žvejyba

Sučiuptas brakonierius, pagavęs lynų

, Vaidotas Morkūnas
Gegužės pradžioje žvejyba liūdnai baigėsi vienam Veisiejų seniūnijos Kulonių kaimo gyventojui, kuris per Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų organizuojamą reidą įkliuvo brakonieriaudamas. 
Reido metu Vilkinio ežere 5 valandą  ryto pareigūnai pastebėjo asmenį, kuris vykdė neteisėtą žvejybą. Pažeidėjas žvejojo su dviem draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomais tinklais. 40 metų V. L. įkliuvo su įkalčiais ir buvo sugavęs nemažai žuvų.

Veisiejo ežere žvejyba nemokama

, Vaidotas Morkūnas
Žvejų pamėgtame Veisiejo ežere bus galima žvejoti laisviau. 
Įsigalioję mėgėjų žvejybos taisyklių pakeitimai šylant orams nudžiugins ne vieną meškeriotoją. Trijuose Alytaus ir Lazdijų rajonų ežeruose bus galima nemokamai žvejoti karpines žuvis. Alovė, Neveiglas ir Veisiejis – šiuose trijuose vandens telkiniuose meškeriotojai galės džiaugtis nemokama karpinių žuvų žūkle. Tiesa, vėžius gaudyti juose bus galima tik laikantis galiojančių mėgėjų žvejybos taisyklių.

Žvejojo be žvejo mėgėjo bilieto

, Vaidotas Morkūnas
Spustelėjus šaltukui ant daugumos rajono ežerų ledas tapo tvirtas, todėl prasidėjo poledinės žūklės sezonas. Tokie orai žvejams mėgėjams itin patinka, todėl nemažai jų meškerėmis bando sugauti žuvų. Ypač daug žvejų ant rajono ežerų ledo buvo praėjusį savaitgalį. Tačiau ne visi laikėsi mėgėjiškos žvejybos taisyklių. Taip tvirtino rajono aplinkos apsaugos darbuotojai, kurie per savaitę nustatė 10 mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimų.

Lazdijiečio laimikis – 12 kilogramų karpis

, Vaidotas Morkūnas
Mūsų rajono ežeruose yra įspūdingų žuvų. Jau rašėme, kaip veisiejietis Veisiejo ežere pagavo įspūdingą 37 kilogramų šamą.
Savaitgalio žvejyba lazdijiečiui Skirmantui Karaliui Avirio ežere irgi buvo sėkminga. Jis su plūdine meškere pagavo 12 kilogramų karpį. Lazdijietis sakė, kad gyvenime tai jo didžiausia sugauta žuvis,  anksčiau buvo sugavęs apie 9 kilogramų lydeką. 
„Mane draugai pakvietė prie Avirio ežero pagaudyti karšių. Jie toje vietoje šeria žuvis, jaukina.

Neteisėta žvejyba jaunuoliui brangiai kainavo

, Vaidotas Morkūnas
Rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai vykdo akciją „Lydeka 2015“, kurios metu tikrina, kaip žvejai mėgėjai laikosi mėgėjiškos žvejybos taisyklių reikalavimų, aiškinasi, kas neleistinais būdais gaudo žuvis. Pareigūnai itin daug dėmesio skiria lydekų žvejybai, nes šiuo metu jas gaudyti draudžiama. 
Aplinkosaugininkai prieš keletą dienų reido metu patikrino, kaip žvejojama Rimiečio, Galadusio, Birutos, Šlavantėlio, Liūnelio vandens telkiniuose.

Konfiskuota valtis ir tinklai

, Vaidotas Morkūnas
Nors už brakonieriavimą gresia didelės baudos, tačiau dar atsiranda tokių drąsuolių, kurie vis tiek rizikuoja ir bando neteisėtais būdais pagauti žuvų. Tokie pažeidėjai sulaukia dėmesio iš aplinkosaugininkų, o šie būna griežti. 
Rajono aplinkosaugininkai, vykdę gyvosios gamtos reidą Uosio ežere, sulaikė Kauno miesto gyventoją J. S., kuris žvejojo draudžiamaisiais žvejybos įrankiais – tinklais. Sulaikius pažeidėją, tinkluose rasta viena lydeka. Minėtam pažeidėjui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Turės padengti 3288 Lt žalą gamtai

, Vaidotas Morkūnas

Tik ledams padengus ežerus, rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai kartu su Veisiejų regioninio parko direkcijos atstovais vykdė reidą dėl mėgėjiškos žūklės Liūnelio ežere. Reido metu vidurdienį pareigūnai aptiko žvejojančius piliečius D. J., D. B. ir Ž. J. nepaisant to, kad ledas dar labai plonas. Ežeras yra Liūnelio gamtinio rezervato teritorijoje. Pagal galiojančias Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejyba valstybinių parkų gamtiniuose rezervatuose yra draudžiama. Taigi, Liūnelio ežere žvejyba yra draudžiama.

Kultūringos poledinės žūklės ypatumai

, Metelių regioninio parko direkcija

Įsibėgėjant poledinės žūklės sezonui, naudinga prisiminti kultūringos ir garbingos žūklės taisykles.
Prieš savaitę įsigaliojusios Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nustato naują privalomą saugumo priemonę poledinės žūklės mėgėjams. Meškeriojant ant ledo privaloma turėti specialius smaigus. Įlūžus jų pagalba būtų galima išlipti ant ledo. Tai nebrangi ir pakankamai veiksminga apsaugos priemonė. Smaigus galima įsigyti žūklės prekių parduotuvėse arba pasigaminti pačiam.

Žūklės plūdine meškere varžybose - pajėgiausia Lazdijų rinktinės pasieniečių komanda

Pagėgių rinktinėje surengtose tradicinėse VSAT pareigūnų ir darbuotojų sportinės žūklės plūdine meškere varžybose nugalėjo Lazdijų rinktinės pasieniečių komanda. Šį savaitgalį Rusnėje vykęs renginys prie Skirvytės upės  Pagėgių rinktinės pasieniečių suorganizuotas jau penkioliktą kartą.

Ant Baltajo ežero įnirtingas žvejų mūšis

, Gintarė ŠKARNULYTĖ

 

Surinkti turinį