Girtam šeštokiečiui, pasikėsinusiam padegti kaimynės namą, — teismo verdiktas

, Vytautas Šeštokas
Girtam šeštokiečiui, pasikėsinusiam padegti kaimynės namą, — teismo verdiktas
Rajono apylinkės teismas praeitų metų pabaigoje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Kelių eismo taisyklių pažeidimu bei svetimo turto sugadinimu jį padegant buvo kaltinamas R. K.  Vyriškis teisėsaugos pareigūnams gerai žinomas, nes praeityje dukart teistas, vienąkart už sunkų nusikaltimą – nužudymą. Bausmę už šiuos nusikaltimus buvo atlikęs, tačiau į doros kelią neatėjo, todėl dar kartą sėdo į teisiamųjų suolą.
Praeitų metų rugpjūčio 6-osios vidurnaktį R. K. pareigūnams įkliuvo Šeštokų miestelyje, kai neblaivus vairavo automobilį „VW Passat“. Be to, pareigūnai nustatė, kad po keleto savaičių vėlgi būdamas neblaivus jis pasikėsino visuotinai pavojingu būdu sunaikinti svetimą turtą: metė du iš namų atsineštus butelius su degiu skysčiu, užkimštus medžiaginėmis skiautėmis, kurias prieš mesdamas uždegė, į namo, priklausančio R. M., vidų, tačiau nusikaltimo nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių. Vienas butelis su degiu skysčiu atsitrenkė į langą ir nukritęs ant žemės žolėje užgeso, o antras butelis, išdaužęs langą, įkrito į namo vidų ir užgeso, tačiau buteliuose esantis degus skystis išsiliejęs sugadino bei sunaikino R. M. priklausantį, turtą: keletą kvadratinių metrų namo lauko sienos, dalį kambario sienos bei  kambario grindų, nukentėjo kambaryje buvusios sofos, buvo išmuštas lango stiklas ir apgadintos žaliuzės. Iš viso R. M. patyrė 1000 eurų žalą.
Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek nagrinėjant baudžiamąją bylą teisme R. K. kaltu prisipažino visiškai dėl abiejų nusikaltimų. Jis paaiškino, kad tą dieną, kai vairavo automobilį, namuose vartojo alkoholį – išgėrė pusę pusės litro butelio degtinės ir 4 skardines alaus. Namuose buvusi žmona ir jų trys vaikai tuo metu miegojo. Apie 2 valandą nakties sugalvojo nuvažiuoti pas draugą. Išvažiavo žmonai O. K. priklausančiu automobiliu „VW Passat“. Važiuojant link geležinkelio pervažos, automobilio nesuvaldė, nes lūžo važiuoklės detalė, nuvažiavo į dešinės pusės pakelės griovį ir atsitrenkė į elektros stulpą. Automobilį palikęs griovyje nuėjo namo ir užmigo. Vėliau jį prižadino policijos pareigūnai, išsivežė į Lazdijų ligoninę, kad paimtų kraujo. Prieš tai patikrino jo blaivumą, vyriškis pamena, kad alkotesteris parodė 2.03 promilės. Kaip sakė pažeidėjas, automobilį paliko ir iš įvykio vietos pasišalino, nes matė, kad jo iš griovio negalės išvaryti. 
Kalbėdamas apie išpuolį su padegamuoju skysčiu prieš R. M. prisiminė, kad tądien savo namuose su dviem draugais irgi vartojo alkoholinius gėrimus. Žmonos ir vaikų namuose nebuvo. Begeriant spontaniškai sugalvojo pagąsdinti R. M., kadangi ji nuolatos konfliktuoja su jo žmona, rašo pareiškimus policijoje dėl to, kad jo vaikai ją terorizuoja, nors taip nėra. Jis savo draugams, su kuriais gėrė, pasakė, kad eina į lauke esantį tualetą. Išėjęs iš kambario pasiėmė du tuščius butelius, į tuos butelius įpylė šiek tiek tepalo ir benzino, medžiagos gabalėliais užkimšo butelius ir nuėjo iki R. M. namų, esančių maždaug už 50 metrų nuo jo namų. Kai liko apie 15 metrų iki namo, vieno butelio medžiagos skiautę uždegė, o kito neuždegė. Iš pradžių numetė uždegtą butelį ir iš karto numetė neuždegtą butelį. Kai metė neuždegtą butelį, girdėjo stiklo dužimo garsą, todėl suprato, kad pataikė į langą. Maždaug po pusvalandžio pas jį atvažiavo policijos pareigūnai, kurie nustatė 2.08 promilės girtumą. Sutinka, kad padarė tokius turto sugadinimus, kuriuos nukentėjusioji R. M. nurodė. Dėl padarytos nusikalstamos veikos R. M. jis atsiprašė ir atlygino žalą, tai patvirtina jų pasirašytas susitarimas. R. M. už sugadintą ir sunaikintą turtą kaltinamasis sumokėjo 1 000 eurų. Šiuo metu gydosi nuo alkoholizmo. Praėjus savaitei po įvykio nuvažiavo pas gydytojus dėl gydymosi nuo alkoholizmo ir nuo to laiko alkoholio nevartoja. Blaivus nusikalstamų veikų nebūtų padaręs.
Apie šiuos nusikaltimus apklausti ir policijos pareigūnai, kurie reagavo į iškvietimus dėl R. K. padaryto autoįvykio ir dėl jo išpuolio – svetimo turto sugadinimo.
Taip pat liudytoja R. M. patvirtino, kad namas priklauso nuosavybės teise jai vienai. Gyvena kartu su vyru ir nepilnamete dukra. Kai R. K. metė stiklo butelį į namų lango stiklą, ji su dukra jau miegojo. Išgirdo šaukiant jos vyrą, paskui per langą pamatė gaisrinės automobilį ir išėjo į lauką pažiūrėti, kas vyksta. Išėjusi pamatė, kad namo lango stiklas yra išdaužtas, prie lango ant žemės mėtosi rūkstantis stiklinis butelis. Nuėjusi į kambarį pamatė, kad ant grindų išsiliejęs tepalas, apgadinti baldai. 
Nagrinėdamas šią baudžiamąją bylą teismas konstatavo, kad kaltinamasis teistas ir teistumas už ankstesnius nusikaltimus neišnykęs. Ne kartą baustas administracine tvarka už įvairius nusižengimus. Seniūnijoje charakterizuojamas kaip pradėjęs bendradarbiauti su seniūnijos darbuotojais, gailisi dėl savo neapgalvoto elgesio ir kad jau pradėjo savo noru gydytis nuo alkoholizmo. R. K. padarė nesunkų ir apysunkį nusikaltimus. Šeima augina tris vaikus, viena dukra yra neįgali. Žmona nedirba, nes reikia prižiūrėti neįgaliąją dukrą, šeima pragyvena iš vyro atsitiktinių uždarbių, turi nedidelį ūkelį. 
Rajono apylinkės teismas R. K. pripažino kaltu dėl abiejų nusikaltimų padarymo ir paskyrė  vienerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau atsižvelgė į lengvinančias aplinkybes ir laisvės atėmimo bausmės vykdymą kaltinamajam atidėjo dvejų metų laikotarpiui bei paskyrė įpareigojimą pradėti dirbti per šešių mėnesių laikotarpį, neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat teismas R. K. uždraudė vairuoti transporto priemones dvejiems metams bei konfiskavo automobilį „VW Passat“.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.