Gripas plinta – stabdoma mokyklų veiklaGripas guldo ir mažus ir didelius.

, Vaidotas Morkūnas
Gripas plinta – stabdoma mokyklų veiklaGripas guldo ir mažus ir didelius.
Vakar rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos pradžia. Įsakymą „Dėl gripo epidemijos paskelbimo“, vadovaudamasis teisės aktais bei atsižvelgdamas į sveikatos specialistų rekomendacijas, pasirašė rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus. 
Įsakyme direktorius įpareigoja Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą teikti informaciją savivaldybės gyventojams apie ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir gripo profilaktiką, būtiną elgesį gripo epidemijos metu bei rekomenduoja Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų, įmonių, organizacijų vadovams gripo epidemijos laikotarpiu riboti masinius žmonių renginius, nutraukti pamokas bendrojo ugdymo įstaigose ir organizuotuose kolektyvuose, susirgus 20 % ir daugiau lankančių tą įstaigą vaikų, įmonėse ir organizacijose, ypač vaikų kolektyvuose, pagerinti patalpų vėdinimą, drėgną valymą bei dezinfekciją, riboti asmens sveikatos priežiūros įstaigose hospitalizuotų ir globos namuose gyvenančių asmenų lankymą. 
Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyriaus specialistė Virginija Pečiukonienė sakė, kad, praeitos savaitės duomenimis, 10 tūkstančių gyventojų pasiekė 196,26 sergamumo rodiklį. Iš viso rajone jau užregistruota 396 gripo ir  viršutinių kvėpavimo takų infekcijų susirgimai. Iš jų 65 procentai šiomis ligomis serga vaikai. „Turiu pasakyti, kad dėl gripo apidemijos jau stabdomas ugdymo procesas švietimo įstaigose. Dar sausio 30 dieną  dėl šių ligų plitimo sustabdytas mokymo procesas Šventežerio mokykloje. Ten, mūsų duomenimis, dėl susirgimų negalėjo lankyti mokyklos 59 procentai mokinių. Dėl tokios pačios priežasties sustabdytas mokymo procesas ir Stebulių mokykloje. Susirgimai plinta. Nuo šiandien pamokos nevyks Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų skyriuje, nuo ketvirtadienio – Veisiejų S. Gedos gimnazijoje, Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje bei Lazdijų mokykloje-darželyje ,,Kregždutė“. Čia vaikų sergamumas  jau perkopė 20 procentų. Mūsų duomenimis, susirgimų daugėja, bet kada pasieks piką ir pradės mažėti, sunku prognozuoti. Galiu tik pasakyti, kad šiemet gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, palyginus su praeitų metų duomenimis, susirgo daugiau suaugusių asmenų. Ypatingai sunkių susirgimų nesame fiksavę, du vaikai yra paguldyti gydytis į Lazdijų ligoninę“, – sakė V. Pečiukonienė.
Lazdijų ligoninės vyr. gydytojas Vitas Šimkonis teigė, kad ligoninė šiuo metu dirba padidinto saugumo sąlygomis. Sergančių tikrai padaugėjo, daugiau žmonių kreipiasi į medikus, tačiau pandeminio lygio dar nesame pasiekę. ,,Kadangi mūsų rajone – gripo epidemija, tai mes ligoninėje paskelbėme karantiną ir apribojome ligonių lankymą. Todėl prašau lankytojų nesiveržti pas ligonius, palikti jiems lauknešėlius rūbinėje, o jeigu nori pasikalbėti, – pasiskambinti jiems. Norime, kad ir jie neužsikrėstų, nenešiotų užkrato“, – sakė V. Šimkonis.
Vyriausiasis gydytojas teigė, kad ligoninėje guli keletas ligonių, kuriuos stipriai sugriebė infekcija, tačiau jie izoliuoti ir gydomi sėkmingai. V. Šimkonis sakė, kad skausmingų,  itin sunkių atvejų kol kas  neužfiksuota.
Kalbėdamas apie skiepus, kurie padėtų apsisaugoti nuo gripo ir kitų susirgimų, V. Šimkonis sakė, kad pasiskiepyti aktualu, ypač pagyvenusiems žmonėms, kurie dažniau serga plaučių ir kitomis ligomis.
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO REKOMENDACIJOS TĖVAMS, KAIP APSAUGOTI VAIKUS GRIPO SEZONO METU
 
Kaip elgtis vaikui dar esant sveikam
• Neleiskite vaikams lankytis žmonių susibūrimo vietose.
• Paaiškinkite vaikams, kad reikia dažnai plautis rankas. Dažnas rankų plovimas padės apsisaugoti nuo viruso; rankas reikia plautis su muilu ir vandeniu ne trumpiau kaip 20 sekundžių; nusičiaudėjus, neliesti rankomis savo nosies ar burnos, netrinti akių.
• Kuo dažniau vėdinkite ir valykite patalpas.
• Į vaiko racioną įtraukite kuo daugiau vaisių, daržovių, duokite vitamino C. Taip sustiprinsite vaiko imunitetą.
• Duokite gerti daug skysčių.
• Vaikui reikėtų miegoti ne mažiau kaip 8–10 val. per parą. Sutrumpėjusio miego valandų  skaičius kaupiasi, o tai mažina imuninės sistemos atsparumą ligoms.
 
Kaip elgtis vaikui sergant
• Esant galimybei, sergančiam vaikui skirkite atskirą kambarį. Taip apsaugosite kitus šeimos narius.
• Paaiškinkite vaikui, kad kosėdami ar čiaudėdami užsidengtų burną ir nosį servetėle arba prisidengtų žastu, o ne plaštakomis, panaudotas servetėles reikėtų išmesti į šiukšlių dėžę.
• Sveiki šeimos nariai, jei įmanoma, turėtų  laikytis ne mažiau kaip metro atstumu nuo sergančio. Sergantys gripu vaikai gali užkrėsti kitus apytikriai septynias dienas nuo simptomų pradžios. Tačiau būtų apdairu manyti, kad asmuo gali užkrėsti kitus visą laiką, kol reiškiasi simptomai.
• Į vaiko racioną įtraukite kuo daugiau vaisių, daržovių, duokite vitamino C. Taip sustiprinsite vaiko imunitetą.
• Duokite gerti daug vaistažolių arbatų.
• Vaikui skirkite atskirus valgymo ir gėrimo reikmenis.
• Vėdinkite ir valykite patalpas kuo dažniau.
• Vaiko neleiskite į ugdymo įstaigą tol, kol visiškai nepasveiks.
• Pablogėjus vaiko būklei, gydytoją kvieskitės į namus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)
CAPTCHA
Šis klausimas yra skirtas nustatyti ar tai tikras lankytojas ir apsaugo nuo automatinių šlamsto pranešimų.
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Įrašykite simbolius iš paveikslėlio.