žygis

Valstybės 100-metį Lazdijų sveikuoliai pažymėjo žygiu į piliakalnį

, Lazdijų r. sav. inf.
Vasario 17 dieną Lazdijai toliau šventė Valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų.

Piliakalniai — mūsų didi istorija. Žygeiviai prisilietė prie jos

, Vaidotas Morkūnas
Piliakalniai – neatsiejama mūsų istorijos dalis. Jie mena, kaip gyveno mūsų protėviai, kaip gynė savo šeimas, kaimynus – savo šalį nuo užpuolikų. Mes turėtume mokytis iš praeities, semtis patriotizmo iš savo protėvių, suprasti, kad kiekvienas piliakalnis yra paliktas mums saugoti protėvių patriotizmo dvasią, ją puoselėti, nuolat prisiminti. Šie metai yra paskelbti Piliakalnių metais. Jau rašėme, kad žirgininkų klubas buvo surengęs įspūdingą žygį ir jodami bei važiuodami karietomis aplankė 24 rajono piliakalnius.

Orientacinis dviračių žygis ,,Pasvyk ir aplank" Spausdinti El. paštas

, veisiejuparkas.am.lt
Rugsėjo 12 d. šeštadienį, Veisiejų regioniniame parke įvyko tradicinis orientavimosi žygis dviračiais. Kartu su VšĮ „Lazdijų turizmo informaciniu centru“ organizuotame žygyje „Pasvyk ir aplank“ dalyvavo 54 dviratininkai – 5 individualūs dalyviai ir 17 komandų.  aGausiai susirinkusius dalyvius pasveikino Veisiejų regioninio parko direktorė Lina Žukauskienė ir Lazdijų r. sav. administracijos direktorius Audrius Klėjus, visiems didelės sėkmės linkėjo laikinai Lazdijų TIC direktorės pareigas einanti Inita Gražulevičienė.

Su reindžeriu po Metelių regioninį parką

, Gintarė Teisutis
Tris gegužės mėnesio šeštadienius Metelių regioninio parko direkcija organizavo žygius po parko teritoriją. Tikimasi, jog tokie žygiai taps tradicija ir kiekvieną pavasarį pakvies parko svečius įsitikinti, kad gera ir gražu čia ne tik vasarą, o  visais metų laikais. 
 
Mintis organizuoti žygius paskatino noras parodyti Metelių regioninio parko lankytojams gamtos pokyčius pavasarį. „Šie žygiai yra galimybė vienai dienai pabėgti nuo kasdienybės.

Žygyje dviračiais – dalyviai iš visos Lietuvos

, Meida Latvėnaitė

 

Skaityti knygą – lyg vartyti šeimos albumą

, Edita SAMOŠKAITĖ

„Abi knygas perskaičiau vienu prisėdimu“, „labai patiko paprastas ir įtaigus tekstas bei jį atitinkančios, taikliai parinktos fotografijos“, „skaityti šias knygas – lyg vartyti šeimos albumą, pažinti šeimos narius, jų gyvenimo kelionę“... Apie kokias knygas šitaip atsiliepia lazdijiečiai? Tai dvi knygos apie Lietuvos raitelių žygius: „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros: 2000 kilometrų istorijos“ ir „Valdovų meilės keliu. Žygis žemaitukais į Krokuvą“. Kraštietis Algirdas Motiejūnas vienas iš tų raitelių, kuris sėkmingai dalyvavo abiejose kelionėse.

Jaunimas vis dažniau imasi iniciatyvos organizuoti renginius savo bendraamžiams

, Gintarė TEISUTIS

 

Surinkti turinį