Gintaro Bleizgio knygos pristatymas Veisiejų regioniniame parke

, Zigmas Pūkelis
Gintaro Bleizgio knygos pristatymas Veisiejų regioniniame parke
Praėjusį penktadienį, lapkričio 17 d., 16 val. Veisiejų regioniniame parke vyko naujos Gintaro Bleizgio knygos „Karmelio kalno papėdėje“ pristatymas. Ši knyga ne tradicinis, o autobiografinis romanas.
Knygos pristatymo pradžioje ir pabaigoje nuskambėjo jaunųjų Lazdijų meno mokyklos saksofonistų atliekami kūriniai. Renginį pradėjo Veisiejų regioninio parko direktorė L. Žukauskienė, kuri pabrėžė, kad Gintaro Bleizgio pristatinėti Veisiejuose nereikia. Iš tiesų šis rašytojas, poetas, literatūros kritikas mokėsi Veisiejų vidurinėje mokykloje (šiuo metu S. Gedos gimnazija) ir gyveno Veisiejuose. Tad jis puikiai pažįsta veisiejiečius, o šie G. Bleizgį ir jo kūrybą.
Po pristatymo atėjo laikas pasisakyti garbingam svečiui. Rašytojas prieš knygos pristatymą asmeniškai pasisveikino su kiekvienu atėjusiuoju, nes visus pažįsta. Tai jam neįprastas reiškinys, nes dažniausiai tokiuose renginiuose susitinka su nepažįstamais skaitytojais. Rašytojas teigė, jog labai susijaudino pamatęs tiek daug seniai nematytų pažįstamų žmonių. Gintaras papasakojo, kad ši jo knyga jau vienuolikta. Jis yra išleidęs aštuonias poezijos ir tris prozos knygas. Jeigu poezija daugiau domina ne paprastus skaitytojus, o šios srities specialistus, tai prozą labiau mėgsta eiliniai skaitytojai.
Įdomi knygos „Karmelio kalno papėdėje“ atsiradimo priešistorė. Kasmet žiemą vyksta toks renginys „Panevėžio literatūrinė žiema.“ 2014 m. Gintaras turėjo vykti į šį renginį su prof. V. Daujotyte. Kadangi pastaroji negalėjo vykti, G. Bleizgys turėjo profesorei iš Panevėžio parvežti  poetės E. Mezginaitės knygą. Kadangi kelis metus niekaip nepavyko jos perduoti prof. V. Daujotytei Gintaras vieną kartą ėmė skaityti E. Mezginaitės knygą. Tai buvo dienoraščiai, kurie paveikė G. Bleizgį. Tad ir jis pats pradėjo rašyti dienoraščių formos kūrinį. Šios knygos rašytojas nemanė leisti, bet kartą nutarė parodyti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorei. Pastaroji juos perskaičiuosi pasakė, kad reikia šiuos tekstus kuo greičiau išleisti kaip knygą. G. Bleizgys tai išgirdęs labai nustebo, o išleidęs labai džiaugiasi, kad tai padarė. Rašytojas teigė sulaukęs ir atsiliepimų iš skaitytojų apie šią knygą. Jie teigia, kad skaityti šią knygą labai lengva, būna, kad kai kurie skaitydami susinervina ir supyksta. 
Autoriui labai įdomiai pristačius savo knygą apie jį gražiais žodžiais atsiliepė ir šia proga pasveikino G. Bleizgio klasės auklėtoja A. Goborovienė, Lazdijų mero patarėjas J. Gudžiauskas, Veisiejų regioninio parko direktorė L. Žukauskienė ir Veisiejų bibliotekininkė E. Žilionienė bei kiti, susirinkę į knygos pristatymą. Vėliau prie autoriaus, vietoje įsigiję jo naują romaną, išsirikiavo skaitytojai laukdami  autografų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.