žuvys

Apie didžiausią sugautą žuvį ir tuštėjančius ežerus

, Vaidotas Morkūnas
Praeitą savaitę lazdijiečiui Jurgiui Orliukui žvejyba Dusios ežere buvo sėkminga. Jis pagavo 8 kilogramus ir 400 gramų sveriančią lydeką. Prityręs žvejys mėgėjas, žvejojantis visą gyvenimą, sakė, kad šiemet tai didžiausias laimikis. „Pagavau ją spiningu, blizge, per 15 minučių ištraukiau. Dažniausiai žvejoju Dusios ežere, nes laikau čia valtį. Šiame ežere 2007 metais esu pagavęs didžiausią – 15 kilogramų – sveriančią lydeką. Tais metais laimėjau didžiausios sugautos žuvies konkursą – buvau apdovanotas echolotu bei brangia rite.

Brakonieriai „prisišaudė“ baudų

Lazdijų rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjui Evaldui Brusokui, Veisiejų regioninio parko darbuotojams bei neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui Galsto ežere įkliuvo keturi neeiliniai brakonieriai: G. G., N. B., V. V. ir D. O, iš Marijampolės miesto. Kaip išsiaiškino aplinkosaugininkai, vyrai, atvažiavę į negyvenamą sodybą, nutarė pašaudyti žuvis neleistinu būdu. Kadangi buvo vėlus metas, po vidurnakčio, vyriškiai galvojo, kad neįklius ir tyliai nušaus didesnę žuvį. Tačiau jiems nepavyko likti nepastebėtiems.

Teiziškiui brangiai kainuos nelegaliai sugautos žuvys

, Vaidotas Morkūnas
Rajono aplinkosaugininkams dabar pats darbymetis. Kai žuvys neršia, jas lengviau pagauti, todėl atsiranda gudruolių, kurie tinklais ar kitais neleistinais būdais bando jas pagauti ir pardavinėti sugautą laimikį.  
Praeitą savaitę aplinkosaugininkai gavo informacijos, kad Teizuose pardavinėjamos nelegaliai sugautos žuvys. Nusprendė tokius faktus patikrinti. Informacija pasitvirtino. Praeitą penktadienį apie 6 valandą ryto į Teizų ežero pakrantę R. P. atvažiavo dviračiu. Aišku, atvyko turėdamas tikslą išsitraukti tinklus ir rasti juose žuvų.

„Natura 2000“ saugomos žuvys Lietuvoje

, Romualdas Žilinskas

 

Surinkti turinį