Garsiausioje Jūrmalos koncertų salėje „Dzintaru“ – net dvi nominacijos šokėjams iš Lazdijų

, Ričardas Lapaitis
Garsiausioje Jūrmalos koncertų salėje „Dzintaru“ – net dvi nominacijos šokėjams iš Lazdijų

Lazdijų meno mokyklos choreografijos skyriaus mokiniai Jūrmaloje iškovojo net dvi nominacijas.

Savaitgalį Lazdijų meno mokyklos pagrindinio ugdymo merginų sportinių šokių kolektyvas „Danzare“ bei mėgėjų šokių kolektyvas dalyvavo Latvijoje organizuotame tarptautiniame festivalyje-konkurse „Baltic Amber Jūrmala 2018“. Šią kelionę parėmė ir Lazdijų rajono savivaldybė.
Kelionė prasidėjo ankstyvą rytą nuo Lazdijų meno mokyklos. Jūrmala mūsų šokėjus pasitiko saulėta diena, ramiu jūros ošimu ir puikia nuotaika. Pati garsiausia Jūrmalos koncertų salė  „Dzintaru“, kurioje koncertuoja pasaulinio lygio žvaigždės, šįkart buvo atiduota šokiui. O šokėjų buvo tikrai labai daug – per 150 kolektyvų.
Patys įvairiausi šokio stiliai, amžiaus grupės ir galima tik įsivaizduoti, kiek darbo turėjo vertinimo komisija. Dalyvių skaičius buvo tikrai įspūdingas – apie pusantro tūkstančio.
Ilga, ankstyva kelionė ir tik 50-uoju numeriu antroje dienos pusėje pasirodę Lazdijų meno mokyklos šokėjai turėjo sutelkti visas jėgas, ištvermę ir kūrybiškumą, kad jų pasirodymas būtų geras. Sunkumai lazdijiečiams netrukdė susikaupti, įveikti startinį jaudulį ir iškovoti dvi aukštas antrąsias vietas. Choreografijos skyriaus mėgėjų grupei atstovavo Karolis Būdava, Gustė Česnulevičiūtė, Einoras Kelmelis, Gabija Pilipčikaitė, Arvydas Volodkevičius, Erika Saukevičiūtė, Violeta Šubonytė ir Arnas Žuklija. Na, o merginų šokių kolektyvo „Danzare“ šokėjos: Gabija Aleksonytė, Roberta Dereškevičiūtė, Toma Kajokaitė, Miglė Petruškevičiūtė, Indrė Rėkutė, Vesta Vaitulionytė ir Viktorija Stankevičiūtė. Jų choreografijos mokytojas Antanas Jurčiukonis. 
Komisija vertino atlikimo techniką, šokio idėją, estetinį pateikimą bei originalumą. Šio festivalio-konkurso tikslas – skatinti šokėjų ir jų vadovų bendradarbiavimą. Siekiama, kad šokėjų juodą darbą atpirktų judėjimo, kūrybos ir saviraiškos džiaugsmas. Juk šokis – tai vienas iš būdų, skatinančių sveikai gyventi ir turiningai praleisti laisvalaikį. Dažniausiai šokis tampa neatskiriama gyvenimo dalimi. Choreografijos mokytojas Antanas Jurčiukonis sakė, jog savo auklėtinių pasirodymą „Dzintaru“ koncertų salėje vertina labai gerai. „Viskas priklauso nuo įdėto darbo. Pačius vaikus Jūrmaloje nustebino toks didelis dalyvių skaičius. Norėjau, kad jie pamatytų bendrą visų kolektyvų lygį. Su kokiais pasiekimais atvyksta kiti kolektyvai. Tuomet vaikai supranta, jog tobulėjimui ribų nėra. Atsiranda didesnė motyvacija tolimesniam darbui. O Jūrmaloje šiemet buvo tikrai daug stiprių kolektyvų.“
Trisdešimties metų darbo patirties turintis A. Jurčiukonis bei Lazdijų meno mokyklos choreografijos skyriaus auklėtiniai nuoširdžiai dėkoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijai bei merui Artūrui Margeliui už paramą organizuojant šią nepakartojamą kelionę, kuri šokėjų atmintyje išliks džiugiu prisiminimu.
Lazdijų meno mokyklos šokėjai po festivalio-konkurso turėjo puikią galimybę pasivaikščioti po nepaprasto grožio Jūrmalą, pabendrauti su bendraamžiais iš kitų regionų, pasigrožėti saulėlydžiu ant banguojančios jūros kranto. O kitą dieną dar ir aplankyti Rygos senamiestį. „Puiku, kad Lazdijų rajono savivaldybė supranta tokių išvykų svarbą – juk talentingi vaikai garsina mūsų rajono vardą bei patys pasisemia patirties. Belieka Lazdijų meno mokyklos choreografijos skyriaus auklėtiniams palinkėti naujų pasiekimų ir motyvacijos tobulėti“, – sakė šokio mokytojas A. Jurčiukonis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.