Gaisrai dėl netvarkingų dūmtraukių

, Vytautas Šeštokas
Gaisrai dėl netvarkingų dūmtraukių
Pirmadienį apie 18 valandą Kapčiamiesčio seniūnijoje, Padumblių kaime, užsidegė pirtis, kuri priklauso N. K.  
Atvykus ugniagesiams į iškvietimo vietą, pirtis buvo nestipriai uždūminta. Vieno aukšto pastatas mūrinis, perdengimai mediniai, stogas skardinis. Gaisro metu viduje apdegė, apsvilo vienas  kvadratinis metras dailylenčių bei penki kvadratiniai metrai jų buvo nuardyta. Rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai tvirtino, kad, laimei, ugniagesiai atvyko laiku, kol liepsna dar nebuvo išplitusi ir neapėmusi stogo bei sienų. Pasak pareigūnų, gaisras pirtyje kilo dėl nesandaraus dūmtraukio.
Naktį iš antradienio į trečiadienį apie 1 valandą kilo gaisras Lazdijų mieste, Vytauto gatvėje esančiame gyvenamajame name, kuris priklauso C. G. Šis gaisras irgi užgesintas sėkmingai, išdegė tik dalis perdengimo, kitos namo konstrukcijos nenukentėjo. Gaisro kilimo priežastis – nesaugiai įrengtas dūmtraukis.
Rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas Viktoras Gerasimovas teigė, kad pastaruoju metu ugniagesiai vis daugiau iškvietimų gauna ir dėl kaminuose užsidegančių suodžių. Kadangi ženkliai atšalo oras, žmonės daugiau šildosi, todėl užfiksuojama vis daugiau dūmtraukių ir krosnių netinkamo įrengimo atvejų. Dūmtraukiai užsikemša suodžiais ir tie suodžiai pradeda liepsnoti arba  dūmtraukiai būna nesandarūs ir nuo iš jų išlėkusių kibirkščių užsidega namo perdengimas. Todėl kviečiu gyventojus dūmtraukius išsivalyti ir juos saugiai, pagal priešgaisrinius reikalavimus įrengti ir prižiūrėti. Džiaugiamės, kad pastaruosius jau minėtus du gaisrus mūsų ugniagesiai suspėjo laiku užgesinti. Tačiau ir gyventojai, savo turto savininkai, turi šildymą įsirengti taip, kad nekiltų pavojus jų saugumui bei turtui“, – sakė V. Gerasimovas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.