Gera žinia gyventojams — šildymas nebrangs!

, Vaidotas Morkūnas
Gera žinia gyventojams — šildymas nebrangs!

UAB „Lazdijų šiluma“ direktorius Virgaudas Šerėnas tvirtino, kad vis daugiau renovuotų daugiabučių, todėl tokių namų gyventojai sunaudoja 40–50 procentų mažiau šilumos energijos, tad ir sutaupo daugiau.

Praėjo savaitė, kai prasidėjo šildymo sezonas. 
UAB „Lazdijų šiluma“ direktorius Virgaudas Šerėnas nežada didelių pokyčių ar kainų augimo vartotojams. „Šiuo metu kainos yra stabilios. Už sunaudotos šilumos energijos kilovatvalandę vartotojai – daugiabučių gyventojai – su 9 procentų PVM tarifu turės mokėti 6,10 cento. Už suvartoto šilto vandens kubinį metrą su su 9 procentų PVM – 7,19 euro. Juridiniai asmenys – įmonės, įstaigos, organizacijos – už vieną šilumos energijos suvartotą kilovatvalandę su 21 procento PVM mokesčiu turės mokėti 6,78 cento. O už kubinį metrą šilto vandens su tuo pačiu PVM – 7,99 euro. Šios kainos kas mėnesį yra perskaičiuojamos atsižvelgiant, kiek brangsta kuras, perkamas per Energetinių išlaidų biržą. Tačiau jis turėtų brangti neženkliai. Turime 1150 šilumos vartotojų fizinių asmenų ir 50 juridinių“, – sakė direktorius.
V. Šerėnas teigė, kad šiemet už gautą paramą iš Europos Sąjungos baigta renovuoti 420 metrų šilumos trasų Lazdijuose ir Veisiejuose. Taip pat įrengta ir automatizuota katilinė, kuri tiekia šildymą 3 daugiabučiams namams Veisiejuose. Anksčiau šie namai buvo apkūrenami malkomis  nenašiais senais šildymo katilais, dirbo 4 kūrikai. Dabar ši katilinė įrengta pagal naujus reikalavimus ir visiškai automatizuota.
Šilumos tinklų įmonės direktorius tvirtino, kad vis daugiau renovuota daugiabučių, todėl tokių namų gyventojai sunaudoja 40–50 procentų mažiau šilumos energijos ir dėl to daugiau sutaupo. ,,Šilumos energijos poreikis mažėja, tačiau labai svarbu, kad jos panaudojimas yra ekonomiškesnis, mažiau nepanaudotos šilumos išgaruoja į orą“, – sakė direktorius.
Direktorių neramina skolininkai. „Mūsų sąrašuose yra 100 skolininkų, kurie už šilumos energiją mums skolingi apie 150 tūkst. eurų. Tarp jų yra beviltiškų, kurie metų metais nemoka, nes neturi iš ko mokėti. Šiais metais varžytinių metu pardavėme vieną butą Veisiejuose. Šio buto savininkė buvo užauginusi 12 tūkst. eurų skolą. Vidutiniškai žmonės mums yra skolingi per 1000 eurų, tačiau yra tokių, kurie skolas užaugino iki 5–6 tūkst. eurų. Yra ir tokių skolininkų, kurie iš tiesų sunkiai gyvena, tačiau po truputį jas grąžina, mes su jais sudarome skolų grąžinimo sutartis. Dirbame su jais lanksčiai, nes suprantame ir jų padėtį. Šiuo požiūriu didžiausia problema – Lazdijuose, M. Gustaičio g. 3 numeriu pažymėtas daugiabutis. Beveik pusę skolų mūsų įmonei užaugino čia socialiniuose būstuose gyvenantys asmenys“, – pasakojo direktorius. 
V. Šerėnas sakė, kad dalis asmenų, anksčiau atsisakiusių centralizuotos šildymo sistemos, dabar jau nori prisijungti prie jos. „Vieno daugiabučio namo gyventojai jau rimtai galvoja prisijungti prie centralizuotos šildymo sistemos. Manau, jie suprato, kad šis šildymo būdas yra ekologiškas, neteršia gamtos, nereikia rūpintis malkomis ir kitais dalykais. Jeigu šio daugiabučio gyventojų nuomonė nepasikeis, tai teks tuomet ieškoti lėšų, kaip vėl prijungti šilumos trasas iki jų namo ir įrengti jame šilumos mazgą“, – sakė V. Šerėnas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.