagavo ir 200 egzempliorių tiražu išleido laikraščio „Dzūkų žinios“ redakcija.

Ši knyga – tai jau trečias A. Mikelionio literatūrinis kūrinys. Veisiejietis literatūros padangėje  debiutavo išleidęs romaną „Smėlynų vanduo“, po to pasirodė  romanas „Geltonas radijas“.

Natūrali kosmetika. Naudoju ir rekomenduoju!

, Gintarė Teisutis

Sąžiningai sau atsakykite: „Kiek kosmetikos priemonių naudojate, kiek iš tos gausos yra natūralios ar ekologiškos?“. Pasak Loretos Zajankauskienės, su kuria kalbėjomės apie natūralią kosmetiką, jos gaminimą ir naudojimą, žmonės dažnai turi daug daugiau kosmetikos priemonių, nei jų reikia jų kūnui.

– Esate parduotuvės „Lora“ kosmetikos skyriaus savininkė. Prekiaujate kosmetika. Kaip Jūsų gyvenime atsirado natūrali kosmetika?

Artėja Užgavėnės...

, Gintarė Teisutis
Kitą savaitę, kovo 4 dieną, švęsime ne tik šv. Kazimiero dieną, bet ir Užgavėnes. Pastarosios neįsivaizduojamos be gausaus vaišių stalo, kurio akcentas – blynai. Kokius blynus šiai šventei kepa, kaip šią šventę šeimoje švenčia, sutiko papasakoti Lazdijų miesto gyventoja Elvyra Naujalienė. 
 
Užgavėnės, kaip paskutinė diena prieš pasninką, bus, tikėtina, reikšmingesnės nei Užgavėnės, kaip žiemos išvarymo šventė. Jau kurį laiką galime stebėti, jog žiema, it mandagi ponia, išeina nė nevaroma.

Trečios kartos bruožas – dailė – šeimoje išlieka

, Gintarė Teisutis

Paveldėti gabumai ar iš(si)ugdyti gebėjimai dailei? Atsakyti sunku, bet akivaizdu, kad trys kartos, trys šeimos dailei skyrė ypatingą dėmesį. Gal todėl ją galime pavadinti šeimos tradicija, kurią Jūratė Baranauskienė perėmė iš savo tėvų, o šiandien jau perduoda dviem dukterims.

Gintarė Teisutis (G. T.): Jūsų  gabumus ir meilę dailei perėmė Jūsų dukros. Jums tai džiugu, o gal priešingai – nelinkėtumėte vaikams sekti Jūsų pavyzdžiu?

Lazdijuose biblioteką puošusios eglės atnešė sėkmę

, Gintarė Teisutis
Miesto centre įsikūrusi Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kalėdiniam laikotarpiui pasipuošė netradiciškai. Už originalumą ši įstaiga buvo įvertinta – ji išrinkta Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurso nugalėtoja valstybinių ir savivaldybės įstaigų ir įmonių grupėje. 
 
„2013 metai buvo sėkmingi, kadangi kartu su informacinių technologijų specialistu aplankiau ir sėmiausi patirties Šiaurės šalių bibliotekose.

Geležinkelio vėžė grasina padalinti Šeštokų miestelį „Savivaldybė nederins projekto be perėjos“, – griežtai sakė A. Margelis

, Vytautas Šeštokas
Kelios dešimtys Senųjų Šeštokų bendruomenės narių raštu kreipėsi į rajono merą Artūrą Margelį, kad šis imtųsi visų priemonių neleisti padalinti miestelio į dvi nesusisiekiančias dalis. Tokio žingsnio šeštokiečiai ėmėsi po to, kai gavo neigiamą atsakymą iš Susisiekimo ministerijos.
Nuo gegužės pradėti vykdyti Šeštokų miestelį kertančios geležinkelio vėžės rekonstrukcijos darbai (tiesiama garsioji Rail Baltica).

Dešimtmečio sportiniai pasiekimai garsina Lazdijus

, Gintarė TEISUTIS

Nojus Jarmala, dešimtmetis lazdijiškis, savo sportiniais pasiekimais aerobinėje gimnastikoje džiugina trenerę Gintarę Sabaliauskienę. Šį mėnesį jis tapo ne tik Lietuvos aerobinės gimnastikos taurės varžybų pirmosios vietos laimėtoju savo amžiaus grupėje (vyrų vienetas), bet ir sėkmingai pasirodė šį savaitgalį vykusiame atvirame Kohtla-Jarve turnyre (Estija). Jis pirmasis Lazdijų sporto centro aerobinės gimnastikos auklėtinis, dalyvavęs tarptautinėse varžybose užsienyje. Apie dešimtmečio pasiekimus kalbėjomės su trenere G. Sabaliauskiene.

Surinkti turinį